Rynki, instrumenty i instytucje finansowe

Nowe wydanie cieszącego się od lat niesłabnącym zainteresowaniem podręcznika zawierającego kompletny wykład o rynku finansowym - jego mechanizmach, instrumentach, uczestnikach i ich wzajemnych relacjach.

Część pierwsza to syntetyczny obraz rynku finansowego, następnie autorzy przechodzą do przykładów, w ostatnich fragmentach podejmują - sprawiającą studentom największe trudności - problematykę wyceny instrumentów finansowych, od akcji i obligacji do instrumentów pochodnych.

Książka zawiera szczegółowe dane liczbowe dotyczące polskiego rynku finansowego, zarówno w przekroju rynków, instrumentów, jak i instytucji finansowych.

Na końcu każdego z rozdziałów zamieszczono wykaz najważniejszych terminów, pytania kontrolne i zadania.

Przejrzysta struktura i szczegółowy spis treści pozwalają na szybkie wyszukiwanie poszczególnych zagadnień w tekście, a prosty język i klarowność wykładu ułatwiają zrozumienie często bardzo skomplikowanych zagadnień.

Autorzy podręcznika to pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Rynków Finansowych Akademii Ekonomicznej w Krakowie, której kierownikiem jest prof. dr hab. Jan Czekaj, redaktor naukowy podręcznika. Książkę współtworzą także: Karolina Czekaj, Elżbieta Kubińska, Janusz Raganiewicz, Marcin Czupryna, Andrzej Zyguła, Paweł Oleksy, Michał Grotowski, Anna Kosidłowska, Maciej Bolisęga, Remigiusz Lipiec.

Informacja o autorze/ redaktorze:

prof. dr hab. Jan Czekaj - ekonomista, kierownik Katedry Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Były wiceminister przekształceń własnościowych oraz były wiceminister finansów i członek Rady Polityki Pieniężnej.

Zespół autorów tworzą: Jan Czekaj, Karolina Czekaj, Elżbieta Kubińska, Janusz Raganiewicz, Marcin Czupryna, Andrzej Zyguła, Paweł Oleksy, Michał Grotowski, Anna Kosidłowska, Maciej Bolisęga, Remigiusz Lipiec.

Informacje dodatkowe o Rynki, instrumenty i instytucje finansowe:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2017-10-02
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 9788301195083

Kup książkę Rynki, instrumenty i instytucje finansowe

Rynki, instrumenty i instytucje finansowe - opinie o książce

Rynki instrumenty i instytucje finansowe
Jan Czekaj0
Okładka ksiązki - Rynki instrumenty i instytucje finansowe

Rozszerzona i uaktualniona wersja podręcznika Inwestycje. Instrumenty finansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa, którego pierwsze wydanie ukazało...