Przygody Emila ze Smalandii

Nie ma większego rozrabiaki nad Emila ze Smalandii! Choć wygląda jak aniołek, wciąż wpada na najdziwniejsze pomysły. Raz nawet wciągnął na maszt swoją siostrzyczkę! Rodzice rwą włosy z głowy. Co wyrośnie z takiego urwisa?

Tom zawiera wszystkie części przygód rezolutnego Emila autorstwa niezrównanej Astrid Lindgren. Ta elegancka edycja może być doskonałym prezentem dla każdego dziecka.

Informacje dodatkowe o Przygody Emila ze Smalandii:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-04-18

Kup książkę Przygody Emila ze Smalandii

Przygody Emila ze Smalandii - opinie o książce

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2022-11-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Uwielbiam wracać do książek mojego dzieciństwa! Astrid Lindgren napisała wspaniałą lekturę o chłopcu, który lubił robić psoty. Emil był jednak dobrym chłopcem i pomimo jego psikusów, potrafił pomagać ludziom. Świetna opowieść, warto ją podsunąc dzieciom :)

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2020-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Piękne wydanie zbiorcze trzech tomów przygód szwedzkiego chłopca Emila z pokolorowany mi ilustracjami.

Pięcioletni Emil mieszka w wiejskim gospodarstwie wraz ze swoją mamą, tatą, siostrą Idą, parobkiem Larsem i służącą Liną. Jak każdy mały chłopiec ma głowę pełną pomysłów. Niestety zwykle te pomysły kończą się za kare zamknięciem w stolarni.

Astrid Lindgren i w tej książce doskonale ukazała świat z punktu widzenia dziecka. Możemy też przenieść się w czasie o sto lat do początków XX wieku i poznać życie ówczesnych ludzi. Dużo z ich zwyczajów odchodzi ku zapomnieniu. Emil też nie pozwala nudzić się czytelnikom. Czy tym małym, czy dużym i już całkiem dorosłym.

Południowa Łąka
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Południowa Łąka

Bohaterowie wspaniale przeczytanej przez Mariana Opanię ,,Południowej Łąki" to ubogie dzieci, które wiodą życie niełatwe i pozbawione blasku. Ale...

Bullerbyn. Trzy opowiadania
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Bullerbyn. Trzy opowiadania

Trzy opowiadania o dzieciach z Bullerbyn z ilustracjami Ilon Wikland. Książka z płóciennym grzbietem, idealna na prezent. Zawiera opowiadania: „Wiosna...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;