Prada. Historia kultowego domu mody

Poznajcie niezwykłą historię Prady - mediolańskiej marki, która, zaczynając jako luksusowa firma produkująca wyroby skórzane, z czasem przeistoczyła się w międzynarodowe imperium. Jest ono dzisiaj obecne na rynkach ponad 70 krajów i na całym świecie prowadzi około 250 sklepów. Ten globalny sukces marka zawdzięcza subtelnej elegancji, oryginalności i luksusowemu charakterowi projektów, a także odważnemu podejściu do tkanin, tekstur i kolorów. Wszystkie te cechy sprawiają, że niepowtarzalny styl domu mody Prada nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli mody najwyższej klasy.

Książka ukazuje rozwój i innowacyjność marki, a także jej filozofię i etos projektowania wynikające z zainteresowania minimalizmem i sztuką współczesną. Ta bogato ilustrowana monografia prezentuje historię firmy od 1913 roku, kiedy Mario Prada i jego brat Martino otworzyli sklep z artykułami skórzanymi w słynnym luksusowym pasażu handlowym Galleria Vittorio Emanuele ll w Mediolanie, do globalnego imperium mody stworzonego przez wnuczkę założyciela firmy Miuccię Pradę.

Informacje dodatkowe o Prada. Historia kultowego domu mody:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2023-08-16
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka
Tytuł oryginału: Little Book of Prada: The Story of the Iconic Fashion House

Kup książkę Prada. Historia kultowego domu mody

Prada. Historia kultowego domu mody - opinie o książce

Książka ,,Historia Kultowego Domu Mody Prada" to fascynująca podróż przez świat luksusu, innowacji i wpływu, jaki wywarł ten wyjątkowy dom mody na przemysł modowy i kulturową tkankę społeczeństwa. Autentyczna opowieść o ewolucji marki od jej skromnych początków po globalną dominację, to lektura obowiązkowa dla każdego pasjonata mody i historii.

Autor, zgłębiając nie tylko wątki związane z projektowaniem, ale także kulisami zarządzania i strategią marki, kreuje dogłębny portret Domu Mody Prada. Książka prezentuje szokujące fakty i anegdoty z historii marki, które kształtowały jej unikalny charakter. Wnikliwe analizy twórczości projektantów oraz ich wkład w modowe trendy pozwalają zrozumieć, jak Prada stała się ikoną stylu.

Nie tylko oddaje hołd genialności Miuccii Prady, która przewartościowała pojęcie luksusu, łącząc go z nowoczesnością i funkcjonalnością, ale także ukazuje konsekwencje tych wyborów dla całego przemysłu mody. Czytelnik odkryje, jak wpływowe stały się kontrowersyjne kolekcje i audytywna estetyka Prady, która zrewolucjonizowała to, co dotychczas uważaliśmy za ,,modne".

Wydobywając na światło dzienne kulisy procesu twórczego, autor ukazuje, że za każdym niezwykłym projektem Prady kryje się nie tylko inspirujący design, ale też głębokie przemyślenia artystyczne. Równocześnie, opowiadając o strategii ekspansji marki na arenie międzynarodowej, książka ukazuje, jak Prada stała się nieodzownym elementem garderoby zarówno gwiazd, jak i zwykłych ludzi.

,,Historia Kultowego Domu Mody Prada" to olśniewająca lektura dla każdego, kto pragnie zagłębić się w historię luksusowej mody i zrozumieć, jak jeden dom mody może zmienić oblicze przemysłu i wpłynąć na nasze społeczeństwo. Ta książka jest nie tylko doskonałym źródłem wiedzy, ale też inspiracją dla wszystkich, którzy pragną kreować, innowować i odważnie zmieniać świat.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;