Rolling Stones Prawdziwe przygody

Stanley Booth uzyskał w październiku 1969 pisemną zgodę Rolling Stonesów na pisanie ich biografii, oraz zapewnienie o współpracy. Fascynacja ''złych chłopców'' dekadenckimi tematami wyglądała wtedy na pakt z diabłem: w lipcu zmarł Brian Jones - ten blondyn z diabolicznym uśmieszkiem utonął, czy też, może został utopiony, w swoim basenie. W grudniu, trzy miesiące po Love-In w Woodstock, piąte amerykańskie tournee Rolling Stonesów którym towarzyszył autor zakończyło się morderstwem w Altamont. Stanley Booth opisał swoje przeżycia, ekscesy i przygody ze Stonesami w formie epopei, składając jednocześnie hołd pionierskim czasom rockowych legend, w tej opowieści są artyści, komedianci, pijacy - jest też taniec z diabłem, agresja, rozpusta i poezja. Stanley Booth mieszka w Memphis, USA. Praca nad tą jedyną autoryzowaną biografią Rolling Stonesów zajęła mu 15 lat. ''Najlepsza książka o rocku i latach sześćdziesiątych'' - Playboy ''Słabość Stanleya Bootha do grupy nie powstrzymała go przed pisaniem od podszewki o świecie Stonesów w latach 60-tych. Jest to jedyna książka o Stonesach, którą mogę polecić zarówno zwykłemu czytelnikowi jak i zagorzałemu fanowi. Tak jeden jak i drugi znajdą objawienie na każdej stronie''. - Robert Palmer, The New York Times Book Review ''Jeśli nigdy wcześniej nie kupiłeś książki o rock and rollu, nie przejmuj się - to jest ta na którą czekałeś''. - Playboy ''Jak dotąd najlepsza książka o latach 60.''. - Harold Brodkey ''Jedyne prawdziwe arcydzieło rock'n'rollowego pisarstwa''. - Peter Guralnick, autor Last Train to Memphis

Informacje dodatkowe o Rolling Stones Prawdziwe przygody:

Wydawnictwo: Kagra