Prywatna sprawa

Poruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, zemście i z pozoru uporządkowanym życiu wystawionym na wielką próbę.

Abby i Meaghan są żonami oficerów armii brytyjskiej. Towarzysząc im, często zmieniają miejsce zamieszkania i miesiącami z niepokojem czekają na mężów odbywających ćwiczenia bojowe z dala o domu. Morale żołnierzy uczestniczących w trudnych misjach w różnych zakątkach świata, m.in. w Sierra Leone, jest często wystawiane na próbę. Nieustanny stres i lęk o życie wyzwalają brutalność. Kiedy dochodzi do gwałtów i morderstw młodych dziewcząt, sytuacja staje się poważna. Podejrzenie pada na jednego z oficerów. Czy sprawcę dosięgnie sprawiedliwość?

Informacje dodatkowe o Prywatna sprawa:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2013-08-28
Tytuł oryginału: A Private Affair
Tłumaczenie: Joanna Puchalska

Kup książkę Prywatna sprawa

Prywatna sprawa - opinie o książce

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-01-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2015 :),
Na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale w miarę upływu kartek wciągnęła mnie na całego :) Książka o miłości, przyjaźni, o życiu żon wojskowych, poruszająca i zaskakująca. Na duży +
,,Prywatna sprawa" Lesley Lokko to nic innego jak kawał bardzo dobrej, a nawet świetnej historii, której łatwo ani szybko się nie zapomina. Z jednej strony zwyczajna, z drugiej zaś bogata w różnorodne wątki, które od samego początku wciągają czytelnika. Sami spójrzcie, że wygląda to naprawdę ciekawie. Polecam szczególnie miłośnikom obyczajów. To materiał na kilka dobrych godzin lektury, które spędzicie naprawdę w interesujący sposób. Zachęcam gorąco do lektury. Naprawdę warto.

Nowy Rok zaczynam od powieści "Prywatna sprawa", która okazała się bardzo udaną lekturą. Jest to wielowątkowa opowieść o losach różnych kobiet,które dzieli wiek i doświadczenie, ale łączy je to, że są żonami żołnierzy.

W powieści poznaje się świat widziany oczami bohaterów, autorka opisuje życie żołnierzy na froncie w książce nie brakuje też wielu dramatycznych momentów.

Książka mimo, że do najcieńszych nie należy to jednak pochłania i skłania do refleksji jak postąpiłoby się na miejscu bohaterów. Radziłabym jednak czytać ją w pewnym skupieniu, bo jest tu sporo wątków i można się pogubić. Chętnie sięgnę po inne powieści tej autorki. Urzekły mnie także okładki jej książek a dodam, że nie mogę przejść obojętnie obok widoków pięknych miejsc. Polecam.

Miłość i wojna
Lesley Lokko 0
Okładka ksiązki - Miłość i wojna

Lexi Sturgis, dziennikarka telewizyjna, specjalizuje się w relacjonowaniu konfliktów zbrojnych. Jest nieustraszona, podąża wszędzie tam, gdzie dzieje...

Pamiętne lato
Lesley Lokko0
Okładka ksiązki - Pamiętne lato

Rodzina Keelerów ma wszystko – prestiż, pieniądze, wysoką pozycję społeczną i tajemnicę, która zburzy jej starannie budowany wizerunek...