Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądało dzieciństwo jednego z najwybitniejszych poetów? Co takiego sprawiło, że zdecydował się pójść taką, a nie inną drogą? Agnieszka Frączek to wszystko opisała w dosyć prosty i przezabawny sposób. Tak więc poznajmy historię młodego Julka!

Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą, to historia o młodzieńczych latach Juliana Tuwima. Poznamy w niej jego pasje, talenty i ambicje. Nie zabraknie w niej wielu przeróżnych wynalazków, czy nawet planów wysadzenia starej kamienicy. Zatem wyruszmy w podróż pełną przeróżnych wariactw, jakie nasz bohater tworzył, gdy był dzieckiem.

Autorka książki przedstawiła w miły i szybki sposób, jak te wszystkie dziwactwa wpłynęły na życie Juliana. Jego historia rozpoczyna się od samych narodzin, by w końcu dobiec końca na karierze, jako poety. Nikt by się nie spodziewał, że ten wybitny poeta był aż takim rozrabiaką. Czy znaliście „Julka” z tej strony?

Sama Agnieszka Frączek w swoich książkach dla najmłodszych stara się jak najlepiej przekazać wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Na jej zdolności edukacyjne wskazuje, chociażby zdobycie Nagrody Edukacja 2008.

Informacje dodatkowe o Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2013-04-16

Kup książkę Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2018-06-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo sympatyczna książeczka opowiadająca o Julianie Tuwimie w przystępny sposób, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa
Przeczytane:2018-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - sowwa
sowwa
Przeczytane:2013-04-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
Złap byka za rogi, czyli półżartem o pułapkach językowych
Agnieszka Frączek0
Okładka ksiązki - Złap byka za rogi, czyli półżartem o pułapkach językowych

Świat aż się roi od byków. Pół biedy, jeśli taki byk ma rogi i pasie się na łące. Gorzej, kiedy nie ma ani rogów, ani nawet łat, a zamiast brykać w koniczynie...

BezNudna wyspa
Agnieszka Frączek0
Okładka ksiązki - BezNudna wyspa

Jeśli fantazję spuścisz ze smyczy... ...kamyk do ciebie Bonjour! zaryczy, gdzieś u sąsiadki (albo sąsiada?) spotkasz hecnego praprapragada, a rozbrykane...