Okładka książki - Siostry

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-03-02
ISBN: 978-83-8075-076-0
Dodał/a książkę: dayna15

W książce Agnieszki Krawczyk, poznamy historie Agaty Niemirskiej, która chce poznać prawdę o swojej przeszłości. Kim był jej ojciec? Dlaczego matka ukrywała jego tożsamość? Po otrzymanej wiadomości na temat śmierci matki, Agata postanowiła zrobić krok w tym kierunku. Wyruszyła więc ze swoją przyrodnią siostrą Danielą, do Zmysłowa. Miasteczka, które swym krajobrazem potrafi naprawdę zadziwić. Piękne lasy, góry oraz pachnące łąki. Czy wszystko pójdzie po myśli bohaterki i znajdzie odpowiedzi na tak wiele pytań?

Jak się później okazuje, wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane. W Zmysłowie czeka na naszą bohaterkę, jej druga przyrodnia siostra – Tosia. Jest dużo młodsza od Agaty, a właściwie jest jeszcze dziewięcioletnią dziewczynką. Wraz z tym faktem, Agata i Daniela zostały zmuszone do jeszcze dłuższego pobytu.

Kolejne zagadki... Prawda jaką skrywa przeszłość... To wszystko wymaga wielkiej siły i wytrwałości. Siostry spędzą czas w towarzystwie wielu przeróżnych ludzi. Znajdą się Ci dobrzy, do których możemy włączyć: Jerzego Wilka, Julię Kovacs, czy miejscowego weterynarza. Jednak nie zabraknie też tych wrogo nastawionych osób, a ich życzliwość pozostawi wiele do życzenia. Czy dziewczyny poznają prawdę? Czy poradzą sobie z tym wszystkim?

Tytułowe Siostry nie tylko wpłyną na własne życie. Dzięki nim, mieszkańcy Zmysłowa zmienią się w zaskakujący sposób. Magia tego miejsca jest naprawdę silna, ale resztę musicie poznać sami.

Kup książkę

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-08-09, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2017, Chcę mieć,

Trzy siostry przyrodnie - 2 łączy ojciec a 2 - matka. Urokliwe miejsce - miasteczko w górach, z typowym klimatem, gdzie wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą a jednocześnie zawsze można liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach. Tajemnice, zauroczenia, zranione dusze. To wszystko można znaleźć w I tomie Czarów codzienności.

Już nie mogę doczekać się na kolejny tom.

Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2017-01-26, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Zawiłe losy sióstr Niemirskich w bajkowym pejzażu małej górskiej mieściny Zmysłów.Agata Niemirska wychowywana przez ojca praktycznie nie znała swojej matki Ady,gdy pewnego dnia otrzymuje wiadomość o jej śmierci,musi porzucić na jakiś czas pracę w korporacji i zmierzyć się z demonami przeszłości.Po przybyciu do malowniczego Zmysłowa dowiaduje się że ma przyrodnią siostrę Tosię,,,,
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-01-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Idealna książka do czytania po mocnym thrillerze psychologicznym. Pełna ciepła i siostrzanego wsparcia historia Agaty, Danieli i Tosi, które budują wspólną przyszłość. Agata odkrywa tajemnice matki, artystki, która porzuciła ją w dzieciństwie i wraz z siostrami zamieszkuje w małej, sielankowej miejscowości, jednocześnie stara się odnaleźć ojca Tosi. Siostry szybko zyskują sympatię mieszkańców, nawiązując nowe przyjaźnie i rozszerzając działalność małego kiosku po zmarłej matce Agaty i Tosi. Moją ulubioną postacią jest Daniela, średnia z sióstr, zmagająca się z nadwagą, sympatyczna i podchodząca rozsądnie do każdego problemu. Pasjonatka języków obcych, aktualnie tłumaczka książki, która uwielbia gotować i wreszcie stara się pozbyć nadprogramowych kilogramów. Świetne rozpoczęcie serii "Czary Codzienności" - historia sióstr pochłonęła mnie od samego początku i już nie mogę się doczekać drugiego tomu. Naprawdę dobra powieść obyczajowa z jakże romantycznie nastrajającą okładką.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-07-07, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016,
To powieść o trzech przyrodnich siostrach. Agata ma z Danielą wspólnego ojca, natomiast z Tosią - matkę (która zostawiła ją gdy była dzieckiem). Ich losy połączą się w Zmysłowie, małej, górskiej wiosce. Chcąc stworzyć namiastkę prawdziwej rodziny muszą dokonać wielu wyborów, zrezygnować z wielu rzeczy, zawalczyć o swoje szczęście (jak to w życiu). Czekam na dalsze losy
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-07-10, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki - 2016, Mam,
Otaczają nas uroki codzienności, drobne sprawy, których najczęściej nie dostrzegamy pędząc przez życie. Czy na co dzień czujecie smak twarożku ze szczypiorkiem zerwanym prosto z ogrodu, herbatę z bzów, słodycz lemoniady, a czy czujecie zapach łąk... Wystarczy się tylko rozejrzeć, smakować i wdychać te cudowności. Autorka sprawnie opisuje rozterki, dylematy, tęsknoty, radości i dążenie do rozwiązywania problemów trzech sióstr. Obserwujemy zmagania się z konsekwencjami braku matki w dzieciństwie. Widzimy też wpływ kompleksów na życie, które utrudniają wiarę w siebie i własną kobiecość. Bohaterowie wykreowani są bardzo realnie i każdy z nich jest inny - mamy do czynienia z całą gamą charakterów. Byłam bardzo zaskoczona obecnością osób niepełnosprawnych, zwłaszcza Kinga podbiła moje serce. Zachwyciły mnie stworzone przez autorkę zapierające dech w piersiach opisy przyrody, i cała ta feeria barw, zapachów... coś niesamowitego. Autorka po prostu bawi się słowem. To ciepła, urocza, klimatyczna, magiczna, pełna humoru, chwytająca za serce książka o poszukiwaniu własnych korzeni, niezwykłej sile miłości i wybaczaniu. A także o trudnych życiowych wyborach, dążeniu do wytyczonego celu, szukaniu szczęścia, chociaż nie zawsze jest to takie łatwe, bo niejednokrotnie z wielu rzeczy czasem trzeba zrezygnować. Pani Agnieszce udało się sprawić, że nawet nie zauważyłam kiedy oderwałam się od rzeczywistości i znalazłam na chwilę w słonecznym Zmysłowie. Tak zwyczajnie zostałam oczarowana, wprowadzona w inny świat, w inny wymiar... choć to wciąż ta sama rzeczywistość. Tą książka trzeba się po prostu niespiesznie delektować...
Siostry to cudowna książka Agnieszki Krawczyk,pierwsza tej autorki,którą czytałam.Agata Niemirska jest niezależną ,nowoczesną kobietą Jedzie na pogrzeb matki,do miejscowości Zmysłów .I właśnie w tej małej mieścinie,klimatycznej i cudownej powoli dowiaduje się prawdy o sobie,matce i życiu.Mieszka tam ze swoją siostrą,układa życie na nowo.Opisy Zmysłowa są tak cudowne ,że chętnie bym tam zamieszkała.Książka przerosła moje najśmielsze oczekiwania.
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Klimatyczna, ciepła powieść o tym, co w życiu ważne. O tym jak niewiele czasem trzeba, żeby odnaleźć swoje miejsce w życiu i ustalić, które priorytety są dla nas ważne. Jak pomimo własnych problemów można uporać się z własnymi lękami. Polecam
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-02-29, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Powieść całkowicie spełniła moje oczekiwania. Jest dokładnie taka, jaką sobie wyobrażałam - świetna i wciągająca fabuła, która mimo końca kolejnych rozdziałów i przymusu odłożenia jej w celu wykonywania życiowych obowiązków, nie pozwalała o sobie zapomnieć. Akcja toczy się powolutku, ale akurat w tym przypadku zupełnie mi to nie przeszkadzało, bowiem nad głowami bohaterek (a tym samym nad moją) wciąż wisiały niedomówienia, kłamstwa i tajemnice, które nie dawały o sobie zapomnieć. Przepiękne opisy, które dla mnie są już znakiem rozpoznawczym Agnieszki Krawczyk (od kiedy to ja lubię opisy?? Hmmm... od czasu "Doliny mgieł i róż" :)), przeniosły mnie wprost do Zmysłowa. Ubrane w słowa smaki, zapachy czy widoki aż stają się namacalne i odczuwalne, mimo że to "tylko" literatura. Mając za oknem wciąż padający deszcz z rozkoszą przenosiłam się na wakacyjną ukwieconą łąkę, do ogródka warzywnego z zieleniącymi się sałatą i szczypiorkiem czy na taras Willi Julia, gdzie popijałam PRL-owską oranżadę siedząc na nietypowych meblach (w zimne wieczory owijając się syrenim pledem). Ja to po prostu czułam, ja tam byłam! Komu polecam książkę? Wielbicielkom wspomnianej serii "Magiczne miejsce", bo Zmysłów jest kolejnym pięknie opisanym zakątkiem z ciekawymi mieszkańcami. Zachwycone będą również czytelniczki lubujące się w polskich obyczajówkach, a także Ci którzy czują książkę podczas czytania wszystkimi zmysłami, którzy przenoszą się do życia bohaterów i wnikają w fabułę. Jeśli nie zawiedliście się na polecanych przeze mnie obyczajówkach i chcecie przenieść się do świata opisanego w piękny sposób, bo to cecha charakterystyczna autorki to serdecznie polecam "Siostry". całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/03/agnieszka-krawczyk-siostry-recenzja.html
Avatar użytkownika - maggie28
maggie28
Przeczytane:2017-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017 rok, Czeka na recenzję, z biblioteki,
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2016-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, przeczytane,
Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Lektury licealisty
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Lektury licealisty

Lektury licealisty to lektury na szóstkę. Znajdziesz w nich przejrzyste opracowania wszystkich epok literackich, charakterystyki twórczości najważniejszych...

Jezioro szczęścia
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Jezioro szczęścia

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie, za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg...