Sonia

Tom 2 cyklu Niebezpieczny układ

Nowa mafijna historia bestsellerowej autorki serii „Niezłomne”!

Sonia Rublow nie znała innego życia niż to które dzieliła z braćmi. Od urodzenia tkwiła zamknięta za murami posiadłości, którą opuszczała tylko pod opieką matki.

Młoda kobieta nie miała możliwości poznawania nowych ludzi oprócz tych, z którymi jej rodzina prowadziła interesy. Jednym z nich był Nikolai Romanow, partner biznesowy jej braci.

Mężczyzna był dużo starszy od Soni, ale dziewczynie to nie przeszkadzało. Romanow bardzo szybko zawrócił jej w głowie. Nie miała jednak pojęcia, że Nikolai ma już wobec niej plany i od lat próbuje zastawić na nią sidła, ukrywając prawdziwe intencje. Za tą piękną fasadą krył się sam diabeł.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Sonia:

Sonia - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-09-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Choć Aleksander Rublow i reszta jego rodziny zdecydowanie do mafii nie należą, lecz traumatyczna przeszłość i jej konsekwencje, zmusiły ich do współpracy z rosyjską Bratwą. W efekcie w tej serii mafia odgrywa bardzo istotną rolę o czym z pewnością przekonaliście się jeśli czytaliście już "Danielle".

Nikolai Romanow jest prawą ręką głowy Bratwy, pakhanem, człowiekiem mającym ogromną władzę i wybitnie niebezpiecznym. Jednak przy Soni Rublow jest inny, dla niej jest od lat gotowy na wszystko. Lecz nic na siłę. Chce jej, jednak chce też by ona chciała jego.

Pomagając Aleksandrowi w ratowaniu Danielle mógł zażądać by oddał mu swoją siostrę. W końcu w mafii to aż nazbyt tradycyjne podejście. Jednak jego warunkiem była zgoda na walkę o jej serce. Czy uda mu się zdobyć miłość tej dziewczyny?

Cicha, skromna, chowana pod kloszem Sonia, nie ma pojęcia jaki dramat rozegrał się niedawno w jej rodzinie. Wie o śmierci matki, lecz nie zna prawdy, która wg braci, byłaby dla niej zbyt wstrząsająca. Nikolai również woli by Sonia nie wiedziała jaką odegrał w tym wszystkim rolę. Co się stanie gdy sekret wyjdzie na jaw ?

Przedsmak tego daje nam prolog tej książki. Ponownie, jak w przypadku pierwszego tomu, już sam wstęp tej historii wzbudza wiele emocji i w napięciu czekałam na ten moment, gdy wszystko wypłynie. Bałam się jak to się skończy dla pary naszych głównych bohaterów.

Ale zanim do tego dojdzie, przed nimi długa droga. W końcu Sonia po latach życia pod kloszem, może zaznać wolności, posmakować prawdziwego życia i chce z tego w pełni skorzystać. Jednak na każdym kroku musi walczyć o to nie tylko z nadopiekuńczymi braćmi ale też z zazdrosnym i zaborczym Nikolajem. Gdy jej sojuszniczka, Danielle, wyznaje jej jaką rolę ma nadzieję odegrać w jej życiu Romanow, Sonia postanawia nie ułatwiać mu osiągnięcia celu.

Tym bardziej, że sama nie jest pewna czy chce znaleźć w swoim życiu miejsce dla takiego mężczyzny.

Może się wydawać, że Sonia to bohaterka, która niczym nie zaskoczy. Tak długo kontrolowana przez matkę, zawsze będzie cicha i pokorna ? Nic bardziej mylnego. Zaskoczy bohaterów nie raz swoim uporem i walecznością.

Ważnym wątkiem w tej książce jest nie tylko ten romantyczny. Handel ludźmi - to z nim walczą ramię w ramię zarówno bracia Rublow jak i Nikolai. Bratwa uznawana za okrutną i bezwzględną organizację, ma dość tego iż od lat porywane są dzieci z ubogich rosyjskich rodzin i sprzedawane na organy, pedofilom czy w najlepszym przypadku - do nielegalnej adopcji. Kto stoi za tym procederem ?

Ojciec Danielle został zamordowany lecz działalność ktoś kontynuuje i trójka wybitnie dominujących i walecznych samców, postara się za wszelką cenę odkryć czyja to sprawka. Efekt może ich zaskoczyć.

