Przysięgam, naprawdę! Tom 14

Czternasty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine.

Marine to niepoprawna kłamczucha. Obojętnie, czy opowiada koleżankom o motylach, czy tacie o swoich stopniach, czy mamie o tym, kto stłukł szklany blat stołu - zawsze zmyśla. Nie potrafi się powstrzymać. Niedługo będzie miała nos jak Pinokio... Co gorsza, ona i jej siostra twierdzą, że to rodzice nauczyli je oszukiwać!

Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania ,,Sisters" zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

Informacje dodatkowe o Przysięgam, naprawdę! Tom 14:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Sisters, vol. 14 Juré, craché, menti!

Kup książkę Przysięgam, naprawdę! Tom 14

Przysięgam, naprawdę! Tom 14 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-02-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRAWDZIWE SIOSTRY

Każdy tom „Sisters” jest taki sam. Każdy poprowadzony został według tego samego schematu. Każdy jest skrojony w ten sam sposób. Ale co z tego, skoro przede wszystkim każdy z nich jest świetny, śmieszy, bawi, uczy, bo przecież komiks dla dzieci powinien przekazywać jakieś treści, przesłanie, nieść ze sobą coś więcej, i dostarcza znakomitej rozrywki dla czytelników w najróżniejszym wieku.

Kłamstwo ma krótkie nogi, jak mówi przysłowie. Ale co ma zrobić ktoś, kto kłamie nałogowo? Skłamać zdarza się oczywiście każdemu, siostry Wendy i Marine nie są w tym przypadku wyjątkiem. Ale ta druga jest kłamczuchą jakich mało i nic nie jest w stanie jej przed opowiadaniem kolejnych niestworzonych rzeczy powstrzymać. Nie ma dla niej znaczenia, o czym by nie opowiadała, mogą to być drobne sprawy, jakieś przechwałki, mogą to być bardziej złożone problemy, jak próby uniknięcia odpowiedzialności za wyrządzone szkody. Pytanie jednak kto ją tego nauczył? I czy rzeczywiście winni mogą być rodzice, jak zgodnie twierdzą siostry?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/02/sisters-14-przysiegam-naprawde.html

Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Burza
Okładka ksiązki - Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Burza

Kolejny tom rewelacyjnej opowieści o najsłynniejszych postaciach z dawnych powieści i filmów przygodowych, które w ujęciu mistrza komiksu Alana Moore'a...

Scooby-Doo! Pogromcy komiksów. (#3). Wakacje z duchami
Okładka ksiązki - Scooby-Doo! Pogromcy komiksów. (#3). Wakacje z duchami

Fred, Daphne, Velma, Kudłaty i ich mówiący pies - Scooby-Doo to bohaterowie kreskówki znanej od kilku dziesiątek lat. Nowy część z komiksami w poręcznym...