Saga rodziny Polakowskich (Tom 2). Długie południe

Drugi tom znakomitej historycznej Sagi rodziny Polakowskich

Jedna wojna i jedno sowieckie piekło. Dwie siostry i dwa sposoby na szczęście w powojennej rzeczywistości. Która dokonała lepszego wyboru?

Ziemiańska rodzina Polakowskich wraz z tysiącami Polaków wreszcie trafia w bezpieczne miejsce, na słoneczne plaże Persji. Mimo upragnionego końca wojny ich udręka wciąż jednak trwa.

Zosia i Ela przejmują odpowiedzialność za rodzinę - kilkuletniego brata oraz opadającą z sił matkę. Los ich ojca wciąż pozostaje nieznany. Siostry stają przed najtrudniejszym wyborem w życiu: wracać do rządzonej przez komunistów ukochanej Polski czy pozostać na demokratycznej obczyźnie? Każda z nich idzie za głosem swojego serca. Jednak serce każdej z nich podpowiada co innego.

Ich tradycyjny ziemański dom odszedł w przeszłość, a one przetrwały sowieckie piekło. Gdy świat cieszy się zwycięstwem nad nazistami, panny Polakowskie podejmują walkę o własne szczęście. Jak potoczą się ich losy?

Informacje dodatkowe o Saga rodziny Polakowskich (Tom 2). Długie południe:

Saga rodziny Polakowskich (Tom 2). Długie południe - opinie o książce

Avatar użytkownika - Euka
Euka
Przeczytane:2024-01-09, Ocena: 4, Przeczytałem,

Z radością i z ciekawością sięgnęłam po drugi tom sagi.

Anna wraz z dziećmi musi radzić sobie bez męża, o którym nadal nic nie wie. Czy udało mu się przeżyć i czy kiedyś jeszcze się spotkają?

Kiedy w końcu wojna się skończyła, ci którzy przeżyli muszą spróbować wrócić do normalnego życia, jednak nic już nie będzie takie same.

Siostry Polakowskie Zosia i Ela mające pod opieką młodego brata Krzysia, muszą pomyśleć też o sobie. Kierując się głosem serca jedna z sióstr wraca do kraju, druga rozpoczyna życie w Anglii.

Koniec wojny to początki nowego życia, to również czas zmian, nowego ustroju w kraju, nowego porządku.

Jaki los czeka członków rodziny Polakowskich ?

Książkę czytało mi się dobrze, chociaż przez kilkadziesiąt początkowych stron moje zainteresowanie nieco osłabło to wkrótce powróciło ze zdwojoną mocą. Niestety fabuła zakończyła się zbyt nagle w bardzo ciekawym momencie, no i niestety znowu muszę czekać na dalszy ciąg.

Jeśli jesteście już po pierwszej części to polecam część drugą, a jeśli jeszcze nie poznaliście tej rodziny to polecam wam zarówno pierwszą część "Nagły świt" jak i drugą "Długie południe".

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2024-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 2024,
Miłość przyjdzie pocztą
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Miłość przyjdzie pocztą

MAGIA JEST W ZASIĘGU RĘKI! Hanna mieszka w Sulejówku i prowadzi sklep-kwiaciarnię ,,Dziewanna. Ładne rzeczy". Jest całkiem zwyczajną kobietą, która pragnie...

Jedyny dzień w roku
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Jedyny dzień w roku

PIĘKNA OPOWIEŚĆ O ZAGLĄDANIU W GŁĄB SIEBIE, W SWOJE WSPOMNIENIA I PRAGNIENIA. TO TAKŻE HISTORIA O TYM, ŻE ŚWIĘTA TO NAPRAWDĘ SZANSA NA WSZYSTKO - GDY ZECHCE...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;