Siostry

W książce Agnieszki Krawczyk, poznamy historie Agaty Niemirskiej, która chce poznać prawdę o swojej przeszłości. Kim był jej ojciec? Dlaczego matka ukrywała jego tożsamość? Po otrzymanej wiadomości na temat śmierci matki, Agata postanowiła zrobić krok w tym kierunku. Wyruszyła więc ze swoją przyrodnią siostrą Danielą, do Zmysłowa. Miasteczka, które swym krajobrazem potrafi naprawdę zadziwić. Piękne lasy, góry oraz pachnące łąki. Czy wszystko pójdzie po myśli bohaterki i znajdzie odpowiedzi na tak wiele pytań?

Jak się później okazuje, wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane. W Zmysłowie czeka na naszą bohaterkę, jej druga przyrodnia siostra – Tosia. Jest dużo młodsza od Agaty, a właściwie jest jeszcze dziewięcioletnią dziewczynką. Wraz z tym faktem, Agata i Daniela zostały zmuszone do jeszcze dłuższego pobytu.

Kolejne zagadki... Prawda jaką skrywa przeszłość... To wszystko wymaga wielkiej siły i wytrwałości. Siostry spędzą czas w towarzystwie wielu przeróżnych ludzi. Znajdą się Ci dobrzy, do których możemy włączyć: Jerzego Wilka, Julię Kovacs, czy miejscowego weterynarza. Jednak nie zabraknie też tych wrogo nastawionych osób, a ich życzliwość pozostawi wiele do życzenia. Czy dziewczyny poznają prawdę? Czy poradzą sobie z tym wszystkim?

Tytułowe Siostry nie tylko wpłyną na własne życie. Dzięki nim, mieszkańcy Zmysłowa zmienią się w zaskakujący sposób. Magia tego miejsca jest naprawdę silna, ale resztę musicie poznać sami.

Informacje dodatkowe o Siostry:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-03-02
ISBN: 978-83-8075-076-0

Kup książkę Siostry

Wszystko można zrobić, jeśli otacza nas życzliwość świata.

Siostry - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-06-26,

„Siostry” to pierwszy tom z serii „Czary codzienności”.

Główna bohaterka, Agata Niemirska, wyrusza do Zmysłowa na pogrzeb swojej matki, która opuściła dziewczynę, gdy ta była dzieckiem. Agacie towarzyszy jej przyrodnia siostra Daniela. Dziewczyna jadąc do Zmysłowa ma nadzieję, że dowie się, dlaczego cale życie żyła bez matki, co takiego zrobiła, że matka postanowiła ją zostawić i nie uczestniczyć w jej wychowaniu. Jednak na miejscu okazuje się, że na dziewczynę oprócz odpowiedzi na nurtujące pytania, czeka dziewięcioletnia Tosia, jej przyrodnia siostra.

Idealna lektura na długie, letnie wieczory. Fabuła wciąga od samego początku. Razem z bohaterami przeżywamy ich rozterki, smutki, ale również chwile radości. Pojawi się również nieoczekiwane uczucie. Ta książka pokazuje jak silna potrafi być siostrzana więź. Nie zabraknie również czarnych charakterów, ale ze wszystkim i z każdym można sobie poradzić, gdy wokół siebie mamy życzliwych ludzi oraz rodzinę, która jest dla nas ogromnym wsparciem.

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-08-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,

Trzy siostry przyrodnie - 2 łączy ojciec a 2 - matka. Urokliwe miejsce - miasteczko w górach, z typowym klimatem, gdzie wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą a jednocześnie zawsze można liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach. Tajemnice, zauroczenia, zranione dusze. To wszystko można znaleźć w I tomie Czarów codzienności.

Już nie mogę doczekać się na kolejny tom.

Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2017-01-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Zawiłe losy sióstr Niemirskich w bajkowym pejzażu małej górskiej mieściny Zmysłów.Agata Niemirska wychowywana przez ojca praktycznie nie znała swojej matki Ady,gdy pewnego dnia otrzymuje wiadomość o jej śmierci,musi porzucić na jakiś czas pracę w korporacji i zmierzyć się z demonami przeszłości.Po przybyciu do malowniczego Zmysłowa dowiaduje się że ma przyrodnią siostrę Tosię,,,,
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-01-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Idealna książka do czytania po mocnym thrillerze psychologicznym. Pełna ciepła i siostrzanego wsparcia historia Agaty, Danieli i Tosi, które budują wspólną przyszłość. Agata odkrywa tajemnice matki, artystki, która porzuciła ją w dzieciństwie i wraz z siostrami zamieszkuje w małej, sielankowej miejscowości, jednocześnie stara się odnaleźć ojca Tosi. Siostry szybko zyskują sympatię mieszkańców, nawiązując nowe przyjaźnie i rozszerzając działalność małego kiosku po zmarłej matce Agaty i Tosi. Moją ulubioną postacią jest Daniela, średnia z sióstr, zmagająca się z nadwagą, sympatyczna i podchodząca rozsądnie do każdego problemu. Pasjonatka języków obcych, aktualnie tłumaczka książki, która uwielbia gotować i wreszcie stara się pozbyć nadprogramowych kilogramów. Świetne rozpoczęcie serii "Czary Codzienności" - historia sióstr pochłonęła mnie od samego początku i już nie mogę się doczekać drugiego tomu. Naprawdę dobra powieść obyczajowa z jakże romantycznie nastrajającą okładką.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-07-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
To powieść o trzech przyrodnich siostrach. Agata ma z Danielą wspólnego ojca, natomiast z Tosią - matkę (która zostawiła ją gdy była dzieckiem). Ich losy połączą się w Zmysłowie, małej, górskiej wiosce. Chcąc stworzyć namiastkę prawdziwej rodziny muszą dokonać wielu wyborów, zrezygnować z wielu rzeczy, zawalczyć o swoje szczęście (jak to w życiu). Czekam na dalsze losy
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Otaczają nas uroki codzienności, drobne sprawy, których najczęściej nie dostrzegamy pędząc przez życie. Czy na co dzień czujecie smak twarożku ze szczypiorkiem zerwanym prosto z ogrodu, herbatę z bzów, słodycz lemoniady, a czy czujecie zapach łąk... Wystarczy się tylko rozejrzeć, smakować i wdychać te cudowności. Autorka sprawnie opisuje rozterki, dylematy, tęsknoty, radości i dążenie do rozwiązywania problemów trzech sióstr. Obserwujemy zmagania się z konsekwencjami braku matki w dzieciństwie. Widzimy też wpływ kompleksów na życie, które utrudniają wiarę w siebie i własną kobiecość. Bohaterowie wykreowani są bardzo realnie i każdy z nich jest inny - mamy do czynienia z całą gamą charakterów. Byłam bardzo zaskoczona obecnością osób niepełnosprawnych, zwłaszcza Kinga podbiła moje serce. Zachwyciły mnie stworzone przez autorkę zapierające dech w piersiach opisy przyrody, i cała ta feeria barw, zapachów... coś niesamowitego. Autorka po prostu bawi się słowem. To ciepła, urocza, klimatyczna, magiczna, pełna humoru, chwytająca za serce książka o poszukiwaniu własnych korzeni, niezwykłej sile miłości i wybaczaniu. A także o trudnych życiowych wyborach, dążeniu do wytyczonego celu, szukaniu szczęścia, chociaż nie zawsze jest to takie łatwe, bo niejednokrotnie z wielu rzeczy czasem trzeba zrezygnować. Pani Agnieszce udało się sprawić, że nawet nie zauważyłam kiedy oderwałam się od rzeczywistości i znalazłam na chwilę w słonecznym Zmysłowie. Tak zwyczajnie zostałam oczarowana, wprowadzona w inny świat, w inny wymiar... choć to wciąż ta sama rzeczywistość. Tą książka trzeba się po prostu niespiesznie delektować...
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-07-08, 26 książek 2016, Mam, Przeczytane w 2016,
Siostry to cudowna książka Agnieszki Krawczyk,pierwsza tej autorki,którą czytałam.Agata Niemirska jest niezależną ,nowoczesną kobietą Jedzie na pogrzeb matki,do miejscowości Zmysłów .I właśnie w tej małej mieścinie,klimatycznej i cudownej powoli dowiaduje się prawdy o sobie,matce i życiu.Mieszka tam ze swoją siostrą,układa życie na nowo.Opisy Zmysłowa są tak cudowne ,że chętnie bym tam zamieszkała.Książka przerosła moje najśmielsze oczekiwania.
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Klimatyczna, ciepła powieść o tym, co w życiu ważne. O tym jak niewiele czasem trzeba, żeby odnaleźć swoje miejsce w życiu i ustalić, które priorytety są dla nas ważne. Jak pomimo własnych problemów można uporać się z własnymi lękami. Polecam
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-02-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Powieść całkowicie spełniła moje oczekiwania. Jest dokładnie taka, jaką sobie wyobrażałam - świetna i wciągająca fabuła, która mimo końca kolejnych rozdziałów i przymusu odłożenia jej w celu wykonywania życiowych obowiązków, nie pozwalała o sobie zapomnieć. Akcja toczy się powolutku, ale akurat w tym przypadku zupełnie mi to nie przeszkadzało, bowiem nad głowami bohaterek (a tym samym nad moją) wciąż wisiały niedomówienia, kłamstwa i tajemnice, które nie dawały o sobie zapomnieć. Przepiękne opisy, które dla mnie są już znakiem rozpoznawczym Agnieszki Krawczyk (od kiedy to ja lubię opisy?? Hmmm... od czasu "Doliny mgieł i róż" :)), przeniosły mnie wprost do Zmysłowa. Ubrane w słowa smaki, zapachy czy widoki aż stają się namacalne i odczuwalne, mimo że to "tylko" literatura. Mając za oknem wciąż padający deszcz z rozkoszą przenosiłam się na wakacyjną ukwieconą łąkę, do ogródka warzywnego z zieleniącymi się sałatą i szczypiorkiem czy na taras Willi Julia, gdzie popijałam PRL-owską oranżadę siedząc na nietypowych meblach (w zimne wieczory owijając się syrenim pledem). Ja to po prostu czułam, ja tam byłam! Komu polecam książkę? Wielbicielkom wspomnianej serii "Magiczne miejsce", bo Zmysłów jest kolejnym pięknie opisanym zakątkiem z ciekawymi mieszkańcami. Zachwycone będą również czytelniczki lubujące się w polskich obyczajówkach, a także Ci którzy czują książkę podczas czytania wszystkimi zmysłami, którzy przenoszą się do życia bohaterów i wnikają w fabułę. Jeśli nie zawiedliście się na polecanych przeze mnie obyczajówkach i chcecie przenieść się do świata opisanego w piękny sposób, bo to cecha charakterystyczna autorki to serdecznie polecam "Siostry". całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/03/agnieszka-krawczyk-siostry-recenzja.html
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2022-09-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2022,

