Smok ze smoczej jamy

SMOK ZE SMOCZEJ JAMY (The dragon from the dragon's den) to historia żarłocznego Smoka Wawelskiego i Szewczyka Dratewki spisana przez Wandę Chotomską uwielbianą przez dzieci autorkę kilkuset wierszy i bajek. Historię po mistrzowsku zilustrował Edward Lutczyn i tak powstała książka niezapomniana, a wręcz kultowa! Przypominamy ją w wersji polsko-angielskiej (w formie książki kartonikowej). Pozycja obowiązkowa w bibliotece każdego dziecka małego i dużego! W serii ukazała się też książka tych samych autorów pt. KURCZĘ BLADE. What a cheek! (wydanie polsko-angielskie).

Informacje dodatkowe o Smok ze smoczej jamy:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-09-08

Kup książkę Smok ze smoczej jamy

Smok ze smoczej jamy - opinie o książce

W książeczce znajdziemy wiersz Wandy Chotomskiej o Smoku Wawelskim. Według mnie jest on nie tylko ciekawy i wciągający, ale również dość wartościowy dlatego warto zapoznać z nim nasze dziecko.

Ogromom zaletą jest fakt, że teks mamy zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim. Takie rozwiązanie pozwala czytać go w dwóch językach.

Książeczka jest kartonowa. Jej strony są grubsze, z zaokrąglonymi rogami. To wszystko sprawia, że nie zniszczy się szybko, a także jest bezpieczna już dla maluszka.

Wizualnie książeczka jest śliczna. Znajdziemy w niej piękne ilustracje w żywych kolorach. Moim zdaniem przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Smok ze smoczej jamy” to wartościowa propozycja dla dzieci z ponadczasowym wierszem Wandy Chotomskiej o Smoku Wawelskim. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Ciekawy wierszyk opowiadający legendę o smoku wawelskim.
Kurczę blade
Wanda Chotomska, Edward Lutczyn0
Okładka ksiązki - Kurczę blade

,,Kurczę blade" Wandy Chotomskiej z kultowymi już ilustracjami Edwarda Lutczyna to dla wielu niezapomniana książka z dzieciństwa! Przezabawne perypetie...