Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1

Poznajcie sympatyczne rodzeństwo - przedszkolaki Krzysia i Lilkę oraz ich młodszego braciszka Adasia. Maluchy mieszkają w domu z ogródkiem na ulicy Słonecznikowej z mamą, tatą i kudłatym urwisem - pieskiem Zadziorem. Są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań i nie potrafią się nudzić. W pierwszym tomiku bohaterowie odkryją piękno wiosny. Rodzina wybierze się na wycieczkę rowerową do lasu i zorganizuje piknik. Dzieci pomogą też mamie sadzić w ogrodzie nasionka, z których wyrosną warzywa, i zorganizują na podwórku zabawę w poszukiwanie skarbów. Każda część serii zawiera cztery zabawne, pełne pozytywnych emocji opowiadania, idealne do rodzinnego czytania. Pomogą one oswoić się dzieciom z nowymi sytuacjami z życia przedszkolaka i nauczą maluchy cieszyć się pięknem codziennych chwil.

Informacje dodatkowe o Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-04-13
Tytuł oryginału: polski

Kup książkę Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1

Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1 - opinie o książce

Mama, tata, Adaś, Lilka i Krzyś oraz ich psiak Zadzior są mieszkańcami ulicy Słonecznikowej pięć. Tata jest architektem, mama pisze różne artykuły o roślinach, a dzieci lubią wymyślać różnorodne, nie zawsze grzeczne zabawy. Rodzina jakich wiele wśród nas, przeżywająca swoją codzienność.

Polowanie na złodzieje, zabawa w archeologa, wycieczka rowerowa-to tylko nieliczne z przygód, jakie poznamy w książce. Są cztery rozdziały, a każdy to inna historia tej uroczej rodzinki z wiosną w tle.

Książka jest pierwszym tomem z serii, w sumie ma być ich cztery. Każdy tom to będzie inna pora roku. Zaczynamy od wiosny, w której przyroda budzi się do życia.

Wizualnie książka jest dość ładna. Znajdziemy w niej dość duże, kolorowe ilustracje adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do czytania.

Tekst jest ciekawy, a przy tym napisany „pod dziecko”. Nie ma w nim wielu trudnych słów, co zachęca malca do słuchania.

Książka posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której nie zniszczy się zbyt szybko.

„Słonecznikowa 5. Kość dinozaura” to ciekawa książka o codzienności pewnej rodzinki. Według mnie warto ją dołączyć do domowej biblioteczki i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Słonecznikowa 5. Przygody piratów. Tom 2
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Słonecznikowa 5. Przygody piratów. Tom 2

Popik i jego wielkie przygody. Apetyt na kolory
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Popik i jego wielkie przygody. Apetyt na kolory

Znacie Popika? To piękny BIAŁY terierek, bardzo zadowolony ze swojego życia. Jednak gdy pewnego dnia Misia zaczyna zachwycać się KOLOROWYMI ptakami, biel...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;