Przerwa na życie część 1

"Przerwa na życie" to druga - po "Pozwólcie nam krzyczeć", a przed "Wizytą" - część wielokrotnie wznawianego cyklu. Obejmuje dalszy ciąg wojennych losów Magdaleny, córki warszawskiego chirurga, Gastona - Francuza studiującego przed wojną dyplomację, i Piotra, którego z Gastonem łączą skomplikowane uczucia: przyjaźni i solidarności, ale też miłości do Magdaleny, a więc i zazdrości... Dosłowny krzyk kobiet z hotelu Frau Hochmeier, domagających się od żandarmów zezwolenia na zobaczenie przez umierającą polską dziewczynę dziecka przed śmiercią, jest tu wielkim krzykiem-protestem przeciwko wojnie i jej nieszczęściom.

Informacje dodatkowe o Przerwa na życie część 1:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2012-08-01

Kup książkę Przerwa na życie część 1

Przerwa na życie część 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Dalsze losy Magdaleny i Piotra w powojennej Polsce. Magdalena przypadkowo odnajdując Piotra, rzuca dla niego wszystko: wygodny dom, status społeczny, ukochaną Warszawę, a nawet rodzinę. Dla niego zmienia nie tylko styl życia, ale i sposób myślenia. Poznaje absurdy PRL-u, jak i problemy związane z inwigilacja przez władzę. Wielkie uznanie dla autorki za odwagę w ukazaniu prawdziwości ówczesnego systemu i sposobów postępowania komunistów. ,,Przerwa na życie" jest zdecydowanie wartościową lekturą szczególnie dla młodszych czytelników, dla których rzeczywistość PRL-u dziś jest abstrakcją. Polecam!
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2019-04-23, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2019,

Po przeczytaniu innych książek autorki trochę się jej bałam. Wystarczyło parę stron aby stała się ona moją ulubioną książką Stanisławy Fleszarowej-Muskat.

W powieści poznajemy powojenne losy Magdaleny i jej bliskich. Stara się żyć normalnie po przymusowym wywiezieniem do Bawarii na roboty. Ślub z przedwojennym narzeczonym Andrzejem, ma się odbyć za parę dni.  Ale czy się odbędzie ?

Niespodziewany wyjazd z ojcem do Gdańska zmieniają jej plany na dalsze życie z Andrzejem. A wszystko to po przypadkowym spotkaniu  jej wojennej miłości. Życie Magdaleny zmienia się całkowicie.

Magdalena, jej mąż i przyjaciele muszą dokonywać trudnych życiowych wyborów.

Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane,
Tak trzymać: Brzeg
Stanisława Fleszarowa-Muskat0
Okładka ksiązki - Tak trzymać: Brzeg

Druga część trylogii, której akcja rozgrywa się w Gdyni. Trylogia ta ujawnia i uzasadnia w pełni swe wartości poznawcze i artystyczne. Najwartościowsze...

Piękna pokora
Stanisława Fleszarowa-Muskat 0
Okładka ksiązki - Piękna pokora

Piękna pokora to powieść, której bohater, młody artysta malarz, zostaje powołany do służby w marynarce Wojennej. Przed wojskiem był zdolnym studentem Akademii...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;