Rok na placu budowy

W miasteczku rusza budowa garażu ze stacją obsługi pojazdów i myjnią. Na placu budowy pojawia się Jeep Budowniczy ze swoją liczną ekipą: Koparką, Walcem, Spychaczem, Żurawiem, Betoniarką i wieloma innymi specjalistami. Trzeba uporządkować teren, przesadzić drzewo, wylać fundamenty, postawić ściany, otynkować je, wreszcie odebrać budynek... Praca wre. Dzielnym maszynom niestraszne pogoda i trud, jednak inwestor jest bardzo wymagający, a uroczyste otwarcie przewidziane na święta. Czy zdążą na czas?

,,Rok na placu budowy" zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Dwie dodatkowe są poświęcone prezentacji bohaterów i interaktywnej zabawie. W każdym miesiącu plac budowy się zmienia. Zapraszamy młodych fanów motoryzacji do śledzenia dokonań nietypowych budowniczych i kibicowania im.

Książkę można oglądać godzinami. Dzięki szczegółowym obrazkom dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim doskonale się bawi.

Artur Nowicki jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

Informacje dodatkowe o Rok na placu budowy:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2020-08-12

Kup książkę Rok na placu budowy

Rok na placu budowy - opinie o książce

Książka rewelacyjna, chociaż jest w niej minimalna ilość tekstu. Obrazki są wspaniałe, moje wnuki 3, 6 i 9 lat, były zachwycone, zwłaszcza że na kartach tej książki są różne maszyny budowlane, które bardzo lubią. Można ją "czytać" na wiele sposobów, szukając różnic między poszczególnymi miesiącami. Cała seria tych książek jest super!

Samolotowy blok rysunkowy
Artur Nowicki0
Okładka ksiązki - Samolotowy blok rysunkowy

Dla fanów książki "Opowiem ci, mamo, co robią samoloty" i nie tylko! Blok rysunkowy, kolorowanka oraz zbiór łamigłówek w jednym....

Maluch w przedszkolu
Artur Nowicki0
Okładka ksiązki - Maluch w przedszkolu

Nowa seria z bohaterami bestsellerowej książki ,,Opowiem ci, mamo, co robią auta" Artura Nowickiego! Maluch jest w przedszkolu, razem z kolegami. Koledzy...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska