Przybrana córka

Trzyletnia Millie Everleigh znika w rześki zimowy dzień i nic nie jest takie, jak się wydaje...Takiego telefonu boi się każda matka.

Wsiadam do samochodu po zakupach w sklepie spożywczym.

Gdy uruchamiam silnik, dzwoni telefon. To Shelby, moja pasierbica, która zajmuje się moją trzyletnią córeczką, Millie.

- Poszłam na górę tylko na chwilę - mówi w przerwie między

szlochami. - Zniknęła.

Pędzę do domu, gdzie okazuje się, że moja niebieskooka dziewczynka zniknęła, a serce wyrywa mi się z piersi.

Gdy przyjeżdża policja, historia Shelby zaczyna tracić sens.

Co ukrywa? Potem dostaję wiadomość o treści ,,Twój mąż nie jest tym, za kogo go masz". Czy mnie okłamuje?

Nagle członkowie rodziny stają się dla mnie obcymi ludźmi. Każdy skrywa jakiś sekret - nawet ja.

Nikt nie wie, dlaczego wyjście do sklepu zajęło mi tak długo, i jak bardzo zżera mnie z tego powodu poczucie winy...

Gdy już prawda wyjdzie na jaw, a nasze kłamstwa zostaną ujawnione, czy będzie za późno na ocalenie mojego

maleństwa?

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PSYCHOLOGICZNY O RODZINNYCH SEKRETACH, SZOKUJĄCEJ PRZESZŁOŚCI I KŁAMSTWACH, KTÓRE SOBIE WMAWIAMY, ŻEBY PRZETRWAĆ.

Informacje dodatkowe o Przybrana córka:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-12
Tytuł oryginału: The Stepchild

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Przybrana córka

To, co zrobiłam jest złe, bardzo złe. Wiem o tym.

Przybrana córka - opinie o książce

"To, co zrobiłam jest złe, bardzo złe. Wiem o tym."
Muszę powiedzieć, że wydawało mi się o czym będzie ta książka i mniej więcej jakie może być jej zakończenie. Lecz już po kilkunastu stronach okazało się, że bardzo się myliłam. Z zaskoczeniem stwierdziłam, że akcja zaczyna coraz bardziej przyspieszać, pojawiają się coraz to inne wątki, które niby nie są związane, ale jednak mają ogromny wpływ na przebieg fabuły.
„Przybrana córka” to fantastyczny thriller psychologiczny, porywający już od samego początku i sprawiający, że trudno się od niego oderwać.
Wszyscy doskonale wiemy, że zaginięcie małego dziecka jest ogromnym przeżyciem, a zwłaszcza dla matki, która zostawiła je na chwilę...
Żeby zrobić spokojnie zakupy, Leslie postanawia zostawić swoją trzyletnią córeczkę Millie pod opieką dwunastoletniej pasierbicy Shelby, która weekendy spędza w ich domu. Te krótkie zakupy jednak bardzo się przedłużyły i gdy po kilku godzinach dzwoni do niej pasierbica, kobieta myśli, że chce tylko o coś zapytać. Gdy padają słowa, w których roztrzęsiona Shelby informuje ją, że Millie... zniknęła, gdy ona wyszła na chwilę do toalety.
W takich chwilach najważniejsze są pierwsze chwile, pierwsze minuty, w których starają się wszyscy zaangażować w poszukiwania dziecka. Jest wtedy większa szansa na znalezienie dziecka żywego...
Narracja prowadzona jest z perspektywy kilku osób, co pozwala nam na łatwiejsze poznanie wszystkich faktów, które wydarzyły się w czasie zniknięcia Milie. Podczas przesłuchania Shelby i Leslie, powoli zaczynają wychodzić skrywane tajemnice. Gdy ujrzą światło dzienne, nic już nie będzie takie samo...
Kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw, wcześniej lub później. Jednak w takiej sprawie z pewnością jest lepiej gdy byłoby szybciej. Zeznania Shelby coraz bardziej stają się niewiarygodnie, po prostu nie mają sensu. Natomiast Leslie otrzymuje tajemniczą wiadomość z nieznanego numeru.
Takich niewiadomych jest tu bardzo wiele, autorka poruszyła dużo ważnych spraw w tej książce, które maja znaczenie dla całej fabuły.
Dodam jeszcze, że ta historia nie jest tylko opowieścią o zniknięciu dziecka, znajdziemy tu również drugie dno, w którym jest mnóstwo krzywd i ran, które nigdy się zabliźniły. Emocji na pewno nie zabraknie.

