Sieć podejrzeń

Szanowany uniwersytecki wykładowca Evan Birch zostaje oskarżony o zabójstwo uczennicy z pobliskiej szkoły. Gdy dochodzenie wykazało, że na jego samochodzie są ślady jej szminki, rodzina zaczyna wątpić w jego niewinność, a sam oskarżony zaczyna rozumieć, że im bardziej się broni, tym sprawa wygląda gorzej. Każde słowo może być inaczej rozumiane, a kwestia winy i niewinności staje się o wiele bardziej skomplikowana niż akademickie teorie. W przygotowaniu ekranizacja  powieści z takimi gwiazdami jak  Nikolaj Coster-Waldau, Greg Kinnear i Emma Roberts.

Informacje dodatkowe o Sieć podejrzeń:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2017-03-15
Tytuł oryginału: The spinning man
Tłumaczenie: Jakub Małecki

Kup książkę Sieć podejrzeń

Sieć podejrzeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-06-04, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Nie jesteśmy cywilizacją artystycznych geniuszy... Kreatywność rozpłynęła się w masach. Każdy system, który rozwija się odpowiednio długo, prowadzi do wyeliminowania twórczych skrajności z jednej i drugiej strony." Nie spodziewałam się, że dominującym klimatem książki będzie filozofia, zaskoczyło mnie to, jednak niemal od początku wciągnęło i spodobało się. Ciekawie było dać się wkręcić w rozmyślania o życiu, prawdzie, szczerości, zaufaniu, zbrodni, kłamstwie, pozorach, głęboko zakamuflowanym poczuciu winy, przybieraniu różnorodnych masek w zależności od okoliczności i obecności innych osób. I przewijające się między pierwszym a drugim planem, tajemnicze zniknięcie nastolatki, trudna detektywistyczna zagadka rozwiązywana przez inteligentnego, sprytnego i przebiegłego detektywa. Ekscytująca rozrywka czytelnicza, która nie przydziela prostych odpowiedzi i jednoznacznych rozwiązań. Choć intrygująco angażuje w fabułę, to jednak pozostawia czytelnikowi wolną przestrzeń w wyjaśnianiu kryminalnego scenariusza zdarzeń. A w roli podejrzanego Evan Birch, kierownik wydziału filozofii Pearce College, wiodący spokojne i poukładane życie rodzinne, z żoną i dziesięcioletnimi synami. Z dnia na dzień, pięćdziesięcioletni mężczyzna staje w obliczu konieczności udowodnienia niewinności, podtrzymania dewastacji nieskalanego dotąd wizerunku naukowca i oddanego ojca rodziny. Szczegóły prowadzonego przeciwko niemu śledztwa, informacje o obciążających go dowodach, przenikają do środków masowego przekazu. Każdy jego krok, gest i słowo znajdują natychmiast odzwierciedlenie w surowym osądzie złaknionej sensacji opinii publicznej. Obserwujemy, jak względem profesora zachowują się bliscy, znajomi, współpracownicy i przypadkowo napotykane osoby. Zwłaszcza dialogi Evana z żoną oraz z oskarżającym go o zbrodnię detektywem przedstawiają się wyjątkowo interesująco. W jakim stopniu groźba dotkliwej straty skłania do zaskakujących postaw i czynów? Jak wiele jesteśmy w stanie skrywać przed samym sobą i innymi? Czy zdołamy do końca poznać drugą osobę? Jak szybko zafałszowany obraz rzeczywistości, pod intensywnym naciskiem i silną presją, może zostać przyjęty za prawdziwy i niepodważalny? Autor w intrygujący sposób prowadzi przez kolejne etapy spokojnie płynącego rytmu zdarzeń, zmyślnie zaciska pętlę obaw, niepewności i napięcia, podkręca zainteresowanie, dostarczając niejasnych wskazówek i mglistych tropów, wielokrotnie zmieniając nastawienie do kluczowych postaci pojawiających się w tej skomplikowanej historii. Balansujemy na cienkiej linii podejrzeń i nieufności, wybiórczych i zniekształcanych wspomnień, analizowanych z kilku perspektyw wypowiedzi. Czujemy prawdę skrywaną pod wieloma warstwami fałszu, a w pewnym momencie, zaczynamy gubić się w wiarygodności posądzeń i właściwym formułowaniu domniemań. Patrzymy jak szybko prawo może zniszczyć fałszywie oskarżoną osobę, a także jak sprytnie wykorzystując psychologiczne manewry łatwo byłoby wyrwać się zabójcy z zastawianej na niego policyjnej sieci. Ofiara czy oprawca, który wariant okaże się słusznym, znajdzie właściwe uzasadnienie i bazujące na pewności potwierdzenie? A może niektórych spraw nigdy do końca nie zdoła się rozwikłać? bookendorfina.pl
