Smartfon dla seniorów

Rób zdjęcia, przesyłaj je rodzinie i znajomym oraz korzystaj z internetu w telefonie!

Poradnik powstał z myślą o seniorach, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze smartfonem. To urządzenie, będące połączeniem komputera i telefonu, oferuje nowe możliwości i udogodnienia dla osób starszych, takie jak: duży wyświetlacz, wyraźne przyciski wyboru numerów, klawiatura ułatwiająca pisanie SMS-ów. Zawiera wiele użytecznych funkcji, m.in. aparat fotograficzny, kalendarz, kalkulator, budzik.

Wykorzystuj smartfon, aby swobodnie komunikować się z bliskimi i bez problemu poruszać się w internecie!

Dzięki poradnikowi:

- dowiesz się, jak uruchomić smartfon i przejść pierwsze etapy jego konfiguracji

- opanujesz obsługę ekranu dotykowego i wybierzesz podstawowe ustawienia (wielkość czcionki i głośność)

- nauczysz się wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, wysyłać oraz odbierać SMS-y i MMS-y

- zaczniesz swobodnie korzystać z internetu w telefonie: wyszukiwać informacje, odbierać pocztę elektroniczną, pobierać aplikacje

- odkryjesz, jak odtwarzać ulubioną muzykę i radio oraz wykonywać zdjęcia i nagrywać własne filmy

- przekonasz się, jak za pomocą smartfonu wygodnie korzystać z map, opłacać drobne rachunki, kupować bilety, czytać książki i gazety

Korzystanie z poradnika ułatwiają kolorowe ramki, wyraźne zrzuty ekranowe, słowniczek trudniejszych terminów oraz duża czcionka.

Agnieszka Serafinowicz - dziennikarka internetowa, współautorka książki Internet dla seniorów w serii Samo Sedno. Autorka licznych publikacji z zakresu IT i nowych technologii, poradników i szkoleń z dziedziny oprogramowania.

Informacje dodatkowe o Smartfon dla seniorów:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2015-07-31
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Smartfon dla seniorów

Smartfon dla seniorów - opinie o książce

Tablet dla seniorów
Agnieszka Serafinowicz0
Okładka ksiązki - Tablet dla seniorów

Korzystaj z internetu, prowadź wideorozmowy i oglądaj filmy, gdziekolwiek jesteś! Tablet to urządzenie znacznie prostsze w obsłudze od komputera stacjonarnego...