"Sonia" to kolejna świetna książka Asi. Aż mam chęć zażartować - mogłabyś kobieto zaskoczyć czytelnika i dla odmiany napisać coś słabego 😅 ale nie. Od początku Chwistek zachwyca swoim talentem i pomysłowością. Mafia, która nie raz wydaje się już oklepana, nawet mnie już zdarza się mieć przesyt tego wątku, to jednak jak widzę kolejną książkę Asi, nie przejdę obok obojętnie, bo zawsze czymś zaskoczy. I tak jest też tym razem.

Dzieje się tu naprawdę wiele i z przyjemnością byłam świadkiem tego jak zmieniała się relacja Nikolaia i Soni, jak zmieniali się oni sami. Ale też dostaliśmy sporo smaczków o bohaterach poprzedniego tomu oraz pozostałych członkach rodziny Rublow. I czuję, że jeszcze poznamy tych nowych, bliżej. Już nie mogę się tego doczekać.

Mam nadzieję, że znacie już twórczość tej autorki. Jeśli tak to dajcie znać jaka jest Wasza ulubiona książka z jej dobytku. A jeśli nie - polecam serdecznie. We mnie ma wierną fankę nie bez powodu.

"Sonia " to kolejny tom z cyklu Niebezpieczny układ . Joanna Chwistek- strona autorska zabiera nas w podróż czytelniczą pełną zwrotów akcji. Autorka zawsze gra na emocjach czytelnika dodatkowo poruszając ważne tematy. Tym razem nie było inaczej . Fabuła porywa i powoduje przyśpieszone bicie serca . Cieszę się,że mogłam spotkać ponownie w roli postaci drugoplanowych Danielle i Aleksandra z poprzedniej części i dowiedzieć się co u nich.
Ale to nie oni są tutaj najważniejsi .

Sonia Rublow do tej pory wiodła "spokojne" życie u boku matki ,zamknięta za murami posiadłości w Rosji . Dziewczyna nie zna normalnego codziennego życia . Marzy o wolności . To właśnie tragiczna śmierć jej matki ,pozwala jej zacząć nowe życie .

Sonia dzięki decyzji braci przenosi się do Seattle. W podróży do nowego "życia " towarzyszy jej Nikolai Romanow ,który już od dawna jest zainteresowany dziewczyną. Niczego nieświadoma kobieta,jest po cichu oczarowana starszym od siebie mężczyzną.

Nie będzie to cukierkowa relacja . Sonia potrafi pokazać pazurki i postawić na swoim . Nie rozpoczęła nowego życia po to ,aby znów stracić wolność . Nikolai będzie musiał ustąpić na niektórych płaszczyznach ,aby Sonia się do niego przekonała. Mógłby zmusić kobietę do ślubu ,ale chce dać jej wybór .

Czy Sonia spełni wszystkie swoje marzenia?Czy Nikolai pozwoli kobiecie dokonywać wyborów ? Czy mężczyzna spełni swoje pragnienia ?Jak pewne wydarzenia wpłyną na relację tej dwójki ? Czy będą gotowi wybaczyć i poświęcić wszystko?

Autorka żongluje akcją, która doprowadza do szybszego bicia serca. Często straszna prawda okazuje się najlepszym rozwiązaniem wszystkich problemów .
Jeśli chcecie się przekonać jak potoczą się losy bohaterów koniecznie sięgnijcie po książkę. Ja osobiście polecam i gwarantuję Wam niesamowitą lekturę, ponieważ każda kolejna książka autorki dopracowana jest w najdrobniejszym szczególe. Emocji nie zabraknie.

Sonia ma być jego, wie, że zrobi wiele, aby ją zdobyć. Ma swój plan i lepiej, żeby nikt mu go nie popsuł. W końcu jest Nikolai Romanow, on zawsze dostaje to, co chce, a teraz chce, aby była jego i to z własnej woli. Czy mu się uda?
Od zawsze zamknięta w złotej klatce, otoczona opieką braci, mieszkająca z matką. Wiele lat wcześniej, została cudem uratowana przez braci przed porwaniem. Ją udało się ocalić, jednak jej brat i siostra zostali tego dnia porwani i do dziś, pomimo wielu starań nie udało się ich odnaleźć. Dlatego jest tak dobrze pilnowana, przez to nie zna świata na zewnątrz, wychodzi tylko w towarzystwie matki. Niestety to nie wszystko, nawet nie ma prawa decydowania w tak błahych sprawach, jak własny ubiór, nie ma przyjaciół, możliwości chodzenia do szkoły. Zabójstwo matki jest dla Soni tragedią, może nie były ze sobą blisko, ale ją kochała. Jednocześnie to dla niej wielkie zmian i zamierza je wykorzystać. Chce móc w końcu zacząć żyć, mieć prawa, jakie mają inne dziewczyny w jej wieku. Tylko czy to się uda?
Kiedy dowiaduje się, że wyjeżdża z Rosji, jest pewna, że przyjedzie po nią brat. Jednak sprawy układają się tak, że pojawia się Nikolai. To on ma zapewnić jej bezpieczeństwo w drodze do miejsca, które ma być od teraz jej domem. Z jednej strony przerażona, z drugie zafascynowana tym, co ją czeka. Od razu zamierza postawić granice, pokazać swoje zdanie i liczy, że bracia jej na to pozwolą. Wtedy jeszcze nie wie, jak wiele tajemnic jest przed nią ukrytych, jak wiele zmieni w jej życiu uczucie, którego nie planowała, a na dodatek grozi jej niebezpieczeństwo. Czy Nikolai ją zdobędzie? Czy Sonia wywalczy sobie chociaż trochę wolności? Jak potoczą się poszukiwania jej uprowadzonego wiele lat wcześniej rodzeństwa?

Według mnie autorka po prostu ma dar pisania prologów. Po raz kolejny stworzyła go tak, że ogromnie mnie zaciekawiła i już wiedziałam, że to będzie świetna książka. Taka też była, ciekawa, wciągająca od samego początku i niepozwalająca się oderwać, aż nie poznałam zakończenia. Akcja sprawnie poprowadzona, z wieloma zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć. Pełna niebezpieczeństwa, tajemnic, sekretów, poruszająca niełatwe temat, jakim jest handel dziećmi. To jedna z niewielu książek, która pokazuje nie tylko to złe, agresywne oblicze gangstera (i nie chodzi mi o jego stosunek do rodziny czy też osoby, którą pokocha).

Głównych bohaterów mamy dwóch – Sonię oraz Nikolaia. Książkę czytamy z perspektywy zarówno jednego, jak i drugiego. Oboje są postaciami ciekawymi, dającymi się lubić, chociaż Nikolai ma swoje za uszami. Tym razem nic więcej niż dowiedzieliście się o nich na początku recenzji, wam nie zdradzę. Powiem tylko jeszcze, że warto poznać ich bardzo blisko.

„Sonia” to ciekawa, wciągająca, wywołująca emocje książka, która bardzo mi się podobała. Są już zapowiedzi kolejnego tomu, na który czekam z niecierpliwością. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2023-08-13,

🌺Recenzja🌺

Współpraca barterowa z @wydawnictwoniezwykle

Premiera 02.08.2023 r.

„Sonia” – Joanna Chwistek

On zakochuje się pierwszy. Ona potrzebuje czasu. On pragnie mieć ją tylko dla siebie, ale ona pragnie wolności. Czy dwa różne pragnienia da się połączyć w jedno.

Sonia do tej pory żyła w szklanej klatce. Uczyła się w domu, nie miała znajomych, spędzała czas tylko z mamą i rodzeństwem. Nie znała innego życia, po śmierci matki, pragnie się wyrwać. Chce być wolna i robić to co wszyscy w jej wieku. Poznawać ludzi, chodzić na imprezy i uczyć się między innymi. Wreszcie może o to zadbać, jednak w ograniczonej ilości. Pomimo, że podejmuj wiele prób, to czasem inni jednak decydują za nią. Czasem walczy o swoje, a czasem potulnie słucha. Ma wielkie zapędy na różne rzeczy, ale w gruncie rzeczy zaczyna spędzać wiele czasu z Nikolaiem i nie robi wiele dla siebie. Czasem miałam mieszane uczucia co do niej, bo niby walczyła o te wolność, ale i tak ulegała albo musiała mieć pozwolenie na pewne rzeczy.