Oj, bardzo bajkowe te życie w Zmysłowie (jak zresztą sama nazwa miejscowości sugeruje, że to zmyslona historia), jak to szybciutko mieszkańcy zaakceptowali nowe osoby i każdy taki chętny do pomocy. I jak szybko Tosia przestała płakać po matce!

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2022-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Zmysłowo to małe miasteczko, jak każde ma swoje wady i zalety. Jest tu jednak wiele dobra, mieszkają niemal sami życzliwi ludzie. Jedynie żona burmistrza i pani Borkowska są dość niesympatyczne. Czuje jednak, że Borkowska drugim tomie będzie  bardziej przyjazna... Natomiast przyznać muszę że sama chciałabym zamieszkać w takim miejscu,jak Zmysłowo. Tu można liczyć na wsparcie sąsiadów:)

Avatar użytkownika - MyCrimsonDream
MyCrimsonDream
Przeczytane:2022-01-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

Niewątpliwie każdy z nas potrzebuje czasami chwili zapomnienia z lekturą obyczajową- lekką, serdeczną oraz dodającą nam otuchy i wiary w lepsze i piękniejsze dni.

Mi tego rodzaju azyl zapewniła tym razem pierwsza część cyklu ,, Czary codzienności" Agnieszki Krawczyk.

Już na wstępie ilustracja z okładki przenosi nas na łono natury, a subtelne barwy i światłocienie działają kojąco sprawiając, że otula nas błogi spokój oraz harmonia.

Agata Niemirska, prosto z bezdusznych pomieszczeń korporacji oraz swojego minimalistycznego, nowoczesnego mieszkania trafia do niewielkiego, podgórskiego miasteczka.

A trafia tam z powodu pogrzebu swojej mamy, której nigdy nie znała, ponieważ kobieta opuściła ją we wczesnym dzieciństwie.

Opieką otoczył ją ojciec oraz jego nowa partnerka, a z czasem kolejną ważną, wspierająca ją osobę zyskała w przyrodniej siostrze Danieli.

To właśnie z nią wyrusza do malowniczego Zmysłowa, by odkrywać tajemnice przeszłości oraz zrozumieć, dlaczego w dzieciństwie porzuciła ją najważniejsza w życiu osoba.

Sam styl nie do końca mnie oczarował, natomiast moje uznanie zyskały piękne opisy przyrody, barw, świateł, zapachów, które przenoszą nas w te spokojne, pełne harmonii miejsca, a przecież głównie na takie błogie chwile liczymy sięgając po tego typu literaturę.

Cel osiągnięty.

Patchworkowe siostry i dużo dużo prostej dobroci, która ma ogromną pozytywną moc.

Zauroczyła mnie kolejna seria obyczajowych historii, tym razem pani Krawczyk. "Siostry" to, jakżeby inaczej, opowieść o trzech siostrach - Agata, Daniela i Tosia - mieszkają w małym miasteczku i w pięknym, sielskim otoczeniu starają się zbudować coś nowego, podtrzymać coś starego i nie zgubić siebie w natłoku nowych przeżyć i emocji! Szereg przeróżnych bohaterów, życie codzienne pokazane w nienużący sposób, dobrze rokująca historia.... cóż - polecam! A sama sięgam po drugi tom... :)

Uzdrowicielka
Agnieszka Krawczyk 0
Okładka ksiązki -  Uzdrowicielka

W Nieznajomce, niewielkiej wiosce ukrytej w górach, wśród polan, łąk i lasów nadchodzi jesień. Antoni Szeptyna pracuje nad kolejną niezwykłą i magiczną...

Lektury licealisty
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Lektury licealisty

Lektury licealisty to lektury na szóstkę. Znajdziesz w nich przejrzyste opracowania wszystkich epok literackich, charakterystyki twórczości najważniejszych...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;