Sowie opowieści. O misiu, który chciał być szczęśliwy

Niedźwiadek Bazyl zastanawia się, czym jest szczęście. Czy to bycie bogatym? Posiadanie różnych przedmiotów? Gonienie za przyjemnością? Sowa Minerwa, przewodniczka i mentorka, pomaga misiowi znaleźć odpowiedź na to pytanie. Okazuje się, że szczęście jest czymś prostym i dostępnym dla każdego.

Trzecia część cyklu znanego francuskiego pisarza, który wprowadza młodego czytelnika w świat najważniejszych pojęć filozoficznych.

Informacje dodatkowe o Sowie opowieści. O misiu, który chciał być szczęśliwy:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2024-02-28
Tytuł oryginału: Les Contes de la Chouette L

Kup książkę Sowie opowieści. O misiu, który chciał być szczęśliwy

Sowie opowieści. O misiu, który chciał być szczęśliwy - opinie o książce

Avatar użytkownika - kulturadladzieci
kulturadladzieci
Przeczytane:2024-02-25,

"Nigdy nie pragnę tego, co nie zależy ode mnie. Gdy widzę, że nie uda mi się zmienić wszechświata, zmieniam swoje myślenie o wszechświecie". 🧡 To najmądrzejsza treść, jaką przeczytam w weekend. 📖 Będziecie zaskoczeni, jeśli powiem, że pochodzi z... książki dla dzieci? Dokładnie z nowości @mediarodzina.wydawnictwo - "O misiu, który chciał być szczęśliwy" Érica-Emmanuela Schmitta.

Poznajcie Bazylego, małego misia, który zastanawia się, czym właściwie jest szczęście. 🐻 Niestety, nie znajduje odpowiedzi na swoje pytanie, więc postanawia zapytać dziadka. Feliks od razu zauważa, że z wnukiem dzieje się coś dziwnego. 🤔 Nie chce jednak rozmawiać z nim o szczęściu i odsyła go do sowy Minerwy. 🦉 Ta wybiera się z Bazylim na spacer, podczas którego odwiedzają różnych mieszkańców lasu. 🐰 Miś odkrywa, że są oni tylko na pozór szczęśliwi. Zasmucony malec wraca do dziadka, który jak się okazuje zna receptę na szczęście! 🧡

Dajcie się zaprosić w filozoficzną (nie mylić ze skomplikowaną!) podróż pełną znaczeń. 🌍Przewodniczką będzie mądra sowa, która zachęca pociechy do refleksji i samodzielnego myślenia. 🫶Towarzyszem przyjacielski miś, z którym może utożsamić się każde dziecko. 🐻 Najlepszym opiekunem natomiast poczciwy dziadek - pełen szacunku i mądrości życiowej. Czy można wymarzyć sobie lepszą wędrówkę? 🤗

Ta pięknie ilustrowana (Barbara Brun), pełna ciepła książka to opowieść o poszukiwaniu szczęścia we współczesnym świecie. Mądre przesłanie, które ze sobą niesie, posłuży zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom. 👍 Dzieci szybko polubią sympatycznego misia Bazylego, a dorośli przyznają rację Feliksowi, który przypomina o prawdzie doskonale znanej, ale - mam wrażenie - zapomnianej. Takich książek potrzeba nam więcej! 🧡 Gorąco polecam. 👌

Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2024-03-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Przypadek Adolfa H.
Éric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Przypadek Adolfa H.

Co by było, gdyby Adolf Hitler dostał się na Akademię Sztuk Pięknych? W swojej najnowszej powieści Eric-Emmanuel Schmitt kreśli podwójny portret...

Ulisses z Bagdadu
Éric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Ulisses z Bagdadu

Kiedy traci się wszystko, pozostaje jedno - nadzieja. Saad Saad jest młodym, wykształconym człowiekiem. Ma kochającą rodzinę, czułe siostry i wspaniałego...