Przebudzona

Podróż pełna pożądania właśnie się rozpoczęła.
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Lilianna i Honorata przekonały się o tym wielokrotnie. Tym razem jednak los wystawi je na próbę, na którą nie są gotowe.
Spokojna i poukładana Lilka nie przypuszcza, że całe jej dotychczasowe życie stanie na głowie za sprawą narzeczonego siostry. Chwila zapomnienia w ramionach przystojnego Anglika rozbudzi uśpione dotąd namiętności. Od tej pory nawet wyrzuty sumienia nie powstrzymają jej przed spełnianiem najgłębiej skrywanych fantazji.
Jak wiele jest w stanie zaryzykować Lilianna, aby poczuć smak spełnienia? Czy siostrzana miłość ma szansę przetrwać największą burzę? I jaką rolę odegra w życiu dziewczyn odnaleziony po latach ojciec?

Informacje dodatkowe o Przebudzona:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-01-29

Kup książkę Przebudzona

Przebudzona - opinie o książce

"Przebudzona" Agnieszki Lis, to powieść, która porusza tak wiele tematów, iż naprawdę nie wiem od czego zacząć. Ma ona swoje niedoskonałości i minusy, ale mnie bardziej przyciągnęło jej głębsze przesłanie. Zacznę może od samych bohaterów lektury, którzy niestety mnie nie zauroczyli i kompletnie nie zyskali mojej sympatii. Są to postacie, których również w prawdziwym życiu bym nie polubiła, których postępowanie by mi nie odpowiadało. Nie dziwię się więc, że podczas czytania mnie drażnili. Ale mimo wszystko plus za to, że nie byli postaciami bezbarwnymi, które nie wzbudziły we mnie żadnych emocji, a wręcz przeciwnie. Jedyną pozytywną osobą, którą naprawdę dało się zobaczyć w pozytywnym świetle, był ojciec dziewczyn, który został odnaleziony po latach. Oczywiście można byłoby się doszukiwać jego wad, chociażby tego, że dał sobie odebrać widzenia z własnymi dziećmi. Pomimo tego, to osoba pozytywna, zwłaszcza na tle innych bohaterów powieści.
Autorka, jak już wcześniej wspomniałam, porusza wiele trudnych tematów, cała fabuła powieści jest na nich oparta. Pierwszym z nich jest relacja pomiędzy siostrami, która stanowi główny problem. Niestety całą sytuację pogorszył jeszcze narzeczony jednej z nich. Kolejnym obrazem, który zapamiętałam, to przemoc, a jednocześnie zaślepienie. I tu najbardziej bolesną sprawą jest zaślepienie matki, która zdaje się być zimną kobietą, nie chcącą zauważyć cierpienia własnej córki. Jest jeszcze kilka tematów poruszonych w książce, o których można dyskutować. I to jest wielki plus powieści, bo choć nie zauroczyła mnie i nie mogę o niej powiedzieć, że ją pokochałam, to jednak znalazłam w niej wiele tematów do rozmów. Na podstawie bohaterów, ich życia, ich postępowania i podejmowania wyborów, można dostrzec coś ciekawego i interesującego, coś nad czym można długo rozmyślać.
Podobało mi się również to, że autorka wplotła troszkę scen erotycznych, ale z pewną dozą ostrożności. Nie popłynęła za bardzo z fantazją, nie wdała się zbytnio w szczegóły, których mogłoby być za wiele. Te momenty można uznać, że pozostawiła dla fantazji czytelników.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Przeczytane:2020-10-22, Ocena: 1, Przeczytałam, Półka,
Siostra wirtuoza
Agnieszka Lis0
Okładka ksiązki - Siostra wirtuoza

Najnowsza powieść autorki takich książek jak ,,Córka rabina" czy ,,Szczęściarze".   Antonina Wilkońska, siostra Paderewskiego, snuje opowieść o bracie...

Witraże
Agnieszka Lis0
Okładka ksiązki - Witraże

Dwanaście lat temu grupa obcych sobie ludzi spotkała się na Wyspach Kanaryjskich. Ta podróż zmieniła ich życie. Jak potoczyły się losy bohaterów? Kim są...