Statystyka matematyczna w Excelu dla szkół. Ćwiczenia praktyczne

Zaawansowane możliwości arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel czynią zeń doskonałe narzędzie do przeprowadzania analiz statystycznych. MS Excel może w wielu przypadkach zastąpić drogie i skomplikowane w obsłudze pakiety statystyczne.

Książka ta jest drugą publikacją z tej serii poświęconą zastosowaniom Excela w statystyce. W pierwszej książce pt.: "Statystyka opisowa w Excelu dla szkół. Ćwiczenia praktyczne" przedstawione zostały możliwości tego programu w zakresie statystycznej analizy struktury. Tym razem zaprezentowane zostało zastosowanie Excela w innych działach statystyki, a mianowicie w statystyce matematycznej oraz w analizie współzależności i dynamiki zjawisk.

"Statystyka matematyczna w Excelu dla szkół. Ćwiczenia praktyczne" to cenna pomoc dla studentów rozmaitych kierunków, którzy stają przed koniecznością wykonania analizy danych, a także dla wszystkich osób, korzystających w swojej pracy z narzędzi statystyki matematycznej.

Książka opisuje:

Rozkłady empiryczne i teoretyczne Estymację parametryczną Metody weryfikacji hipotez (testy istotności i zgodności) Korelację i regresję Badanie trendów i wahań okresowych

Informacje dodatkowe o Statystyka matematyczna w Excelu dla szkół. Ćwiczenia praktyczne:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2012-01-18
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Statystyka matematyczna w Excelu dla szkół. Ćwiczenia praktyczne

Statystyka opisowa w Excelu dla szkół Ćwiczenia praktyczne
Andrzej Obecny 0
Okładka ksiązki - Statystyka opisowa w Excelu dla szkół  Ćwiczenia praktyczne

Statystyka jest rozległą dyscypliną naukową o różnym stopniu złożoności zagadnień, którymi się zajmuje, a co za tym idzie, o różnym poziomie wymaganego...

Matematyka z komputerem dla liceum i technikum
Andrzej Obecny0
Okładka ksiązki - Matematyka z komputerem dla liceum i technikum

Matematyka przez wielu ludzi odbierana jest jako nauka złożona, trudna i wymagająca żmudnej pracy. Nakład pracy, głównie związanej z wykonywaniem skomplikowanych...