Sekrety dawnych zbrodni. Patolog o słynnych historycznych morderstwach

Najlepszy autor kryminałów wśród historyków!

Niespodziewana, złowroga, zdradliwa, a przede wszystkim bezlitosna - taka jest śmierć w porywającej książce znanego, francuskiego historyka oraz patologa sądowego Philippe'a Charliera. Zbrodnicze instynkty i mroczne motywacje spotykają się w tutaj z wielkimi bohaterami historii, świętymi Kościoła, ale także nikczemnymi postaciami, których na szczyty zaprowadziły podłość i podstęp. Jakimi substancjami usiłowano otruć św. Benedykta z Nursji? Jak umierał św. Tomasz Becket? W jaki sposób zabójca Abrahama Lincolna metodycznie planował zamach na słynnego przywódcę Ameryki?

W tej książce znajdziemy odpowiedzi na pytania nurtujące historyków, którzy z detektywistyczną pasją zmagają się z największymi sekretami historii. Charlier, zwany ,,Idiana Jonesem cmentarzy", bezlitośnie bierze pod lupę krwawe, historyczne zagadki, by poprowadzić czytelnika w najmroczniejsze zakamarki ludzkiego umysłu. Powody, dla jakich zbrodniarze sięgali po sztylet lub truciznę nie tylko nas zaskoczoną, ale sprawią też, że dostaniemy gęsiej skórki niczym przy lekturze wytrawnego, skandynawskiego kryminału.

Philippe Charlier - francuski historyk, archeolog i patolog sądowych. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych autorów we Francji. W Polsce ukazała się dotąd jedna z jego najsłynniejszych książek ,,Czego uczą nas umarli".

Informacje dodatkowe o Sekrety dawnych zbrodni. Patolog o słynnych historycznych morderstwach:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2016-09-20
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Sekrety dawnych zbrodni. Patolog o słynnych historycznych morderstwach

Sekrety dawnych zbrodni. Patolog o słynnych historycznych morderstwach - opinie o książce

Czego uczą nas umarli. Patolog na tropie zagadek historii
Philippe Charlier0
Okładka ksiązki - Czego uczą nas umarli. Patolog na tropie zagadek historii

Czy człowiek prehistoryczny mógł być dobrym chirurgiem? Jak w starożytności traktowano chorych psychicznie? Co rzeczywiście stało się z sercem Ryszarda...