Smak suszy

Tom 2 cyklu Susza

Druga część trylogii pt. SUSZA - specjalisty od politycznych thrillerów - Tomasza Sekielskiego.
Jak smakuje susza? Dla jednych jest to smak krwi i mrocznych tajemnic. Dla drugich susza to smak ośmiorniczek i bezwzględnej walki o władzę. Są wreszcie tacy, dla których jest to smak zemsty. Wstrząsający thriller, w którym miesza się to co dobre i złe. Handel ludźmi, polityczne spiski, nielegalne eksperymenty medyczne i wojna z terroryzmem. W grze, w której nie obowiązują żadne zasady i nie wiadomo kto jest myśliwym a kto zwierzyną, w każdej chwili Twoi najlepsi przyjaciele mogą okazać się Twoimi największymi wrogami. Po dwóch krwawych zamachach, w Polsce zostaje wprowadzony stan wyjątkowy. Wciąż nie wiadomo kim są terroryści którzy zabili 167 osób. To potęguje poczucie zagrożenia i wzmaga polityczną presję na specjalny zespół śledczy. Na jego czele stoi prokurator Agnieszka Ossowska, kobieta z problemami alkoholowymi i własnym życiem. Mimo to krok po kroku zmierza do celu, aby odkryć prawdę. Ta może ją jednak przerosnąć. A Ty odważysz się spróbować jak smakuje susza?

Informacje dodatkowe o Smak suszy:

Wydawnictwo: Od deski do deski
Data wydania: 2017 (data przybliżona)

Kup książkę Smak suszy

Smak suszy - opinie o książce

Avatar użytkownika - mjelski86
mjelski86
Przeczytane:2024-01-04, Ocena: 3, Przeczytałem,

Drugi tom po sporej przerwie. Ponownie według mnie zbyt dużo niepotrzebnych opisów przemocy. Ja rozumiem, że są ludzie, którym to się podoba, ale bez przesady...
Autor popłynął w kilku kwestiach tak mocno, że nawet autorzy sf by się nie powstydzili...
Ogólnie książka minimalnie lepsza od części pierwszej. Może niektórym podpasuje. Średnio mi się podobała, jednak będę czekać na część następną, bo historia sama w sobie jest dość ciekawie poprowadzona.

Tajemnice, korupcja, nepotyzm, nadużycia władzy, handel żywym towarem (właściwie dziećmi), nielegalne eksperymenty medyczne, kanibalizm, homoseksualizm, zemsta, pedofilia i pewnie jeszcze coś pominęłam. O tym wszystkim jest ta książka napisana prostym, niewyszukanym językiem. I jak się ją czyta to po prostu nóż się w kieszeni otwiera. W 2018 roku miała być wydana trzecia część cyklu ale nie mogę znaleźć żadnej informacji, tytułu. A szkoda, chętnie poznałabym dalsze losy choćby prokurator Agnieszki Ossowskiej.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2018-05-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Prezydent Polski wprowadza stan wyjątkowy, za sprawą dwóch zamachów terrorystycznych, ginie ponad sto pięćdziesiąt ludzi. Na czele specjalnie wybranego zepsołu śledczego stoi niezastąpiona prokurator Ossowska. Świat zakłamanej polityki oraz brudnego biznesu i kościoła ma wiele wspólnego z prowadzonym śledztwem, a dokładnie mają trzy znane osoby; Minister Sprawiedliwości - Rudzki, businesswoman - Karolina van der Oord oraz biskup - Warda.

Kto stoi za zamachami? Jaki jest ich cel?

Czy pani prokurator, która zmaga się z problemem alkoholowym pod wpływem szantażu podda się czy rozbije ten tajemniczy układ?

Prawda zawsze okazuje się niewygodna, a ludzi, którzy wiedzą za dużo trzeba się pozbyć.

Brudny świat, mafii, prostytucji, brutalnych gwałtów, a poźniej aborcji, z której embiony mają być pozyskowane do nielegalnych badań medycznych a także konsumpcyjnych.

Pan Sekielski zafundował nam znowu lekturę dla osób o mocnych nerwach i dużą odpornością na przedstawione drastyczne opisy.

Avatar użytkownika - AlaniemaKota
AlaniemaKota