Przemoc. Nie!

Istnieją różne rodzaje przemocy: słowna, cielesna, psychiczna... Przemoc, którą stosujemy, i przemoc, której jesteśmy ofiarami. W każdym przypadku prowadzi ona do zła, sprawia, że życia staje się ciągłą walką. Ten miniporadnik uczy, jak sprzeciwiać się przemocy, pomaga zrozumieć jej źródła, pokazuje, jak nad nią zapanować, by życie było piękniejsze.

Książkę dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Informacje dodatkowe o Przemoc. Nie!:

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2021-09-30
ISBN: 978-83-65650-53-5
Tłumaczenie: Joanna Woyciechowska
Ilustracje:Serge Bloch

Kup książkę Przemoc. Nie!

Przemoc. Nie! - opinie o książce

Większości osób przemoc kojarzy się z tylko z biciem i agresją, a tak naprawdę możemy doświadczyć też przemocy psychicznej lub ekonomicznej, w każdym z tych przypadków powinniśmy reagować i nie dać się pokonać tej toksycznej relacji. Najbardziej na przemoc narażone są dzieci, są one bezbronne i nawet nie wiedzą, czego tak naprawdę doświadczają, wydaje im się, że tak powinno być, nie potrafią sobie z tym poradzić, więc widząc, że coś się dzieje, powinniśmy zawsze reagować, a nie odwracać wzrok.
Miniporadnik powstał po to, żeby nauczyć się asertywnie reagować i nie godzić się na złe traktowanie, wytłumaczone jest tutaj, czym jest przemoc, dlaczego stajemy się agresywni oraz co zrobić, kiedy jesteśmy ofiarami przemocy. Książka napisana jest bardzo przystępnie, mamy sporo grafiki, przykładowych rozmów i reakcji, nadaje się idealnie na wytłumaczenie całego tego trudnego tematu dzieciom, chociaż takim wychowanym w domu pełnym miłości i ciepła trudno jest zrozumieć, że coś takiego jak agresja istnieje.
Najważniejsze jest to, żebyśmy rozmawiali z naszymi dziećmi, uczulali je na różne zachowania oraz żeby one czuły się bezpieczne i wiedziały, że z każdym problemem mogą się do nas zwrócić o pomoc. Na końcu książki mamy również adresy i telefony gdzie dzieci z patologicznych rodzin mogą znaleźć pomoc, są to darmowe połączenia, anonimowe więc nie trzeba się niczego obawiać.
Jest to cudowna publikacja, taka książka powinna znaleźć się w każdej bibliotece oraz temat powinien być omawiany w szkole, ponieważ dzieci czasami nie dostrzegają, że są ofiarami przemocy i trzeba im to uświadomić tak, żeby już nigdy nie musiały się bać.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;