Rachunkowość nie tylko dla księgowych

Powszechne jest mniemanie, że rachunkowość jest głównie dla księgowych. Jest to mylne podejście, ponieważ podstawową funkcją rachunkowości jest dostarczanie informacji o jednostce gospodarczej. Adresatami tych informacji są różni odbiorcy wewnętrzni i zewnętrzni, którzy dzięki nim mogą odnieść wiele korzyści, pod warunkiem jednak, że rozumieją ich wymowę i potrafią się nimi posługiwać. W tym celu powinni poznać charakterystyczne cechy i zasady rachunkowości jako uniwersalnego "języka biznesu". Jego zrozumienie jest możliwe dzięki niniejszej książce, która stopniowo wprowadza czytelnika w tajniki rachunkowości, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zawartość sprawozdań finansowych. Przyswojenie prezentowanych treści ułatwiają odpowiednio dobrane rysunki, schematy i tablice oraz przykłady liczbowe. Przedstawione w książce zagadnienia są zgodne z polskim prawem bilansowym oraz międzynarodowymi regulacjami rachunkowości.

Informacje dodatkowe o Rachunkowość nie tylko dla księgowych :

Wydawnictwo: PWE
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 978-83-208-1691-4

Kup książkę Rachunkowość nie tylko dla księgowych

Rachunkowość nie tylko dla księgowych - opinie o książce

Teresa Kiziukiewicz0
Okładka ksiązki - Rachunkowość Zasady prowadzenia według znowelizowanych regulacji krajowych i międzynarodowych Część 1

Zamiarem autorów było stworzenie pracy, która mogłaby służyć jako materiał dydaktyczny do nauczania rachunkowości, a także do uzupełniania kwalifikacji...