Ruby. Receptury

Zbiór gotowych rozwiązań dla programistów używających języka Ruby

Jak przetwarzać pliki XML i HTML? Jak wykorzystywać środowisko Ruby on Rails? W jaki sposób łączyć Ruby z technologią AJAX?

Korzystasz w pracy z języka Ruby i zastanawiasz się, czy niektóre zadania programistyczne można wykonać szybciej? Chcesz poznać zasady programowania obiektowego w Ruby? A może interesuje Cię framework Ruby on Rails? Język Ruby zdobywa coraz większą popularność, jest wykorzystywany do tworzenia aplikacji sieciowych i stał się podstawą środowiska Ruby on Rails. Jednak nawet najlepszy język programowania nie uwalnia programistów od żmudnego realizowania zadań, które nie mają zbyt wiele wspólnego z tworzeniem aplikacji, czyli usuwania błędów, implementowania typowych algorytmów, poszukiwania rozwiązań mniej lub bardziej typowych problemów i wielu innych.

Książka "Ruby. Receptury" znacznie przyspieszy Twoją pracę. Znajdziesz tu kilkaset praktycznych rozwiązań problemów wraz z przejrzystym komentarzem oraz tysiące wierszy proponowanego kodu, który będziesz mógł wykorzystać w swoich projektach. Przeczytasz o strukturach danych, algorytmach, przetwarzaniu plików XML i HTML, tworzeniu interfejsów użytkownika dla aplikacji i połączeniach z bazami danych. Nauczysz się generować i obrabiać pliki graficzne, korzystać z usług sieciowych, wyszukiwać i usuwać błędy w aplikacjach, a także pisać skrypty niezwykle pomocne w administrowaniu systemem operacyjnym Linux. Przetwarzanie danych tekstowych i liczbowych Operacje na tablicach Praca z systemem plików Programowanie obiektowe Przetwarzanie dokumentów XML i HTML oraz plików graficznych Generowanie plików PDF Połączenie z bazami danych Korzystanie z poczty elektronicznej, protokołu telnet i połączeń Torrent Projektowanie aplikacji internetowych za pomocą Ruby on Rails Stosowanie usług sieciowych Optymalizacja aplikacji Tworzenie wersji dystrybucyjnych Automatyzacja zadań z wykorzystaniem języka Rake Budowanie interfejsów użytkownika

Jeśli chcesz rozwiązać problem, skorzystaj z gotowej receptury
-- koło już wynaleziono.

Informacje dodatkowe o Ruby. Receptury: