Rozwidlenie

„Rozwidlenie” to poetycka, kameralna opowieść o miłości, która nie przypomina typowego romansu. Główna bohaterka, wrażliwa i niezdecydowana Lilka, staje na rozstaju dróg. Waha się, czy wybrać życie u boku skromnego i opiekuńczego Krzysia, którego kocha, czy też obiecującego naukowca, Wiktora, którego wymarzyli sobie dla niej rodzice.

Otrzymuje szansę, by przeżywać, na przemian, obie wersje życia na próbę. Za każdym razem, gdy jedno życie staje się nie do zniesienia, Lilka zostaje przeniesiona we śnie do drugiego. Po przebudzeniu w nowym życiu, zapomina o poprzednim. I tak kilka razy, aż do momentu, gdy przestanie się wahać.

Powieść składa się z migawek, przebłysków, przy pomocy których autorka przekazuje najważniejsze momenty każdego życia. Obserwujemy świat oczyma wrażliwej i refleksyjnej bohaterki. Dodatkowo, autorka często roztacza przed nami romantyczne nadmorskie krajobrazy i zabiera na długie spacery po plaży.

Wbrew tytułowi nie jest to opowieść o grze z losem, ale o tym, jakie wyzwania stawia przed nami miłość, jak trudno trwać przy drugim człowieku, gdy pojawiają się przeciwności i jak cenny jest dar życia.

Jedno i drugie życie nie oszczędza Lilki: choroba nowotworowa i niepłodność męża z jednej, samotność we dwoje i brak samorealizacji z drugiej strony. A jednak w jednej z tych dwóch wersji losu Lilka poczuje się szczęśliwa. W której? Odpowiedź w „Rozwidleniu”, powieści Emilii Becker, która ukazała się nakładem wydawnictwa Psychoskok.

Informacje dodatkowe o Rozwidlenie:

Rozwidlenie - opinie o książce

Szklanka z koszyczkiem
Emilia Becker0
Okładka ksiązki - Szklanka z koszyczkiem

Ośmioletnia Inka dowiaduje się, że tata, którego bardzo podziwiała, opuścił ją i mamę. To dopiero początek zmian w jej życiu. Wraz z mamą musi przeprowadzić...

Biblioteczka starych książek
Emilia Becker 0
Okładka ksiązki - Biblioteczka starych książek

Mądra i ciepła opowieść o śnieżnej zimie i magii czytania.Ośmioletnia Kaja mieszka w małym miasteczku. Jej mama jest dyrektorem miejscowej biblioteki....