Śmierć można uleczyć i 99 innych hipotez

Odważnym i kontrowersyjnym hipotezom poświęcone jest ukazujące się od wielu lat i bardzo poważane w branży medycznej pismo „Medical Hypotheses”. Na łamach tego periodyku naukowcy z całego świata od ponad czterdziestu lat publikują interesujące wyniki badań, ciekawe teorie, oryginalne kuracje i medyczne rozwiązania nierozwiązanych do dziś zagadek historycznych. Sto spośród z tych publikacji wybrał i omówił w jednym tomie Roger Dobson, znany i ceniony dziennikarz specjalizujący się w problematyce naukowej, autor kilku książek oraz stały współpracownik tak renomowanych pism jak „Times”, „The Sunday Times”, „Independent” i „The British Medical Journal”. Dzięki temu powstała książka, z której dowiedzieć się można między innymi, czy zapuszczenie brody zmniejsza ryzyko raka (a noszenie wysokich obcasów – schizofrenii), czy nocne koszmary mogą prowadzić do śmierci, kiedy oglądanie telewizji grozi demencją, ale też i dlaczego kobiety krzyczą podczas orgazmu, skąd wziął się całun turyński oraz jak wyleczyć się ze stanu zakochania. Jednym słowem - literaturę popularnonaukowa w najlepszym wydaniu!

Informacje dodatkowe o Śmierć można uleczyć i 99 innych hipotez:

Kup książkę Śmierć można uleczyć i 99 innych hipotez

Śmierć można uleczyć i 99 innych hipotez - opinie o książce

Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2016-12-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2016, 52 książki 2016, Mam,
Książka przedstawia wiele hipotez naukowców. Niektóre z nich są ciekawe, niektóre przerażające a zdarzają się również i takie w które ciężko uwierzyć i które śmieszą.
Śmierć można uleczyć i 99 innych hipotez medycznych
Roger Dobson0