Reksio. Dobranocka wszech czasów

Reksio - kultowy bohater serialu animowanego - ma już 50 lat! I nadal jest tym samym pomysłowym psiakiem, a jego przygodami zachwycają się kolejne pokolenia dzieci.

Reksio i jego przyjaciele mieszkają na wsi i nigdy nie narzekają na nudę. Bawią się w chowanego, taplają w błocie, wędrują po górach. Jesienią zbierają jabłka, a latem kąpią się w jeziorze. Najważniejsze, że trzymają się razem i mogą na siebie liczyć.

Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt - to wartości, których uczą opowiadania o sympatycznym piesku z łatką.

Reksio zaprasza na swoje podwórko, hau, hau!

Informacje dodatkowe o Reksio. Dobranocka wszech czasów:

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2017-03-23

Kup książkę Reksio. Dobranocka wszech czasów

Reksio. Dobranocka wszech czasów - opinie o książce

Dziś chciałabym Wam przybliżyć trochę dwie książki dla dzieci. Czy są tu fani Reksia? Jeżeli tak to się świetnie składa, bo te dwie książeczki dotyczą właśnie tego pieska.

Mój syn pierwszą książkę czyli „Reksio. Dobranocka wszech czasów” otrzymał od cioci i nam ta książka sprawdziła się rewelacyjnie do czytania przed snem. Więc długo się nie zastanawiając dokupiłam drugą część „Reksio. Pies na medal”. Widziałam również, że w tej serii pojawiła się również książka „Reksio. Szczeniak”, może się rozejrzę za tą książką, bo byłby to świetny prezent pod choinkę.

Ale wróćmy do książek. Każda z nich składa się z kilku opowiadań z przesłaniem. Wiadomo może trzylatek jeszcze z byt wiele nie zrozumie, jednak dla starszych dzieci myślę, że nada się jeszcze bardziej. Jednak to nie znaczy, że dla młodszych nie polecam. Jak najbardziej polecam, mój Grześ był zachwycony obrazkami, które są duże bo jedna strona to tekst, który jest napisany dużą czcionką, więc nawet babcia bądź dziadek nie wymiga się od czytania skarżąc się na słaby wzrok. A druga strona to obrazek. Ilustracje są kolorowe i przepiękne. Dodatkowo książka wydana jest w twardej oprawie co sprawi, że długo pozostanie w stanie nienaruszonym. Strony może nie są tekturowe, jednak kartki są i tak dosyć grube i śliskie. Jedyny minus tych książek to ich waga, no nie będę ukrywać, że trochę ważą. Opowiadania zostały wydane w większym formacie niż tradycyjne książki.

Przyznam, że dla mniej samej radość sprawiało czytanie tych opowieści. Zdecydowanie wygodniej jest mi wziąć taką książkę do czytania przed spaniem, w której znajdę kilka historyjek, bo u nas nigdy nie kończy się na jednej bajce na dobranoc, niż wstawanie co chwilę po inną małą książeczkę.

Jeśli wasze dzieci lubią tego podwórkowego pieska o imieniu Reksio, a nie macie jeszcze pomysłu na prezent pod choinkę, to gorąco wam polecam te książki. Oczywiście jako prezent bez powodu również się sprawdzą. Z całego serca Wam polecam.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-07-07, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
PÓŁ WIEKU Z REKSIEM Aż trudno w to uwierzyć, że sympatyczny psiak Reksio ma już 50 lat, a jednak! Chociaż śmiało mogę powiedzieć, że była to jedna z bajek mojego dzieciństwa, także pokolenie moich rodziców wychowało się na niej. I wiele kolejnych, już kiedy ja sam wyrosłem z oglądania tego typu animacji. Z okazji tych okrągłych urodzin wśród książkowych nowości pojawiła się publikacja składająca hołd Reksiowi i jego przygodom, wydana w formie pięknego albumu zawierającego zbiór wszystkim dobrze znanych opowieści. Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/07/07/reksio-dobranocka-wszech-czasow-maria-szarf/
Reksio to postać, która była nieodzownym elementem mojego dzieciństwa i nie tylko mojego, bo rodzice oraz dziadkowie nadal wspominają przygody tego przesympatycznego psiaka. Upływ czasu mu nie szkodzi, a wręcz przeciwnie! Minęło 50 lat, a ja z każdym rokiem coraz bardziej cenię sobie zalety tej kultowej animacji! Najbardziej w przygodach Reksia podoba mi się to, iż nie są one skażone technologią, przemocą oraz innym współczesnym wymysłem. W książce znajdziecie 10 opowieści o przygodach Reksia. Piesek mieszka na wsi i wraz z przyjaciółmi doświadcza niezapomnianych przygód i nie raz wpakuję się w kłopoty, ale co najważniejsze, ciągle jest w ruchu i na świeżym powietrzu. W zeszłym roku zachwycałam się Elmerem i wartością edukacyjną płynącą z jego przygód, a teraz całkowicie zauroczyłam się Resiem! Piesek nawet na krok nie ustępuję temu uroczemu słoniowi. Zbiór opowiadań o Reksiu sprawdzi się idealnie, jako bajeczka na dobranoc oraz pierwsza czytanka. Prosty język oraz sympatyczne, aczkolwiek proste ilustrację, czynią z tej książki bardzo kuszącą i wartościową pozycję. Więcej takich bajek da dzieci! Sympatyczny bohater, wartka akcja oraz emocjonująca i na lata zapadająca w pamięci przygoda, zachwycą nie tylko nasze pociechy, ale i nas samych! Polecam 5+/6
Kodeks cywilny rodzinny i opiekuńczy
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Kodeks cywilny rodzinny i opiekuńczy

Stan prawny na dzień 10 lutego 2008 r.Ustawa o własności lokaliUstawa o spółdzielniach mieszkaniowychUstawa o księgach wieczystych i hipoteceUstawa o zastawie...

Hiszpański w skojarzeniach
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Hiszpański w skojarzeniach

Język hiszpański w 12 godzinUnikalna i skuteczna metoda uczenia "Linkword"Gramatyka hiszpańska najprościejĆwiczenia utrwalająceŚwiatowy bestseller...