Real World Adobe Photoshop CS2. Edycja polska

Photoshop CS2 jest najczęściej przedstawiany jako narzędzie, które pomaga tworzyć zapierające dech w piersiach efekty specjalne, wmontować swoją sylwetkę w alpejski pejzaż lub umieścić na stronie WWW animowany obraz GIF. Jednak zdecydowanie częściej aplikacja ta wykorzystywana jest do zadań o wiele bardziej "przyziemnych", takich jak korekcja cyfrowych fotografii, retusz obrazów i przygotowywanie ich do druku w różnych rodzajach publikacji. Do tych celów Photoshop jest narzędziem wprost idealnym. Jednak do ich realizacji wymagana jest gruntowna znajomość jego możliwości. Większość użytkowników dochodzi do optymalnych rozwiązań drogą wielokrotnych prób i błędów, co często wymaga poświęcenia bardzo cennego czasu.

"Real World Adobe Photoshop CS2. Edycja polska" szczegółowo opisuje profesjonalne techniki stosowane przez cyfrowych artystów i projektantów. Jeśli więc szukasz podręcznika, dzięki któremu poznasz wszystkie zagadnienia związane z uzyskiwaniem obrazów najwyższej jakości, to właśnie jest książka dla Ciebie.

Czytając ją, dowiesz się, jak skalibrować monitor i skaner, jaki model barw wykorzystać w pracach przeznaczonych do druku oraz jak prawidłowo przeprowadzić korekcję tonalną i retusz obrazka. Nauczysz się obrabiać zdjęcia zapisane w formacie RAW, korzystać z kanałów i ścieżek, przygotowywać obrazy w trybie bichromii oraz dobierać format zapisu obrazka odpowiedni do formy jego prezentacji.

W książce poruszono między innymi: Dobór właściwego sprzętu do pracy Okna dialogowe, palety i narzędzia Photoshopa CS2 Parametry obrazów: rozmiar, rozdzielczość, głębia bitowa i tryb barwny Zarządzanie kolorem i kalibracja sprzętu Korekcja tonalna Techniki obróbki zdjęć cyfrowych Metody zaznaczania fragmentów obrazu Wyostrzanie i usuwanie szumu Praca z plikami RAW Kolory dodatkowe i bichromia Reprodukowanie obrazów Skrypty i zadania Publikacja obrazów w sieci

Autorzy książki po raz kolejny postanowili podzielić się istotnymi faktami i wskazówkami, które pozwolą Czytelnikowi wykonać każde zadanie z najwyższą możliwą jakością i precyzją.

Odkryj tajniki Photoshopa i wykorzystaj wszystkie,
nawet najgłębiej ukryte możliwości tej aplikacji.

Informacje dodatkowe o Real World Adobe Photoshop CS2. Edycja polska:

Real World Adobe Photoshop CS2. Edycja polska - opinie o książce

Real World Adobe Photoshop CS. Edycja polska
David Blatner, Bruce Fraser0
Okładka ksiązki - Real World Adobe Photoshop CS. Edycja polska

Sekrety obróbki obrazów i przygotowania ich do druku Modele i tryby kolorów w obrazie Korekcja kolorystyki i retusz obrazów Reprodukowanie obrazów...