"Ci, którzy zdradzają, kłamią i ranią innych zwykle mają ku temu powód. Ich własne krzywdy, ich własny strach, albo coś, co zraniło ich w przeszłości."
Rewelacyjny według mnie thriller, który nie pozwala odłożyć się na półkę.
Polecam.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-11-27,

Kiedy znika dziecko, nikt nie jest wolny od podejrzeń.

"Przybrana córka" to moje kolejne spotkanie z piórem autorki. Poprzednie było dosyć udane, więc dałam szansę kolejnej lekturze.

Trzyletnia Millie znika bez śladu w biały dzień będąc w domu pod opieką swojej przybranej siostry Shelby.
W tym czasie jej matka jest na zakupach, które mimowolnie się przeciągnęły.
Po powrocie zostaje wezwana policja, a tlumaczenia Shelby zaczynają tracić sens.
Co się stało z dzieckiem?
Jakby tego było mało Leslie dostaje niepokojącego SMS, że jej mąż nie jest tym za kogo się podaje.
Czy wszystkie kłamstwa ujrzą światło dzienne?

"Przybrana córka" to dobrze napisany thriller psychologiczny o rodzinnych sekretach, przeszłości, która nie daje spokoju i kłamstwach, które potrafią zniszczyć.
Poprzednia książka autorki nie wciągnęła mnie tak bardzo jak ta i śmiało mogę napisać, że ta historia była o wiele lepiej napisana niż poprzednia .
Od samego początku zaczynamy czuć napięcie. Nasza wyobraźnia zaczyna pracować, widzimy przed oczami malutkie dziecko, które w ciągu kilku chwil wychodzi z domu i znika.
Gdzie jest?
Co się z nim stało?
Jako rodzic rodzi się setka pytań.
Autorka poruszyła bardzo bolesny temat, który dopełnia całej historii.
Nie napiszę jaki, aby nie psuć Wam przyjemności z lektury.
Serdecznie polecam

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2022-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Przybrana córka” to już czwarta powieść Nicole Trope wydana na naszym rynku i towarzysząc jej książkom od samego początku mogę stwierdzić, że mało kto ma taką umiejętność wpływania na emocje odbiorców. Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje fakt, że każda jej książka dotyka trudnych spraw rodzinnych, często związanych z krzywdą dziecka. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej pozycji, która swoją premierę będzie miała 12 października. Oczywiście pochłonęłam ją, gdy tylko za kurierem zamknęły się drzwi tak bardzo byłam ciekawa co w niej znajdę.

I znalazłam ładunek emocjonalny trudny do udźwignięcia, podany jednak w formie, która przyciąga niczym magnes, nie pozwalając oderwać się od lektury choćby na chwilę. Czytelnik przejmuje nie tylko paraliżujący strach matki, Leslie, której zaginęło dziecko, ale i jej podejrzliwość wobec męża i przybranej nastoletniej córki, którzy zdają się skrywać jakieś tajemnice. Nie brak tu i wyrzutów sumienia, bo w końcu to ona zostawiła trzyletnią Millie pod opieką dwunastoletniej siostry i nie pojechała tylko na zakupy, jak zapowiadała. Gdyby wróciła wcześniej…

Gdy trwają poszukiwania dziecka, my wiemy, że może zostać odnalezione zbyt późno i że niektóre osoby wiedzą dużo więcej niż zdradziły zrozpaczonym rodzicom i policji. Szczególnie Shelby, przybrana córka Leslie, która ostatnia widziała dziewczynkę coś ukrywa, ale dlaczego? Czy miała coś wspólnego z jej zaginięciem? A może kogoś kryje?

Równolegle do trwającego rodzinnego dramatu, który z każdą bezskuteczną godziną poszukiwań pogłębia rozpacz i odbiera nadzieję poznajemy kobietę, która zdaje się nie mieć nic wspólnego z tą rodziną. Ruth przeżyła własną traumę w młodości, po której nigdy się nie podniosła. Odizolowana od społeczeństwa, nałogowa zbieraczka i dziwaczka wychodzi ze swojej skorupy dopiero gdy dostrzega jego, mężczyznę, który ponad dwadzieścia lat temu wyrządził jej krzywdę.

Jak te dwie historie powiążą się ze sobą? Jeśli znacie choć jedną z powieści autorki, to już wiecie, że na pewno nie tak jak myślicie, bo tu nic nie jest takie na jakie wygląda, a każdy skrywa mniejsze i większe tajemnice.

