Praktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach

Buddyzm w Polsce jest wciąż egzotyczny. Wiedza o nim opiera się albo na zachodnich publikacjach z połowy ubiegłego wieku, albo na współczesnych interpretacjach z nurtu New Age. Te pierwsze ukazują go poprzez europocentryczny pryzmat światopoglądu chrześcijańskiego, drugie widzą w nim pewnego rodzaju system magiczny, który ma być panaceum na wszystkie dolegliwości współczesnego świata. Obydwa podejścia nie oddają jednak istoty buddyzmu. Praktykuję buddyzm od prawie trzydziestu lat i chcąc podzielić się własnymi doświadczeniami i wiedzą na ten temat postanowiłem zająć się działem "pytań i odpowiedzi", czyli "FAQ - Frequently Asked Questions", na stronie internetowej Wydawnictwa A. Odpowiadając na pytania internautów opierałem się na naukach autentycznych nauczycieli, mistrzów i lamów oraz na specjalistycznej literaturze. Często cytowałem współczesnych mistrzów takich jak Trungpa Rinpocze, Namkhai Norbu Rinpocze czy Maezumi Roshi, oraz naukowców, na przykład Alexandra Bierzina czy Johna Reynoldsa.

Informacje dodatkowe o Praktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach:

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2005-05-01
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 83-89978-02-2

Kup książkę Praktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach

Praktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach - opinie o książce

Avatar użytkownika - heautoskop
heautoskop
Przeczytane:2010-01-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Podstawy i wstępy, ale wciąż to trzymam.