Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana

Niezwykła i dramatyczna historia o tym, jak mała, słaba osada stała się potęgą rządzącą światem śródziemnomorskim

Thomas R. Martin w barwny i bardzo przy­stępny sposób opisuje okres od założenia Rzymu w VIII wieku przed naszą erą, po kres rządów Justyniana w VI wieku naszej ery. Oferuje czytelnikowi odmienny punkt widze­nia na Rzymian i cywilizację, którą stworzyli. Skupia się na kluczowych dla nich wartościach społecznych i moralnych i przez nie, jak przez soczewkę, przybliża nam antyczną wizję świata. W książce historia polityczna i mili­tarna przeplata się z opowieściami o życiu codziennym, religii i kulturze starożytnych Rzymian.

"Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana" to jedyna na polskim rynku książka oferująca tak kompleksowe spojrzenie na cywilizację, która wpłynęła na bieg dziejów.

Informacje dodatkowe o Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana:

Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2022-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

,,Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana" to książka z której dowiedziałam się wielu ciekawych i nowych rzeczy.

Na początku lektura szła mi trochę topornie (wprowadzenie i tło historyczne - temat dosyć ważny, jednak dalsza część książki jest po prostu bardziej interesująca), ale potem dosyć szybko się wciągnęłam.

Podobało mi się to, że autor poruszył wiele różnych tematów, dzięki czemu ten tytuł jest naprawdę przystępny i sprawił, że się nie nudziłam. Oczywiście, nie jest to lektura, ze względu na tematykę oraz ilość wiadomości, na jeden wieczór.

W książce zostają poruszone takie kwestie jak: rzymskie wartości, edukacja, rodzina, religia, imperializm, polityka i wiele innych. Znajdziemy również ciekawy fragment o kobietach w Starożytnym Rzymie.

Ta pozycja bardzo przypadła mi do gustu. Spełniła też swoje zadanie - poszerzyłam swoją wiedzę na temat starożytnych Rzymian, ich państwa czy zwyczajów. Jeśli lubicie historię to myślę, że warto sięgnąć po ten tytuł.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-04-11, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2023, Historyczne,
Starożytna Grecja Od prehistorii do czasów hellenistycznych
Thomas R. Martin0
Okładka ksiązki - Starożytna Grecja Od prehistorii do czasów hellenistycznych

Niezwykła podróż w czasy starożytnych Hellenów W tej fascynującej opowieści o starożytnej Grecji Thomas R. Martin ponownie tchnął życie w tę antyczną...