W książce przedstawiono podstawy projektowania wybranych, stalowych konstrukcji przemysłowych i specjalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych konstrukcji, których modelem obliczeniowym jest ustrój prętowy. W rozdziale wprowadzającym, skupiono się na teoretycznych podstawach projektowania konstrukcji na zmęczenie, które dotyczą różnych, stalowych konstrukcji przemysłowych i specjalnych. W kolejnych rozdziałach, uwzględniono zasady projektowania wybranych konstrukcji przemysłowych i specjalnych, takich jak belki podsuwnicowe, konstrukcje wież, masztów oraz kominów. W odniesieniu do belek podsuwnicowych, uwzględniono przypadki suwnic natorowych i podwieszonych. Omawiając zasady projektowania wież i masztów, skupiono się na stalowych konstrukcjach kratowych. W zakresie kominów, szczególną uwagę zwrócono na wpływy od dynamicznego oddziaływania wiatru, a także na sposoby prowadzące do zabezpieczenia kominów przed niebezpiecznymi drganiami.

Niniejszy przewodnik projektowania powstał w ramach działalności statutowej Sekcji Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk i został przygotowany przez pracowników akademickich, projektantów i rzeczoznawców specjalizujących się w projektowaniu i ocenie stanu technicznego stalowych konstrukcji budowlanych i inżynierskich. W recenzji książki wskazano, że ,,odbiorcami jej będą nie tylko osoby zajmujące się zawodowo projektowaniem stalowych konstrukcji specjalnych, ale również studenci i doktoranci wydziałów budownictwa wyższych uczelni technicznych".

Informacje dodatkowe o Projektowanie wybranych stalowych konstrukcji specjalnych z przykładami obliczeń:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2022-06-22
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Projektowanie wybranych stalowych konstrukcji specjalnych z przykładami obliczeń

Scenariusze lekcji wychowawczych dla pokolenia Jana Pawła II
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Scenariusze lekcji wychowawczych dla pokolenia Jana Pawła II

Zaproponowany zestaw scenariuszy lekcji wychowawczych dla gimnazjum opiera się na nauczaniu Jana Pawła II i jest próbą realizacji powyższego zadania....

Zagadnienia prawne finansów i gospodarki samorządu terytorialnego
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zagadnienia prawne finansów i gospodarki samorządu terytorialnego

Problematyka prawna i finansowa gospodarki komunalnej, polityki budżetowej samorządów terytorialnych i rozwoju gospodarczego gmin, powiatów i województw...