Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda

Jeśli coś dodaje ci skrzydeł, nie pozwól sobie tego odebrać.

Mimo że Lena obdarzona jest niezwykłym talentem plastycznym, nie potrafi uwierzyć w to, że jej prace mogłyby się komuś spodobać. W końcu jednak zdobywa się na odwagę i postanawia wystartować w szkolnym konkursie. Pech sprawia, że w ostatniej chwili gubi swoją teczkę z rysunkami. Czy gorączkowe poszukiwania przyniosą spodziewany efekt? Kto wygra konkurs? Czy warto za wszelką cenę walczyć o swoje? Odpowiedzi nie zawsze są takie oczywiste.
Przystanek Szkoła to seria książek o młodzieńczych perypetiach dzieci z jednej okolicy.

– Robi się, szefowo! – Kacper szybko zapomniał o chwilowym przebłysku geniuszu finansowego i wrócił do poszukiwań. – Tajemnicza teczka Leny. Jeszcze niedawno znajdowała się w rękach właścicielki. Czarna i niezwykła. Co mogło się z nią stać? – Przyjął minę zamyślonego badacza i zabawnym tonem kontynuował: – Może wyrosły jej nogi i pobiegła do sklepu papierniczego, żeby odnaleźć miłość życia? Może ukradły ją mrówki, by zbudować sobie dom na zimę? – starał się rozładować nerwową sytuację. – A może wsiadła do autobusu w kierunku centrum handlowego, by znaleźć tam jakieś ciepłe jesienne ciuszki?

Informacje dodatkowe o Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-10-20

Kup książkę Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda

Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-02-13, 12 książek 2022,

Przystanek szkoła.
Lena, teczka i niezwykła nagroda.
Karolina Kwaśnik @karolinakwasnik_autor
Wydawnictwo: Novae Res @wydawnictwo_novaeres

"Jeśli coś dodaje ci skrzydeł, nie pozwól sobie tego odebrać" - to motto idealnie oddaje moje emocje. Mam swoje marzenia, plany i wiem, że jak się czegoś bardzo chce i dąży się do celu - to wszystko jest możliwe.
Ja bardzo lubię szkołę, lubię się uczyć. Kocham książki, mam swoje pasje, a moim ulubionym przedmiotem jest język polski i historia.
A jaka jest Lena? Dziewczynka obdarzona jest niezwykłym talentem plastycznym. Niestety nie potrafi uwierzyć w to, że jej prace mogłyby się komuś spodobać. Jest bardzo nieśmiała, nie wierzy w swoje zdolności. Boi się, że jej prace zostaną źle przyjęte a myśl o porażce działa na nią paraliżująco.
W końcu jednak zdobywa się na odwagę i postanawia wystartować w szkolnym konkursie. Ale jak to bywa pech sprawia, że w ostatniej chwili gubi swoją teczkę z rysunkami.
Czy gorączkowe poszukiwania teczki przyniosą spodziewany efekt? Kto wygra konkurs? Czy warto za wszelką cenę walczyć o swoje?
Odpowiedzi na te pytania nie zawsze są takie oczywiste.

"Lena, teczka i niezwykła nagroda" jest to opowieść pełna emocji z bardzo ciekawą fabułą, która niesie wiele ważnych treści.
Bo przecież każdy nastolatek ma w głowie pytania: Czy mnie dobrze ocenią? Boję się oceny! Nie jestem wystarczająco dobra. Co pomyślą koledzy i koleżanki?
Patrzymy na to jak oceniają nas inni, często oceniając siebie źle.
A warto wierzyć w siebie, swój talent, swoje możliwości. Bo każdy z nas jest KIMŚ, każdy ma jakiś talent. Czasem wystarczy go tylko odkryć.
Książka doskonale oddaje relacje między równieśnikami i to jest jej największa zaleta.

Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa
Karolina Kwaśnik 0
Okładka ksiązki - Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa

Czy kłamstwo to dobra droga do zamierzonego celu? Zmiana szkoły to bardzo emocjonujące wydarzenie. Szczególnie jeśli się ma dziesięć lat i już pierwszego...