Autorka genialnie oddała zagubienie i niemoc rodziców, którym świat w jednej chwili wali się na głowę, ale też zagubienie nastolatki zmanipulowanej przez dorosłych, pozostawionej samej sobie z przerastającymi ją problemami. Ukazała też jak kruche są fundamenty, na których zbudowane są rodziny patchworkowe i jak niewiele trzeba, szczególnie w tak trudnej sytuacji, by zniszczyć zaufanie. Najbardziej przeraziła mnie jednak znieczulica i niewyobrażalny egoizm matki, która w imię własnego szczęścia jest gotowa poświęcić własną córkę.

W tle głównego wątku pojawia się równie ważny związany z molestowaniem, który budzi pytania i zmusza do refleksji. Bo jakie zachowanie można nazwać przyjacielskim, a jakie już molestowaniem? Czy można oddzielić je jednoznaczną, twardą granicą?

Gwarantuję, że ta książka prócz genialnej, zaskakującej fabuły da Wam również masę powodów do przemyśleń, a zakończenie Was zadziwi i to nie jeden raz.

,,To, co zrobiłam jest złe, bardzo złe. Wiem o tym."

Trzyletnia Millie Ever leigh znika w rześki zimowy dzień i nic nie jest takie, jak się wydaje... Takiego telefonu boi się każda matka.

Wsiadam do samochodu po zakupach w sklepie spożywczym.

- Poszłam na górę tylko na chwilę - mówi w przerwie między

szlochami. - Zniknęła.

Gdy przyjeżdża policja, historia Shelby zaczyna tracić sens.

maleństwa?

Książki, w których przedstawione są zniknięcia czy porwania dzieci zawsze są trudne. Ta historia zdecydowanie chwyta za serce, a ja, jako matka takiej trzylatki, odbieram ją jeszcze mocniej. Z zapartym tchem obserwowałam rozgrywającą się akcję. Mamy tutaj mnóstwo niewiadomych, sekrety, które nie łącza się w całośc i małą, zaginioną Millie.

To jedna z tych książek, od których trudno się oderwać. @nicoletropeauthor wodzi czytelnika za nos, rzuca podejrzenia na wszystkich w koło, a kiedy prawda wychodzi na jaw, jest nie do pomyślenia.

Ta książka porusza bardzo ważny temat, jakim jest molestowanie dzieci. To straszne, że takie rzeczy się dzieją. Tutaj mamy przedstawiony obraz kobiety, która przeszła takie coś w dzieciństwie i niestety, odbiło się to na jej dorosłym życiu.

@nicoletropeauthor po raz kolejny pokazała, że jej książki są emocjonalną bombą, rollercoasterem. Zdecydowanie będzie to idealna lektura dla wszystkich fanów thrillerów, którzy lubią zagadki oraz tajemnice przeszłości.

Polecam!

Avatar użytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka
Przeczytane:2022-10-30, Przeczytałem,

W sobotni dzień Leslie odbiera telefon, który mrozi jej krew w żyłach. Jej trzyletnia córeczka zaginęła. Zapłakana Shelby informuje macochę, że Millie zaginęła. Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania. Gdy policja przesłuchuje pasierbicę Leslie zwraca uwagę na pewne niespójności. Czy mają one jakieś większe znaczenie czy to umysł zdesperowanej matki sprawia, że kobieta nabiera podejrzeń?

I jeszcze ta tajemnicza wiadomość na temat jej męża, że nie jest tym za kogo o uważa. Kto to napisał i dlaczego?

To było moje trzecie spotkanie z autorką i po raz kolejny się nie zawiodłam. Już po raz drugi fabuła dotyczy zaginionego dziecka. Niby temat podobny, a jednak zupełnie inaczej ,,podany". Czasami czytając książkę o podobnej tematyce mamy wrażenie, że to już było i nic nas tutaj nie zaskoczy. A jednak autorka ma niesamowitą umiejętność do opowiadania historii w taki sposób, że od razu porusza, wzbudza silne emocje, przykuwa uwagę tak mocno, że nie ma się ochoty odłożyć książki, dopóki nie przeczyta się ostatniego słowa.

Na pewno na odbiór takich historii ma wpływ fakt, że dotyczą one dzieci, a to jak wiadomo zawsze wzbudza najwięcej emocji. Jednak sam wątek zaginionego/skrzywdzonego dziecka to nie wszystko. Trzeba to jeszcze wszystko odpowiednio obrać w słowa i przedstawić w taki sposób, aby czytelnik potrafił utożsamić się z bohaterami i wraz z nimi dążył do rozwiązania zagadki.

