Rachab

Tom 2 cyklu Rodowód łaski

Rodowód Łaski: Rachab to druga część fascynującej sagi o pięciu kobietach wymienionych w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa. Choć bohaterki tej opowieści były kobietami starożytnego Wschodu, ich historie mają zastosowanie w naszym życiu, w trudnych kwestiach, z którymi zmagamy się we współczesnym świecie. Kobiety te żyły na krawędzi. Miały odwagę. Podejmowały ryzyko. Dokonywały zaskakujących wyborów – i czasem popełniały ogromne błędy. Nie były idealne, a mimo to Bóg posłużył się nimi w realizacji swego niezwykłego planu, którego celem było objawienie Chrystusa – Zbawiciela świata.

Rodowód Łaski to powieść historyczna, której ramy wyznacza Biblia. Budując na fundamencie Pisma Świętego, autorka stworzyła fabułę, dialogi, wewnętrzne motywacje bohaterów, a w niektórych przypadkach dodatkowe postacie. Na końcu każdej z pięciu powieści znajduje się krótkie studium z pytaniami do refleksji i dyskusji, zachęcające do bliższego zapoznania się z losami bohaterek na kartach Biblii.

Kobieta z przeszłością, która uwierzyła, że Bóg ma dla niej lepszą przyszłość. Rachab – jedna z pięciu zwykłych kobiet, które odegrały niezwykłą rolę w dziejach ludzkości. Jej imię zostało uwiecznione w najważniejszej genealogii świata – w „Rodowodzie Łaski”.

Informacje dodatkowe o Rachab:

Rachab - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2017-08-18, Przeczytałam,

piękna, fascynująca, wzruszająca opowieść... polecam

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-11-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 w 2015 :),
Kobieta z przeszłością, która uwierzyła, że Bóg ma dla niej lepszą przyszłość. Rachab - jedna z pięciu zwykłych kobiet, które odegrały niezwykłą rolę w dziejach ludzkości. Jej imię zostało uwiecznione w najważniejszej genealogii świata - w "Rodowodzie Łaski". Rodowód Łaski: Rachab to druga część fascynującej sagi o pięciu kobietach wymienionych w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa. Choć bohaterki tej opowieści były kobietami starożytnego Wschodu, ich historie mają zastosowanie w naszym życiu, w trudnych kwestiach, z którymi zmagamy się we współczesnym świecie. Kobiety te żyły na krawędzi. Miały odwagę. Podejmowały ryzyko. Dokonywały zaskakujących wyborów - i czasem popełniały ogromne błędy. Nie były idealne, a mimo to Bóg posłużył się nimi w realizacji swego niezwykłego planu, którego celem było objawienie Chrystusa - Zbawiciela świata.
Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2020-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2020,

Ciekawe, warte przeczytania. I mimo, że wiem jak skończą się te historie to trzymają napięcie i sprawiają, że chce się je przeczytać od razu. A nie jest to trudne bo mimo ok. 160 - 190 stron czyta się je jednym tchem.
Książki zawierają obszerne cytaty z Pisma Świętego ale Autorka zachęca do samodzielnej lektury historii bohaterki.
Dodatkowo na końcu każdej książki są pytania skłaniające czytelnika do przemyśleń. Nie tylko nad bohaterką, jej historią, postępowaniem i podjętymi decyzjami ale przede wszystkim nad sobą. Swoją wiarą, zaangażowaniem I tym czy dana historia ma odniesienie w moim życiu lub może mnie czegoś nauczyć.

Dziwnie jest czytać o urywku wydarzeń rozgrywających się w Biblii w książce, nawet jeżeli niewiele ponad stustronowej. Historia Rachab - kilka linijek tekstu biblijnego - została niemożebnie rozciągnięta. Doceniam, że autorka próbowała przybliżyć czytelnikom realia tamtych czasów i trochę przełożyć to na uniwersalną mentalność ludzką, ale dla mnie to trochę za mało. Największą przyjemność sprawiło mi porównywanie fabuły książki z zamieszczonym na końcu oryginałem ;-p

Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2015-05-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jonatan. Syn Saula, przyjaciel Dawida. Część 3
Francine Rivers0
Okładka ksiązki - Jonatan. Syn Saula, przyjaciel Dawida. Część 3

Jonathan - jeden z pięciu mężczyzn, którzy żyjąc bez rozgłosu – zmienili wieczność. Z zapałem ruszał do boju. Lud szanował go za siłę jego...

Potęga nadziei
Francine Rivers0
Okładka ksiązki - Potęga nadziei

Pierwsza z dwóch części sagi Francine Rivers przedstawia trudne relacje pomiędzy kilkoma kolejnymi pokoleniami matek i córek. Na początku dwudziestego...