Relacje interpersonalne: Proces porozumiewania się

Doskonałe wprowadzenie do zagadnień porozumiewania się, które może służyć zarówno studentom - i to nie tylko psychologii - jak i badaczom tematu

Nowe wydanie, rozszerzone, uaktualnione, wzbogacone o wiele nieporuszanych wcześniej zagadnień.

Relacje interpersonalne, oparte na najnowszym, dziesiątym wydaniu amerykańskim, to znakomite wprowadzenie do zagadnień porozumiewania się, które może służyć zarówno studentom - i to nie tylko psychologii - jak i badaczom tematu. Dzieło to rozwija się wraz z tym, jak rozszerzają się zagadnienia porozumiewania się między ludźmi.

Autorzy odwołują się do wyników licznych badań nad porozumiewaniem się i bogatej literatury przedmiotu, czerpiąc obficie z najświeższych dokonań na tym polu. Rozważają zagadnienia porozumiewania się na różnych płaszczyznach - od par, rodzin i innych małych grup po relacje w miejscu pracy i kontakty między przedstawicielami różnych kultur - oraz w wielu aspektach, poruszając m.in. kwestię ekspresji emocjonalnej, wpływu płci na styl porozumiewania się, powodów przyjmowania postawy obronnej czy ochrony prywatności w relacjach z innymi. Nie zapominają też o zjawiskach najbardziej współczesnych, jak np. porozumiewanie się za pośrednictwem Internetu i komunikatorów.

Zrozumiały i wartki język, jakim posługują się autorzy, dobrze skonstruowane tabele i rysunki, zdjęcia ilustrujące omawiane zagadnienia oraz przykłady z życia są dodatkowym atutem tego znakomitego podręcznika.

Relacje interpersonalne to wytrych do lepszego życia. Nie bój się tej książki, podejdź do niej spokojnie (nie musisz przeczytać całej w ciągu dnia!), a efekty cię zaskoczą. Pozytywnie.
Ronald B. Adler jest specjalistą w dziedzinie porozumiewania się międzyosobowe

Tytuł oryginału: Interplay. The Process of Interpersonal Communication
Tłumaczenie: Grażyna Skoczylas

Kup książkę Relacje interpersonalne: Proces porozumiewania się

Relacje interpersonalne: Proces porozumiewania się - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Opracowanie przydatne nie tylko dla studentów i badaczy tematu, ale także dla wszystkich, którzy są zainteresowani tą problematyka. Przystępny język, przykłady badań.
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;