Prawdziwe kolory

"Prawdziwe kolory" to skłaniająca do refleksji, poruszająca powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów z listy "New York Timesa". W charakterystycznym lekkim stylu tworząc niezapomniane postaci, opowiada historię trzech sióstr, których dotychczasowy stabilny świat rozpada się na kawałki z powodu zazdrości, zdrady i nieoczekiwanych namiętności, które przynosi życie.

Siostry Grey zawsze sobie bliskie, po śmierci matki zjednoczyły się jeszcze bardziej, stając najbliższymi przyjaciółkami. Ich surowy ojciec, pełen pretensji i wiecznej dezaprobaty, dba raczej o swoją reputację niż o własne dzieci. Dla Henry'ego Greya pozory są wszystkim; przez lata żąda, aby córki zważały na jego pozycję społeczną.

Winona, najstarsza, najbardziej łaknie ojcowskiej aprobaty. Mająca nadwagę i zatopiona w książkach, nigdy nie czująca się dobrze na rozległym końskim ranczu, należącym do jej rodziny od trzech pokoleń, ma świadomość, że nie posiada zalet, które byłyby cenne w oczach jej ojca. Pewnego dnia, będąc najlepszym prawnikiem w mieście, postanawia, udowodnić mu swoją wartość.

Aurora, średnia, jest prawdziwym rodzinnym rozjemcą, kładzie kres wszelkim sporom i stara się wszystkich uszczęśliwić, nawet wówczas, gdy skrywa własny bolesny sekret.

Vivi Ann to niekwestionowana rodzinna gwiazda. Uwielbianej przez wszystkich olśniewająco pięknej marzycielce o sercu otwartym jak rozpościerający się przed jej domem ocean, wszystko przychodzi z łatwością do chwili, gdy w miasteczku pojawia się nieznajomy...

W pewnym momencie wszystko się zmienia. Siostry Grey stają ze sobą w szranki w trudny do wyobrażenia sposób. Ich lojalność wystawiona zostaje na próbę, tajemnice ujawnione, a szokująca zbrodnia podzieli ich rodzinę i ukochane miasteczko.

Podwodny nurt to napisana wartko i z uczuciową wnikliwością niezapomniana opowieść o siostrach, rywalizacji, przebaczeniu, odkupieniu - a wreszcie o tym, co tworzy rodzinę.

KRISTIN HANNAH jest autorką ponad dwudziestu powieści, które trafiały na listę bestselerów "New York Timesa", między innymi "Słowika" oraz "Wielkiej samotności".

Informacje dodatkowe o Prawdziwe kolory:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-06-03
Tytuł oryginału: True Colors

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Prawdziwe kolory

Prawdziwe kolory - opinie o książce

Po śmierci matki, Winona, Aurora i Vivi Ann były dla siebie oparciem i choć różniły się charakterami, to łączyła je siostrzana miłość i więź, która miała nigdy nie przeminąć. Opowieść o rodzinnych więzach, trudnych relacjach na linii ojciec-córki, rozczarowaniu, zdradzie i miłości. Mocna postać Winony, która pocieszenia szuka w lodówce, z pozoru ma odpowiedź na wszystko i jest nieustępliwa, by ostatecznie opowiedzieć się po stronie siostry i z determinacją walczyć o sprawiedliwość. Jednocześnie przechodzi największą metamorfozę emocjonalną. Pokazano prawdziwą miłość łączącą Vivi Ann z Dallasem oraz jej niezachwianą wiarę w ukochanego mężczyznę. Nie robi takiego wrażenia jak "Na domowym froncie", ale losy sióstr Grey wciągają, mimo że zakończenie jest przewidywalne.
Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2021-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Opowieść o trzech siostrach, które przedwcześnie tracą matkę. Ich przywiązanie i oddanie zostaje zachwiane, gdy w grę wchodzi mężczyzna. Tajemnice, zazdrość, brak zaufania. Morderstwo, które zburzy całkowicie relacje w rodzinie. Czy jest szansa na naprawienie błędów, na wybaczenie? Czy można zacząć wszystko od nowa? Ciekawa historia na zimowe wieczory.

Avatar użytkownika - wiola1609
wiola1609
Przeczytane:2018-02-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka opisująca losy trzech sióstr Grey: Vivi Ann, Winony, Aurory oraz ich ojca których silna emocjonalna więź oraz miłość została wystawiona na ciężką próbę z powodu zazdrości oraz zdrady i kłamstw.

Siostry najpierw w dzieciństwie straciły swoją matkę, z którą były bardzo zżyte, a następnie los wystawił na próbę ich siostrzaną miłość. Ale mimo wszystkich przeciwności losu, wielu błędów oraz nieporozumień trzymały się zawartego paktu "siostry ponad wszystko".

Powieść opowiada o emocjach znanych ludziom z życia codziennego. Pokazuje że człowiekowi trzeba dać drugą szansę, przebaczać oraz nie oceniać po wyglądzie i przyjętych stereotypach.

W książce oprócz wątku miłosnego i rodzinnego przewija się również kryminalny, co powoduje napięcie i sprawia że nie możemy się oderwać dopóki nie doczytamy do ostatniej strony.

Polecam!

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2023-09-14, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-02-25, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2022, Obyczajowe, Literatura piękna,
Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2022-02-02, Ocena: 2, Przeczytałam,
Błyskawica
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Błyskawica

Alaina Constanza ma niewiele wspólnego z typowym wizerunkiem autorki romansów, kreowanym przez media, podobnie jak niewiele wspólnego ma jej życie z losami...

Zimowy ogród
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Zimowy ogród

Poruszająca opowieść o tym, że czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby odnaleźć własną... przyszłość. Piękna historia miłosna i kameralny...