Prochy świętych. Afganistan czas wojny

Prochy świętych to pasjonująca historia pełnej niebezpieczeństw podróży przez Afganistan, jaką w 1987 r. odbył Radek Sikorski wtedy uchodźca polityczny z Polski, korespondent wojenny a dzisiaj jeden z najlepiej znanych polityków, który jako minister obrony narodowej wolnej Polski uzasadniał konieczność wysłania naszych żołnierzy do Afganistanu.) Autor z reporterską pasją relacjonuje trwającą sto dwa dni wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Z kałasznikowem w ręku, w towarzystwie i pod opieką mudżahedinów, reporter był świadkiem nalotów, bombardowań i walk. Książka przybliża nam Afganistan, który jest obecnie w centrum uwagi całego świata. Polscy żołnierze jadą do tych samych miejsc, w których autor przekraczał linię frontu. Książka zapoznaje także polskiego czytelnika z afgańską kulturę, religię i historię. Obecne wydanie, opracowane już przez ministra obrony, czyni tę książkę jeszcze ciekawszą.

Informacje dodatkowe o Prochy świętych. Afganistan czas wojny :

Kup książkę Prochy świętych. Afganistan czas wojny

Prochy świętych. Afganistan czas wojny - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-11-17, Mam,
Sięgając po tę pozycję zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać, ale nie pożałowałam. Uświadomiłam sobie jak mało wiedziałam o realiach wojennych. Media bardzo płytko ukazują obraz ogarniętych wojną państw. Nie lubią skupiać się na jednej sprawie przez dłuższy czas, potrzebują sensacji. A tymczasem gdzieś właśnie teraz ginie jakieś dziecko, które bawiąc się nastąpiło na minę. Może gdzieś teraz własnie w wyniku ataku rakietowego zostaje zrównana z ziemią jakaś mała wioska o której nikt nie pamięta i nikt nigdy nie słyszał. " Afganistan czas wojny" to bardzo dobry reportaż wojenny. Sikorski w przystępny sposób opisuje swoją historię, swoje przeżycia w ogarniętym wojną kraju. Dobra lektura warta uwagi