Siedem szklanek

Pełna dosadnego humoru i trafnych obserwacji społecznych powieść o odkrywaniu tożsamości i odwadze eksponowania odmienności.\r\n\r\n\r\nKuba – wycofany, niepozorny student anglistyki, kontra biseksualny transwestyta Emil – otoczony chmarą znajomych egocentryczny i ekscentryczny artysta. Ich spotkanie na szalonej warszawskiej imprezie staje się początkiem niezwykłego związku, z którego każdy z nich wyjdzie odmieniony.\r\n\r\n\r\nBłyskotliwie napisana powieść o niespodziewanej fascynacji, o mozolnym tworzeniu własnego świata i wyzwalaniu ze stereotypów.\r\n\r\n \r\nMagdalena Zych (ur. 1980) - mieszka w Warszawie, prowadzi firmę, w której pracuje jako menedżerka, graficzka i sekretarka; okazjonalnie bywa lektorką języka angielskiego. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim – najpierw lingwistykę stosowaną, później anglistykę. Interesuje się literaturą współczesną i teorią queer. W wolnym czasie uprawia amatorsko wspinaczkę skałkową, jeździ na rowerze, gotuje i czyta – od Schulza i Gombrowicza po Tove Jansson. Kinomanka, ceni sobie styl Woody’ego Allena.

Informacje dodatkowe o Siedem szklanek:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-08-04
ISBN: 978-83-7648-840-0

Kup książkę Siedem szklanek

Siedem szklanek - opinie o książce

Avatar użytkownika - kolmanka
kolmanka
Przeczytane:2011-09-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Pani Magdalenie Zych należą się oklaski. Autorka wykazała się nie tylko oryginalnością, ale także niezwykle żywym i barwnym językiem. Całość zasługuję na ocenę celującą. Kuba jest studentem. Tak jak każdy chodzi na zajęcia, ma dziewczynę i prowadzi weekendowo-klubowe życie. Poznajemy go jako outsidera, indywidualistę, po części może i poetę. Wydaje się być trochę zagubiony w realnym świecie i ciągle poszukuje odpowiedzi na dręczące go pytania natury egzystencjalnej. Na jednej z imprez poznaje Emila. Emil należy do grona artystów, jest egocentryczny, odważny i głosi kontrowersyjne poglądy. Jest biseksualistą noszącym kuse sukienki i ostry makijaż. Przez wielu mylony jest z dziewczyną. Nie ukrywa, że łączą go związki seksualne z obiema płciami. Dodatkowo cechuje go wysoki poziom inteligencji i samodzielność. Znajomość Kuby i Emila nabiera rumieńców i miesza w ich dotychczasowym życiu. Uczą się od siebie dystansu do świata, akceptacji, zmuszeni są także do dokonywania trudnych wyborów. Przełamują własne stereotypy i razem dojrzewają. Książkę dosłownie pochłonęłam. Czytanie jej było dla mnie nie tylko przyjemnością, ale i ucztą dla umysłu i intelektualną debatą. Mam nieodpartą chęć na kolejne powieści autorki. Mam nadzieję, że takowe ukażą się niebawem na naszym literackim rynku.