Avatar użytkownika - domiczyta
domiczyta
Przeczytane:2017-05-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017, Mam, Recenzenckie,
https://www.facebook.com/domiczyta/ ,,Powietrze. Ludzie zawsze wychodzili na spacer, kiedy czuli, że świat wokół nich się kurczy. Ale jakie uzdrawiające właściwości może mieć nocne powietrze dla osoby, którą męczą podejrzenia?" - fragment książki. ,,Sieć podejrzeń" to książka z gatunku thriller psychologiczny autorstwa amerykańskiego pisarza George'a Harrara. Ta dość krótka powieść ukazała się w połowie marca 2017 nakładem Wydawnictwa Wielka Litera i od razu przyciągnęła moją uwagę okładką oraz zawartym na niej hasłem: kłamstwo to tylko lustrzane odbicie prawdy. Nie ukrywam, że poczułam się zaintrygowana, tym bardziej, że książka przez samego autora uznawana jest za kryminał filozoficzny, co pobudziło moją rozmiłowaną w powieściach kryminalnych wyobraźnię oraz wrodzony pierwiastek humanistyczny (chociaż niekoniecznie socjolog - czyli ja, filozofa zrozumie ;)). Jak się okazało, autora zainspirowało życie i aktywność naukowa austriackiego filozofa Ludwiga Wittgensteina, którego myśl filozoficzna dotyczyła przede wszystkim języka oraz logiki. Duch Wittgensteina towarzyszy czytelnikowi przez całą lekturę ,,Sieci podejrzeń", ponieważ główny bohater książki - Evan Birch - jest jego młodszym kolegą po fachu, wykładowcą filozofii na uniwersytecie, odnoszącym się w wielu miejscach swojego zawodowego oraz prywatnego życia do znanego myśliciela. Evan to ustatkowany mężczyzna, pracownik naukowy, mąż Ellen i ojciec dwóch dziesięciolatków. Dlatego też kiedy zwyczajny wyjazd z dziećmi po warzywa na targ, kończy się dla Evana niespodziewanym zakuciem go w kajdanki i przetransportowaniem na komisariat policji, spokojne, żeby nie powiedzieć nudne, życie rodziny Birchów zostaje poddane poważnej próbie. Krok po kroku, detal po detalu okazuje się bowiem, że wokół Evana zacieśnia się krąg podejrzeń o jego bezpośredni udział w zaginięciu szesnastoletniej licealistki. Śledzimy tłumaczenia Evana, że wyłącznie nieszczęśliwym zbiegiem różnorodnych okoliczności został przypadkowo wplątany w całą sprawę i zastanawiamy się nad tym, czy rzeczywiście jest niewinny, czy też może opanował do perfekcji sztukę udawania i logicznego do bólu uzasadniania każdego swojego zachowania z przeszłości, jak i teraźniejszości. Co ciekawe, to najbliżsi Evana są bardziej poruszeni jego możliwym uczestnictwem w przestępstwie niż on sam. Ellen zaczyna wątpić w swojego męża, łącząc coraz to nowe fakty z dnia, w którym zniknęła nastolatka, natomiast synom Evana towarzyszy niepokój o to, co stanie się z ich ojcem i czy rodzice się rozwiodą, skoro coraz częściej dochodzi między nimi do ostrzejszej wymiany zdań. Bo państwo Birch się nie kłócą, oni właśnie wymieniają opinie, dyskutując na nieprawdopodobnym dla postronnego obserwatora naukowym poziomie, pełnym podtekstów, odniesień literackich i logicznych zawijasów myślowych. Dialogi między małżonkami były dla mnie niekiedy frustrujące, bo brakowało w nich najzwyczajniejszej empatii i międzyludzkiego szczerego porozumienia, ale z drugiej strony obfitowały one w godne zapamiętania cytaty i pobudzające do myślenia wątki, jak chociażby kwestia tego, czym jest prawda. Harrarowi udało się stworzyć trzymającą w napięciu, niepokojącą historię, która nakazuje zadać sobie pytanie, co ja bym zrobiła, gdyby na jedną z najbliższych mi osób został rzucony cień poważnych podejrzeń, uruchamiający machinę śledczą. Czy niczym adwokat najgroźniejszego przestępcy stałabym za nią murem? Bo przecież domniemanie niewinności jest podstawową zasadą dotyczącą każdego podejrzanego. A może szybko wydałabym wyrok, odcinając się od takiej osoby zupełnie, a przynajmniej aż do momentu wyjaśnienia sprawy? Na ile tak naprawdę znamy drugą osobę? Czyż nie na tyle, na ile sama dała nam się poznać? Zostawiam Was z tymi pytaniami i zachęcam do lektury ,,Sieci podejrzeń", bo może dla Was zakończenie książki będzie mniejszym rozczarowaniem. Nie mogę powiedzieć, że było ono złe - co to to nie, natomiast biorąc pod uwagę podsycaną przez całą lekturę atmosferę niepewności i podenerwowania, w finale powieści zabrakło według mnie ,,kropki nad i" i konsekwencji w wytrąceniu czytelnika z równowagi. Stąd też wystawiam tej książce ocenę dobrą, a nie bardzo dobrą, ale mogę zagwarantować, że będę do niej wracać z uwagi na szereg zawartych w niej wartościowych przemyśleń nad zdolnościami intelektualnymi oraz językowymi człowieka. Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wielka Litera za egzemplarz recenzencki książki.
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2017-05-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Kłamstwo to tylko lustrzane odbicie prawdy. Wyobraź sobie, że jesteś spokojnym człowiekiem, profesorem filozofii i wykładowcą akademickim. Prowadzisz ułożone życie. Masz żonę i dziesięcioletnich synów bliźniaków Adama i Zeda. Twoje życie dalekie jest od szaleństwa, wszystko jest na swoim miejscu. Właśnie została wydana Twoja książka z zakresu filozofii ... Pewnego dnia, jak taran, wkracza w Twoje życie Joyce Bonner. Joyce ma szesnaście lat i zaginęła, a Ty stajesz się jednym z podejrzanych o uprowadzenie. W jednej chwili Twoje życie, które do tej pory było szczęśliwe zaczyna rozpadać się jak domek z kart. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne dowody, które nie wróżą nic dobrego, a każdy kolejny zamiast oddalać Cię od podejrzeń, zbliża coraz bardziej do nieprzyjemności. Tka się wokół Ciebie sieć podejrzeń, z której ciężko będzie się wydostać. Miejsce zniknięcia dziewczyny pokrywa się z miejscem Twojego pobytu w tamtym dniu. W Twoim samochodzie odnaleziono pomadkę i włos zaginionej nastolatki. Tego samego dnia wypożyczyliście książki z tego samego regału w tej samej bibliotece... A najgorsze jest to, że Twoja żona również zaczyna wątpić w Twoją niewinność. Evan Birch jest głównym bohaterem thrillera psychologicznego Sieć podejrzeń George'a Harrara. To specyficzny thriller utkany na prawdzie, kłamstwie i pamięci ze sporymi wtrętami z zakresu filozofii i psychologii. Może się Wam wydawać, że macie świetną pamięć, ale w sytuacji stresowej, gdy jesteście na przykład przesłuchiwani przez policjantów, pamięć może się załamać. Mówię tu o pamięci deklaratywnej [epizodycznej] odpowiadającej za pamiętanie faktów, wydarzeń, etc. Nie zdziwiłam się więc, że Evan Birch miał problemy z przypomnieniem sobie, co robił przed kilkoma dniami. Czy sądzicie, że Wasza pamięć nie spłatała by Wam figla? Czy uważacie, że jesteście w stanie przypomnieć sobie dokładnie, co robiliście wczoraj, trzy dni temu, a może tydzień? Tak myślał Evan, ale szybko doszedł do wniosku, że na własnej pamięci, niestety, nie może polegać. A poszczególne fakty zaczynają wskakiwać na swoje miejsca nie wtedy kiedy trzeba. Sieć podejrzeń to nie książka z szaloną akcją, tempo jest raczej leniwe, ale potrafi wywoływać emocje i pewien szczególny klimat zdenerwowania. Postaci zostały zbudowane dość dobrze, choć autor najbardziej skupił się na głównym bohaterze, który jest najważniejszym członem powieści. Inną kwestią jest czy da się polubić bohaterów. Uważam, że to raczej subiektywna ocena każdego czytelnika. Mnie momentami denerwowało postępowanie Evana, ale mimo tego trzymałam za niego kciuki i chwilami było mi go po prostu żal. Jasne, że czytałam już lepsze thrillery, ale ten zły nie jest i można przyjemnie spędzić z nim trochę czasu. Przyznaję, że jestem bardzo ciekawa filmu, który ma powstać na podstawie tej powieści. W rolach głównych mają wystąpić między innymi: Nikolaj Coster-Waldau [Gra o tron, Łowcy głów, Bogowie Egiptu], Greg Kinnear [Bez miłości ani słowa, Mała Miss], Emma Roberts [Nerve, Królowe krzyku]. W oczekiwaniu na ekranizację proponuję przeczytać Sieć podejrzeń. Przecież zawsze lepiej najpierw zapoznać się z książką. Zdecydowanie jest to pozycja dla wielbicieli gatunku i tym z was ją serdecznie polecam.
