Śmierć. Nowy początek

Życie nie kończy się w chwili śmierci. Ono wtedy naprawdę się zaczyna.

Co się dzieje, gdy umieramy?

Dlaczego nie powinniśmy się bać śmierci?

Czym tak naprawdę będzie sąd ostateczny?

Czy niebo i piekło istnieją naprawdę? Co dokładnie i skąd o tym wiemy?

Jak odzyskać pokój ducha po śmierci bliskiej osoby?

Czy możemy mieć kontakt z tymi, którzy odeszli do wieczności?

Ks. Piotr Śliżewski sam musiał zmagać się z tymi i wieloma innymi pytaniami. Najpierw gdy nieoczekiwanie po zarażeniu się wirusem COVID-19 zmarł jego długoletni przyjaciel i mentor. Potem, kiedy okazało się, że jego bratanica urodziła się z zespołem Ebsteina – wrodzoną wadą serca, w wyniku której zmarła trzy dni po urodzeniu. Te traumatyczne doświadczenia stały się dla autora okazją, by na tajemnicę śmierci popatrzeć w zupełnie nowy sposób. Dziś ks. Piotr oddaje w ręce czytelników książkę, w której z jednej strony tłumaczy najważniejsze prawdy wiary katolickiej dotyczące życia po śmierci, a z drugiej – podpowiada, jak w trudnym doświadczeniu straty bliskich osób zachować nadzieję i nie popaść w rozpacz. To mądra i napisana z ogromnym wyczuciem publikacja, która tysiącom osób może pomóc uwierzyć, że śmierć to nie koniec życia – że śmierć to nowy początek!

Informacje dodatkowe o Śmierć. Nowy początek:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2023-09-25
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788382012736

Kup książkę Śmierć. Nowy początek

Śmierć. Nowy początek - opinie o książce

Recenzja zamieszczona również na moim Instagramie

Śmierć to temat trudny, który większość ludzi porusza niechętnie. Sama należę do tych właśnie osób. Dlatego do przeczytania tej książki podchodziłam ostrożnie. Jednak w miarę jej czytania, coraz bardziej przekonywałam się do niej. Owszem, poruszone w niej zostały trudne i bolesne tematy jak śmierć i żałobą. Jednak autor przedstawia je w sposób przystępny. Tłumaczy nauki teologiczne w sposób bardzo przystępny dla laika. Uzupełnia je przykładami ze swojej długoletniej posługi duszpasterskiej. I niejednokrotnie przykłady te sprawiły, że po policzkach spływały mi łzy. Ale ostatecznie ta lektura wlała w moje serce spokój o nadzieję, bo przecież w chwili śmierci życie się nie kończy, ale zmienia. W właśnie całą sobą wierzę.

We współpracy z Wydawnictwem Espe miałam możliwość zapoznać się z treścią niniejszej książki. Bardzo dziękuję.

Księdza Śliżewskiego kojarzę z przestrzeni internetowej. Czasami pojawiały mi się jego filmiki na Facebooku. Teraz prześledziłam fabułę książki i chciałabym może na początku zaznaczyć, że ten duszpasterz ma niesamowite wyczucie i empatię. W sposób, w jaki mówi o jakże delikatnej i ważnej kwestii jaką jest śmierć, naprawdę pokazuje jego podejście do drugiego człowieka oraz jego bólu po stracie bliskiej osoby.

Duszpasterz mówi o sprawach ostatecznych, które są przed absolutnie każdym chodzącym po ziemi. Nikt przed nimi nie ucieknie. Chyba że ci obserwujący na własne oczy Apokalipsę. Mam ogromną nadzieję nie znaleźć się w tym gronie. W książce ,,Śmierć. Nowy początek" dajemy się poprowadzić przez następujące zagadnienia. Przygotowanie do pogrzebu, sam pogrzeb, sąd ostateczny i paruzję, niebo, czyściec oraz piekło.

Wszystko to w moim odczuciu dobrze rozwinięte. Książka rozwiewa wątpliwości. Wlewa w serce nadzieję, że jeszcze się spotkamy, że to nie koniec. Ksiądz Piotr spokojnie przechodzi przez obrzędy uroczystości pogrzebowej, zwraca uwagę na aspekty, które łatwo mogą wymknąć się z pamięci w czasie przeżywania żałoby. Porusza również temat Mszy Świętych Gregoriańskich.

Jeżeli ktoś zastanawiałby się, czy warto sięgnąć po tę książkę, czy po jej przeczytaniu nie poczuje się jakoś przybity mogę zapewnić, że nic takiego nie ma miejsca. Jak najbardziej warto poznać jej treść, by te tematy, tak często wypierane przez codzienność, gonitwę, oswoić. Pomyśleć. Przestać od nich uciekać.