Sherlock Holmes Powrót Sherlocka Holmesa

Tom 7 cyklu Sherlock Holmes

W "Powrocie Sherlocka Holmesa" detektywi z Baker Street w 13 pasjonujących opowiadaniach rozwiązują kolejne zagadki kryminalne, pomagając między innymi rządowi Wielkiej Brytanii, Scotland Yardowi, przedstawicielom arystokracji oraz ludziom różnych zawodów w ujęciu sprawców przestępstw - morderstw, kradzieży, oszustw.

Informacje dodatkowe o Sherlock Holmes Powrót Sherlocka Holmesa:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Return Of Sherlock Holmes
Tłumaczenie: Ewa-Łozińska-Małkiewicz
Ilustracje:Jurand Pawłowski

Kup książkę Sherlock Holmes Powrót Sherlocka Holmesa

Sherlock Holmes Powrót Sherlocka Holmesa - opinie o książce

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Co tu dużo pisać. Sherlock jak zawsze wspaniały.
Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2014-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jak dla mnie Doyle to klasa sama w sobie. Nie dziwi wcale to, że gdy postanowił Holmesa uśmiercić, ludzie pogrążali się w żałobie. Postaci, które stworzył są ponadczasowe. Sprytny Mr. Holmes i jego towarzysz Doktor Watson. Pusty dom mnie całkowicie zachwycił.
Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2020-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Sherlock Holmes to klasa sama w sobie. Kolejny raz bardzo przyjemnie czytało mi się opowieści dr. Watsona. Przy ocenie mogłabym się pokusić o mały "-" tylko z powodu domyślania się rozwiązań niektórych spraw już w trakcie opisywania przebiegu wydarzeń po raz pierwszy Holmesowi - jednak wynika to pewnie z faktu, iż jest to 5. część przygód detektywa którą czytam, dlatego też niektóre rozwiązania nasuwają się automatycznie.

Jak było wiadomo ”zważywszy na kolejne tomy” o dziwo Sherlock Holmes przeżył i w dodatku pozbył się swojego głównego antagonisty Moriarty'ego a później jego prawej ręki, ale to wszystko było do przewidzenia dlatego tez tylko tyle mam do napisania jak chodzi o pierwszy opowiadanie w sumie we wszystkich opowiadaniach przestawionych w tej części widać powiew świeżości. Widać w tym tomie, że autor chciał przestawić Sherlock jako osobę o bardzo dużym poczuciu sprawiedliwości która niekoniecznie musi łączyć się z osądem przez sąd angielski widać to w dwóch opowiadaniach „Sprawa Charlesa Augusta Milvertona” oraz „Morderstwo w Abbey Grange”

gdzie w obu przypadkach znając sprawdzę, a w pierwszym z nich będąc na miejscu zbrodni w trakcie jej popełniania, postanawia nie ujawniać teko faktu Scotland Yardowi ze względu na swoje poczucie wymierzonej w obu przypadkach sprawiedliwości. Ta cześć zasługuje na duży plus pomimo kilku aspektów które mi się nie podobały jak choć by ciągłe aluzji oraz przerwy w wykonywaniu zawodu przez głównego bohatera, co wydawało się trochę męczące ze względu na wiadomy jego powrót do fachu, oraz inne których już nie będę wymieniał aby zbytnio nie streszczać całej fabuły.

Avatar użytkownika - Kalinka89
Kalinka89
Przeczytane:2021-10-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-12-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020, E-booki, Thriller,sensacja,kryminał,
Pożegnanie z Holmesem
Arthur Conan Doyle0
Okładka ksiązki - Pożegnanie z Holmesem

Zawartość zbioru: 1. Benefis Sherlocka Holmesa 2. Żebrak 3. Abbey Grange 4. Wampir z Sussex 5. Emerytowany kupiec farbiarski 6. Plany Bruce-Partington...

Sherlock Holmes. Diament Mazariniego
Arthur Conan Doyle0
Okładka ksiązki - Sherlock Holmes. Diament Mazariniego

Kolejne spotkanie z najsłynniejszym detektywem w historii - Sherlockiem Holmesem. Dwa świetne opowiadania Arthura Conan Doyle`a - "Diament Mazariniego"...