I tak też było i tym razem.

Molestowanie czy wykorzystywanie nieletnich jest traumatycznym przeżyciem samo w sobie. Ale co się stanie, gdy ofiara zwróci się o pomoc, a jej nie otrzyma? Jakie skutki będzie to miało dla niej w przyszłości?

Genialny, trzymający w napięciu i mroczny, kolejny świetny thriller psychologiczny autorki. Idealna propozycja dla fanów gatunku.

Nicole Trope po raz kolejny stworzyła wstrząsający thriller, który wywołał u mnie ciarki.
Mała trzyletnia Millie zniknęła bez śladu. Pilnowała ją starsza przyrodnia siostra. Jak to się stało, że trzyletnia dziewczynka zniknęła z domu? Czy to był tylko przypadek, czy może celowe działanie? Czy przyrodnia siostra- Shelby coś ukrywa? Co robiła matka dziewczynki, w czasie, gdy jej córka zniknęła? Gdzie był w tym czasie jej ojciec?

Sam prolog wywołuje gęsią skórkę. A to dopiero początek...
Poznajemy Leslie, naszą młodą matkę i drugą żonę Randalla. Ona jest jedną z głównych bohaterek. Podejrzewam, że ją polubicie. Całkiem spoko babka, tylko pech chciał, że zostawiła swoją córeczkę z nieletnią pasierbicą, która nie do końca ją lubiła.
Drugą główną bohaterką jest dwunastoletnia Shelby. Kiedy ją poznacie, to będziecie przerażeni. Dlaczego? Koniecznie musicie poznać jej historię. Od razu dodam, że dziewczyna ma podejrzaną przyjaciółkę, która zawsze chce rządzić.
Naszą trzecią główną bohaterką jest Ruth. W dzieciństwie przeżyła prawdziwe piekło. Jej matka oczywiście nie wierzyła w to co jej się stało. Przykre. Jak dziś żyje dorosła kobieta, która w telewizji widzi swojego dawnego oprawcę? Bardzo znerwicowana bohaterka. Przejęłam się jej losem. Bardzo jej współczułam.
Bianca -- nie jest główną bohaterką, ale chciałam o niej wspomnieć. To istna diablica. Jest byłą żoną Randalla i matką Shelby. Zazdrościła byłemu mężowi nowej żony i ponownie wyszła za mąż. Ta kobieta to chodząca katastrofa. Dla niej liczy się tylko jej drugi mąż. Córkę ma gdzieś. Dla niej nie liczy się dobro Shelby. Dlaczego?

Poczytajcie, do czego mogą doprowadzić kłamstwa i skrywane tajemnice.
Obie rodziny mogłyby żyć w zgodzie i harmonii. Stanowiliby zgraną paczkę, a zamiast tego doszło do olbrzymiej tragedii.

Czytając "Przybraną córkę" miałam cichą nadzieję, że mała Millie odnajdzie się cała i żywa. Czy tak faktycznie było?
Autorka Nicole Trope doskonale gra na naszych emocjach. Uwielbiam jej psychologiczne thrillery. Są po prostu doskonałe.

Kiedy poznałam zakończenie, dosłownie byłam w szoku. Nie miałam pojęcia, że mogło dochodzić do takich sytuacji. Początkowo źle oceniłam jedną z bohaterek. Szkoda, że nie zawsze mówimy, co nam dolega, co nas boli i co nam się dzieje.

Morał z tej książki: zawsze mów o wszystkim bliskiej osobie. Nie zostawaj samemu z problemem. Kolejna rada dla nas: nauczmy się słuchać innych. Nie wszystko będzie prawdą, ale również nie wszystko będzie kłamstwem.

Z całego serca polecam ten thriller, mommy_and_books.

Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2023-10-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,
Gdzie jesteś, synku?
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Gdzie jesteś, synku?

WCZORAJ CAŁOWAŁAŚ GO NA DOBRANOC. DZISIAJ TWÓJ KOCHANY SYN ZNIKNĄŁ. THEO SOMERTON MA JEDENAŚCIE LAT I JEST DZIECKIEM ZE SPEKTRUM AUTYZMU. NIE MÓWI...

Zaginiony chłopiec
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Zaginiony chłopiec

SZEŚĆ LAT TEMU KTOŚ GO PORWAŁ. DZISIAJ TWÓJ MAŁY CHŁOPIEC POWRÓCIŁ. DOCIERA DO NIEJ PRZECIĄGAJĄCA SIĘ PO DRUGIEJ STRONIE SŁUCHAWKI CISZA. SERCE...