Nikolai nie chce jej osaczyć, to stateczny facet, który poczeka na to co najlepsze. Wszystko robi powoli, aby jej nie spłoszyć. Daje jej wolność, ale z ograniczeniami i w myślach często to podkreślał. Pomimo, że ma krew na rękach to umie zadbać o tych na których mu zależy. On jako pierwszy zaczyna czuć, ale w zdobyciu jej ma pewien cel. Zarzekał się, że ważne jest dla niego jej walność, pozwala jej się uczyć, ale z tyłu głowy za plan, który powali realizuje.

On się o nią stara, ona walczy z uczuciem, ale, że nie ma zbytniego doświadczenia w stosunkach damsko-męskich to szybko ulega. Daje się oczarować pięknymi słówkami, a on doskonale wie co mówić i jak, j aby była jego. Jednak to co ich zaczyna łączyć powstaje z czasem. Żadne niczego nie przyspiesza. Gorących scen również nie zabraknie. Każda była wyważona, czasem grzeczna a czasem mniej grzeczna. Jednak wszystko ze smakiem.

Oprócz walki o wolność i miłość, to mamy inne wątki, które jak zwykle są specyficznie ale doskonale przedstawione. Jak zwykle wszystko dopasowane co do szczegółu. Nie ma tylko słodyczy, ale jest i krew. Niebezpieczeństwo czyha nad każdym kroku i wyskakuje z nienacka. Autorka umie opisać sceny tak, że aż drży się ze strachu, ale za razem pragnie się więcej i więcej. Całą historią żądzą emocje, których nagle wybuchy wprawiają w osłupienie lub roztapiają serce.
Autorka pokazała, że tajemnice, które niby powinny chronić, czasem jeszcze bardziej ranią. Lepiej jest powiedzieć wszystko od razu niż potem tłumaczyć się i z wielkim prawdopodobieństwem stracić ukochanych.
Jak zwykle czuję niedosyt po książkach Joanny. Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Może bohaterowie czasem mnie irytowali swoim zachowaniem, ale to wcale nie umniejsza, pięknie stworzonej relacji i niebezpieczeństwa jakie się tam czai.
8/10❤️

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-08-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kolejna znakomita historia spod pióra autorki.Poznając Nikolai’a i jego starania o Sonię stał sie dla mnie przykładem mężczyzny,który zrobi niemal wszystko,by zdobyć długo wyczekiwana kobietę.Pomimo swojej brutalnej pracy jaką wykonuje,w domu pokazuje inna twarz.Jego pomysłowość w walce o serce kobiety sprawia,że nie sposób się mu oprzeć.Niestety skrywany sekret okazuje się punktem zapalnym do straty zaufania.Relacja zbudowana nawet na najmniejszym kłamstwie nie wróży nic dobrego…bo prawda zawsze ujrzy światło dzienne.

Istorna sprawa jest poznawanie przeszłości i znalezienie osób będących ważne dla rodzeństwa Rublow.Rozbudowanie fabuły o tą kwestię zaskoczyło mnie ogromnie,ponieważ historia składa się w jedna wspólna całość.Nikt nie jest przypadkowo osobą w powieści.
Ważnymi postaciami jest Danielle i Aleksander,których poznaliśmy w poprzednim tomie serii.Dzięki temu dowiadujemy się co u nich nowego.

Otrzymujemy genialna historie,która pokazuje brutalny świat handlem żywym towarem.Czytając o tym wzruszyłam sie,ponieważ cierpienie dzieci bywa niewytłumaczalne dlaczego takie rzeczy się dzieją i to za sprawa dorosłych osób.

Sięgając po książkę „Sonię” otrzymujemy porywającą historię z mafia w tle.Nie sposób od niej się oderwać.Ostatnie rozdziały nabierają jeszcze większego tempa powodując szybsze bicie serca.

Zachęcam Was do przeczytania tej książki i przeżycia z bohaterami niezapomnianych chwil.

Tylko pozory
Joanna Chwistek0
Okładka ksiązki - Tylko pozory

May Castellano nie ma pojęcia, co się dzieje, kiedy w środku nocy zostaje wyrwana ze snu i postawiona przed obliczem najprzystojniejszego mężczyzny, jakiego...

Guardian Angel
Joanna Chwistek0
Okładka ksiązki - Guardian Angel

Zakazany związek z motywem age gap! Osiemnastoletnia Arianna Goldberg traci ojca w wypadku samochodowym. Jakby tego było mało, ten w testamencie zaznacza...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;