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2017-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Evan Birch-ceniony profesor filozofii, kochający mąż, ojciec bliźniaków zostaje nagle aresztowany, gdy wraca z dziećmi ze sklepu i oskarżony o porwanie nastolatki Joyce Bonner. Detektyw Robert Malloy osacza coraz bardziej Evana. Bada każde jego słowo, gest, rozpytuje o jego zachowanie na uniwersytecie. Dowody obciążające Evana zaczynają się mnożyć. Mężczyzna już sam nie jest pewny siebie i tego co pamięta. Skąd wzięły się w kieszeni marynarki zapałki reklamowe z klubu tańca skoro nie chodził tam z żoną? Detektywowi nie mówi czystej prawdy i drobne fakty zaczynają świadczyć przeciwko niemu. Zawód filozofa nie pomaga mu w wykazaniu jedynej prawdy. Nic nie jest białe lub czarne. Podczas wykładu dla studentów ostrzega: ,,Wiedza o sobie niekoniecznie oznacza szacunek dla siebie." Podążając za swoimi myślami można trafić na ciemne i kręte ścieżki. Z racji wykonywanego zawodu interesują go drobne odstępstwa od codziennych schematów. ,,Zastanawia się nad dokładnością wspomnień związanych z tak zwyczajnymi czynnościami. Dlaczego niektóre błahe wydarzenia pozostawały człowiekowi w pamięci, a inne nie?" Zauważa, że przedmioty zmieniają w domu swoje miejsce po wyjściu rodziny. Wzbudza to w nim podejrzenia. Czy ktoś przebywa w ich domu podczas nieobecności? Pojawia się coraz więcej pytań. Evan uważa, że w jego sytuacji prawda nie jest wybawieniem. Nie wie co ma sądzić o całej sytuacji głównie dlatego, że detektyw Malloy zachowuje się bardzo zagadkowo. Po raz pierwszy w życiu niechętnie chodzi do pracy. Męczą go nie tylko oskarżenia o zbrodnię, zachwianie jego autorytetu, ale też to, że czuje się ,,jak oszust, który nakłania swoich uczniów, aby głęboko zastanawiali się nad własnym życiem, ale sam tego nie robi." Aresztowanie przy dzieciach zburzyło spokój jego umysłu. Umysł człowieka jest ograniczony i nie zawsze można znaleźć rozwiązanie, gdy zgłębia się kwestie czasu, przestrzeni czy logiki. Kiedy rozum zawodzi można zdać się na instynkt, wiarę lub przekonania, które pomogą dotrzeć do prawdy. ,,Sieć podejrzeń" to lekki thriller psychologiczny, w którym dużo jest rozważań filozoficznych związanych z prawdą i fałszem. Każda prawda posiada antytezę, a do tego dochodzą rozważania etyczne. Główny bohater rozważając wszystkie elementy życia pod kątem poglądów swojego ulubionego filozofa Wittgensteina tylko bardziej komplikuje swoją sytuację. Na końcu książki wszystko się na szczęście wyjaśnia.
Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2017-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2017,
Ostatnio bardzo rzadko sięgam po kryminały i thrillery chociaż je uwielbiam, więc ,,Sieć podejrzeń" było miłym i co najważniejsze udanym powrotem do gatunkowych korzeni. Książka ta jest thrillerem psychologicznym z elementami filozoficznymi i przyznam, że właśnie tego bardzo się bałam przed przystąpieniem do lektury, jednak jak się okazało całkowicie niepotrzebnie. Zacznijmy od tego o czym opowiada książka. Głównym bohaterem tej historii jest Evan Birch- 49-letni wykładowca i kierownik Wydziału Filozofii na Pearce College. Wiedzie zwyczajne życie ze swoją żoną oraz dwójką synów, aż pewnego dnia zbieg okoliczności sprawia, że zostaje on podejrzanym w sprawie zaginięcia młodej dziewczyny. Czy szanowany ojciec, mąż, profesor i autor książki może mieć coś wspólnego ze zniknięciem nastolatki? Czy bliscy i policja uwierzą w jego zeznania? Czy ten człowiek mógłby kogoś skrzywdzić? Na samym początku uprzedzę, że akcja w książce toczy się powoli, w dodatku na kilku płaszczyznach- samego śledztwa, życia rodzinnego oraz rozterek filozoficznych, jednak niech Was to nie zniechęca, bo zapewniam, że jak tylko zaczniecie czytać tę książkę to będzie Wam ciężko odłożyć ją na półkę. Cała historia, swego rodzaju napięcie, które zbudował autor oraz zagadka, której czytelnik chce poznać rozwiązanie, tak intryguje, że książkę wręcz się pochłania- tak przynajmniej było w moim przypadku. Tak jak wspomniałam na samym początku- obawiałam się wątków i elementów filozofii w tej lekturze i mimo że nie brakuje ich w niej to nie są one na tyle nachalne (raczej stanowią ciekawe tło), żeby w jakikolwiek sposób nużyły czytelnika czy też niepotrzebnie wydłużały wątki. Wręcz przeciwnie, jest to ciekawy element, który dodaje jej smaczku i pokazuje całą sprawę i głównego bohatera również z innej perspektywy. Myślę, że autor w bardzo ciekawy sposób pokazał jaką szkodę w czyimś życiu mogą wyrządzić oskarżenia (nie ważne czy są one prawdziwe, czy są pomówieniami). Dzięki tej książce możemy przed chwilę spojrzeć w środek rodzinnej tragedii oraz zobaczyć jak reaguje otoczenie na tak ciężkie oskarżenia. W dodatku wszystko to jest opowiedziane w tak realistyczny sposób, że mamy wrażenie iż wydarzenia te miały miejsce naprawdę. Na uwagę zasługuje również to jak autor wykreował główną postać. Evan to bardzo ciekawy bohater, który tak samo jak cała fabuła- intryguje. Dodatkowym plusem jest to, że właśnie trwają prace nad ekranizacją tej książki. Nie mogę się doczekać kiedy będę mogła oglądnąć film, który powstanie na podstawie tej lektury.
Evan Birch jest niezwykle szanowanym uniwersyteckim wykładowcą, którego największą pasją jest filozofia. Mężczyzna ma już na swoim koncie kilka sukcesów, w tym wydanie książki ,,Niespokojne umysły", która skupia się wokół jego ulubionej postaci -Wittgensteina . Evan prywatnie jest oddanym mężem oraz ojcem dwóch bliźniaków Adama oraz Zacha. Pewnego dnia spokojne oraz poukładane życie mężczyzny wywraca się jednak do góry nogami, a rodzinna sielanka bezpowrotnie zostaje zakłócona. Evan staje się nagle głównym podejrzanym w sprawie porwania młodej uczennicy, która po raz ostatni była widziana w jego towarzystwie. Czy to możliwe, żeby Evan miał cokolwiek wspólnego z jej zaginięciem? ,, - [...] strach to fundament, na którym opiera się całe nieszczęście ludzkości." Sytuacja mężczyzny z każdym następnym dniem wydaje się coraz bardziej beznadziejna. Policja natrafia na kolejne poszlaki, które jednoznacznie wskazują na to, że Evan ma coś na sumieniu. Znaleziona szminka w jego samochodzie, tajemniczy list oraz pewne zbiegi okoliczności powodują, że mężczyzna staje się najbardziej potencjalnym sprawcą. W jednej chwili z szanowanego oraz podziwianego wykładowcy zmienia się w człowieka, z którym nikt nie chce mieć nic wspólnego. Czy Evanowi uda się udowodnić swoją niewinność