Spółki handlowe w pytaniach i odpowiedziach

Książka jest pomocą dydaktyczną dla wszystkich tych, którzy chcą poznać instytucje prawa gospodarczego i handlowego. Ma również pomóc osobom, które chcą pogłębiać i uzupełniać swoją wiedzę oraz kwalifikacje prawnicze. Dotyczy to w dużej mierze: studentów, praktyków, aplikantów, kandydatów do rad nadzorczych, ludzi innych zawodów, dla których znajomość prawa handlowego jest nierozerwalnie związana z charakterem pracy, świadczeniem usług, wykonywaniem obowiązków publicznych.Opracowanie uwzględnia wybrane rozwiązania jurydyczne z zakresu Kodeksu cywilnego oraz innych ważnych aktów prawnych, takich jak ustawa o swobodzie działalności gospodarczej czy też ustawa ? Prawo upadłościowe i naprawcze. Głównie jednak pytania i odpowiedzi odnoszą się do materii Kodeksu spółek handlowych. Pomocą w skutecznym poznaniu prezentowanej problematyki są załączone w części II tabele. Część III zaś jest skierowana do kandydatów na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną.Autorami opracowania są: Anna Koronkiewicz, Bogusław Książek, Marta Piotrowska, Lidia Siwik, Anna Śmigaj, Łukasz Świderek ? aplikanci, praktycy i doktoranci Zakładu Prawa Gospodarczego i Handlowego Instytutu Prawa Cywilnego, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Redaktor naukowy Jerzy Jacyszyn jest profesorem na Uniwersytecie Wrocławskim.Stan prawny na 1 lutego 2008 roku.

Informacje dodatkowe o Spółki handlowe w pytaniach i odpowiedziach:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Spółki handlowe w pytaniach i odpowiedziach

Spółki handlowe w pytaniach i odpowiedziach - opinie o książce