Psychology Vocabulary in Use. Angielski w psychologii

Język angielski - poziom B2-C1

Nowe wydanie z poszerzonym i wzbogaconym słownictwem.

Książka przeznaczona jest dla osób zainteresowanych psychologią, w tym studentów kierunków psychologicznych oraz słuchaczy specjalności pedagogicznych, socjologii, filozofii i dyscyplin medycznych. Obejmuje swoim zakresem wybrane słownictwo z takich dziedzin psychologii jak: psychologia osobowości, psychologia społeczna, kliniczna, rozwojowa i neuropsychologia.

Publikacja umożliwia doskonalenie znajomości specjalistycznego słownictwa, które pozwala na czytanie ze zrozumieniem różnych odmian angielskich publikacji psychologicznych (artykułów, monografii i podręczników, ale też pozycji popularnonaukowych). Została opracowana w taki sposób, aby mogła być wykorzystana zarówno w grupie podczas kursu z lektorem, jak i do samodzielnej nauki. Testy sprawdzające, klucz do ćwiczeń i obszerny słownik pomagają łatwiej kontrolować postępy w opanowaniu poszczególnych partii materiału.

Książka składa się z trzynastu rozdziałów koncentrujących się na wybranych obszarach psychologii. Każdy z nich oprócz tekstu wprowadzającego zawiera zestaw ćwiczeń wspierających opanowanie i utrwalenie kompetencji językowej w danym obszarze. Ćwiczenia są zróżnicowane. Jedne z nich sprawdzają rozumienie czytanego tekstu (pytania typu prawda/fałsz, quizy), inne to testy wielokrotnego wyboru, uzupełnianie luk własnymi odpowiedziami, ćwiczenia ze słowotwórstwa, dopasowywanie słów do definicji/opisów i zastępowanie wyrażeń z języka potocznego terminami naukowymi.

Nagrania mp3 wybranych tekstów z książki są dostępne gratis na stronie internetowej wydawnictwa.

Informacje dodatkowe o Psychology Vocabulary in Use. Angielski w psychologii:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2022-09-23
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Psychology Vocabulary in Use. Angielski w psychologii

Bronisław Treger0
Okładka ksiązki - Special Education Vocabulary in Use. Podręcznik do nauki angielskiego słownictwa z zakresu pedagogiki specjalnej

Podręcznik stanowi użyteczną pomoc w zdobywaniu i doskonaleniu sprawności językowych polegających na znajomości słownictwa, biegłości stylistycznej oraz...

Psychology Vocabulary in Use. Podręcznik do nauki angielskiej terminologii psychologicznej
Bronisław Treger0
Okładka ksiązki - Psychology Vocabulary in Use. Podręcznik do nauki angielskiej terminologii  psychologicznej

Podręcznik do nauki terminologii psychologicznej w języku angielskim. Podręcznik został napisany z myślą o tych wszystkich, którzy  chcą doskonalić...