oraz uratować resztki reputacji, jakie mu jeszcze pozostały? Oraz co tak naprawdę stało się z młodą uczennicą, która zniknęła bez wieści? ,,Zawsze uważał, że duża część życia polega na siedzeniu i czekaniu, aż coś się wydarzy. Jeśli chodziło o jakąś konkretną dobrą rzecz, nazywało się to wyczekiwaniem. Jeśli o złą - nazywało się to obawą." Im bardziej mężczyzna stara się bronić oraz wykazać, że nie ma nic wspólnego z porwaniem, tym jego sytuacja coraz bardziej się pogarsza. W obliczu dużej ilości niezbitych dowodów na to, że dziewczyna przebywała w jego towarzystwie nawet jego rodzina oraz najbliższe mu osoby zaczynają mieć wątpliwości co do jego wersji zdarzeń. Wkrótce mężczyzna balansując na krawędzi prawdy oraz kłamstwa zostaje wciągnięty w niezwykle niebezpieczną grę, której stawka jest naprawdę bardzo wysoka. W chwili gdy każde słowo oraz gest może być inaczej rozumiane, przekonanie rodziny oraz policji o swojej niewinności może okazać się niezwykle trudne. Czy wykładowcy uda się oczyścić ze wszystkich zarzutów oraz odzyskać nadszarpnięte zaufanie bliskich? ,, - [...] Ludzie najczęściej nie są tacy, jak się wydają. Sądzimy, że znamy naszych kolegów, przyjaciół, a zwłaszcza małżonków. A potem oni robią coś, co nas zadziwia." ,,Sieć podejrzeń" to thriller psychologiczny, który niejednokrotnie dostarcza czytelnikowi ogromnych pokłady niepokoju oraz poczucia niepewności. Przedstawiona historia chwilami wręcz hipnotyzuje czytelnika i zdecydowanie nie pozwala tak szybko o sobie zapomnieć. Z dnia na dzień życie głównego bohatera dosłownie staje na głowie i wykładowca w jednej chwili musi zmierzyć się z oskarżeniami płynącymi nie tylko ze strony policji, ale nawet swoich bliskich. Autor nieustannie prowokuje czytelnika do głębszych refleksji oraz zastanowienia się, gdzie tak naprawdę leży granica pomiędzy prawdą, a kłamstwem. Cała akcja dość powoli się rozkręca i w książce nie odnajdziemy raczej nagłych zwrotów akcji, ani dynamicznych wydarzeń. Autor w niezwykle ciekawy sposób wnika w psychikę człowieka oraz tworzy niezwykle niepowtarzalną historię, w której brak jakiejkolwiek schematyczności. ,,Sieć podejrzeń" nieustannie zmusza nas do czujnego analizowania zachowania bohatera, przez co podczas czytania tej książki naprawdę nie można się nudzić. Nie jest to lekka pozycja do poduszki i w trakcie jej lektury kilkakrotnie trzeba się wykazać cierpliwością podczas nieco nudniejszych fragmentów, jednak naprawdę warto dotrzeć do samego zakończenia. Niebawem będziemy mogli doczekać się ekranizacji ,,Sieci umysłów" i już naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła zobaczyć na ekranie tę niezwykłą historią. Książkę gorąco polecam!
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2023-11-08, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2023,

Evan Birch to profesor filozofii, który prowadzi życie przy boku ukochanej żony i synów bliźniaków. Napisał i wydał też książkę, która została dobrze przyjęta. Pewnego dnia, wracając z synami do domu, zatrzymuje go policja. Evan zostaje wciągnięty w sprawę, z którą z pozoru nie ma nic wspólnego. Jego życie nagle zostaje wywrócone do góry nogami. Odbija się to na każdej bliskiej mu osobie, na znajomych, w pracy. Podejrzenia z początku wydają się być całkiem absurdalne. Kiedy kolejne dowody wskazują na jego domniemany związek z zaginioną, sam zaczyna mieć wątpliwości.

Sieć podejrzeń to książka, która mnie przyjemnie zaskoczyła. Autor przy każdej stronie podrzuca nam kolejne sugestie i nie jesteśmy do końca pewni czy główy bohater jest faktyczie niewinny czy jednak można mu coś zarzucić.

Avatar użytkownika - Fruzia
Fruzia
Przeczytane:2021-10-19, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, Sprzedane,

Początek ksiązki jak dla mnie  nudny, później kiedy głowny bohater zostaje podejrzany o morderstwo trochę się rozkręca i trzyma w niepewności.

Książkę można przeczytać ale nie nie oceniłabym jej na 6 :)