Przełamać tabu

Po dwóch bestsellerowych książkach Kwiat pustyni i Córka nomadów, Waris Dirie napisała kolejną , bardzo osobistą i niezwykle poruszającą . Jako pierwsza kobieta zaczęła mówić o okrutnym rytuale obrzezania dziewcząt. Tej torturze, bardzo często zagrażającej życiu, poddawane są nadal dziewczęta nie tylko w Afryce i na Wschodzie, ale również w Europie. I właśnie o wydarzeniach, z jakimi zetknęła się w Europie, o spotkaniach z ofiarami i katami opowiada w swojej książce.

Informacje dodatkowe o Przełamać tabu:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-247-1912-9

Kup książkę Przełamać tabu

Przełamać tabu - opinie o książce

Avatar użytkownika - dziewczyna84
dziewczyna84
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Smutna prawda o FGM :(
Avatar użytkownika - Valancy92
Valancy92
Przeczytane:2015-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Biografie, wspomnienia,
Po przeczytaniu "Kwiatu Pustyni" sięgnęłam po kolejną książkę autorstwa Waris Dirie. Tym razem jest to nie tyle powieść, co relacja z walki somalijskiej byłej modelki z okrutną tradycją okaleczania kobiecych genitaliów. Pozycja zawiera mnóstwo faktów, danych, niekiedy nawet pojawiają się prawdziwe nazwiska osób, które zajmują się okaleczaniem. Jest to więc coś w rodzaju przewodnika dla osób interesujących się FGM (Female genital mutilation), przy czym czyta się to jednym tchem, z ogromnym zainteresowaniem. Jest to bardzo fajne (jeśli można tak napisać o książce opisującej okaleczanie kobiecych genitaliów) uzupełnienie "Kwiatu Pustyni", które mogę z czystym sumieniem polecić :)

Książka to relacja z walki o zaprzestanie FGM, czyli tradycyjnego wśród rodu Waris obżezania metodą sunnicką. Jest to bardzo piękna inicjatywa, jako osoba znana szerszemu gronu osób (znana jako modelka) stara się rozmawiać i wspomagać różne organizacje humanitarne, lekarzy i inne osoby mające związek z tym problemem.

CYKL: "WARIS DIRIE" (TOM III)

To pierwsza książka Waris Dirie, z jaką miałam styczność.
Nie jest tak ciekawa jak "Kwiat pustyni", ale zasługuje na miano dobrej. Bardziej jest to reportaż o procederze obrzezania. Autorka analizuje tę sprawę, są też opisane przypadki kobiet/młodych dziewczyn, które zostały poddane temu procederowi w dzieciństwie.
Jest to niewątpliwie ważna książka, podobnie jak "Kwiat pustyni" zwracająca uwagę na okrutny proceder jakim jest obrzezanie kobiet. I mimo wielu danych statystycznych pomimo tego, iż nie jest to typowa powieść, to czyta się ją dobrze.

Avatar użytkownika - Cytrus
Cytrus