Przegryźć dżdżownicę

"Istnieje pogląd, że człowiek - mam na myśli również kobietę, która jest, jak wiadomo, najlepszym przyjacielem człowieka - dzieli się na »od pasa w górę« i »od pasa w dół«.

Każdy był, jest lub też będzie zdradzony, to pewne. Przeczytaj więc bardzo udaną, debiutancką powieść Katarzyny Grocholi. Może znajdziesz w niej swój - jakże wstydliwy - ból".

Joanna Żółkowska, odtwórczyni głównej roli w sztuce "Przegryźć dżdżownicę"

"Wrażliwe, wnikliwe i poruszające sprawozdanie pisane z głębi zdradzonego serca i ciała kobiety.

Oryginalna, lekka, a zarazem niezwykle intymna, chwilami poetycka narracja, gdzie słowa nie służą do opisu czy nazywania, lecz przede wszystkim do wyrażania uczuć i nastrojów".

Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta

Informacje dodatkowe o Przegryźć dżdżownicę:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Przegryźć dżdżownicę

Przegryźć dżdżownicę - opinie o książce

Avatar użytkownika - katarzynka16sz
katarzynka16sz
Przeczytane:2017-04-15, Ocena: 4, Przeczytałem,
Troszkę mniej udana ksiazka niż pozostałe. Ale warta uwagi.
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Ta książka, choć jej objętość na jeden czytelniczy seans, nie daje o sobie zapomnieć. Kobieta kochająca, której światem jest jeden mężczyzna, dowiaduje się, że ten świat lewituje wokół innej planety. Nie istotne jest, że zdrada w odczuciu dotychczasowego partnera stanowi epizod, że nie jest niczym innym niż "wypicie piwa poza domem". Niby życie wraca w normalne tory, tylko pociąg związku tej kobiety z tym mężczyzną za sprawą tej jednej zdrady już się wykoleił, już nie potrafi ona jechać w tym samym przedziale udając że nic się nie stało. Jej wyobraźnia posuwa się do morderstwa na partnerze, więc czy warto ....
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-11-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Książka należy do lekkich i szybkich lektur. Treść niby prosta a jednak tak bardzo na czasie. Napisana w formie ciągłego przemyślenia, podejrzenia o zdradę. Polecam kobietą mającym aktualnie chęć na szybkie czytadło zapadające w pamięć.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2004-04-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Ciekawy zbiór opowiadań.
Avatar użytkownika - Beatricze
Beatricze
Przeczytane:2010-11-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Autorka doskonale ukazuje uczucia i myśli zdradzonej kobiety. Książka od pierwszych czytanych stron mnie wciągnęła. Polecam
Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2012-10-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książkę czyta się łatwo, lekko i przyjemnie. Chętnie się do niej powraca.
Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2011-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki XXI wieku,

Do mojego zeszytu z mądrymi myślami przepisałam prawie całą książkę. Kochana ona jest.
Zostałam niedawno zdradzona, więc w 100% utożsamiałam sie z bohaterką.

Avatar użytkownika - gosia_gosia16
Przeczytane:2015-08-18, Przeczytałam,
Zielone drzwi
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - Zielone drzwi

W pełen uroku i poczucia humoru sposób autorka opowiada o swoim życiu – od momentu narodzin po dzień dzisiejszy. Autorka wspomina rodzinę...

A nie mówiłam!
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - A nie mówiłam!

Czego potrzeba do szczęścia kobiecie oprócz czarnych spodni, czarnego swetra i mężczyzny?Spokoju, ale żeby nie było nudno, rad, ale żeby się nikt...