Strażnik miecza

Zakazana miłość, niebezpieczna magia i mroczne sekrety,

które mogą zmienić świat

W tętniącym życiem mieście-państwie Castellane bogatych szlachciców i zdeprawowanych

przestępców łączy jedno: dążenie do bogactwa, władzy i rozrywek. Zabrany z sierocińca Kel

zostaje Strażnikiem Mieczna, sobowtórem następcy tronu Conora Aureliana. Wychowuje się u

boku księcia, ćwiczy sztuki walki, uczy się tajników rządzenia państwem, ale Kel wie, że jego

przeznaczeniem jest umrzeć za księcia. Żadna inna przyszłość nie jest możliwa...

Lin Caster pochodzi z małej społeczności Ashkarów, której członkowie mają magiczne zdolności.

Wkrótce Lin i Kel zbliżają się do siebie, wciągnięci w sieć utkaną przez tajemniczego Króla

Szmaciarza. Kiedy wkraczają do podziemnego świata intryg i mroku, odkrywają potężny spisek,

który może doprowadzić do upadku królestwa...

,,Wszystko w tej powieści jest we właściwych proporcjach: tajemnica i magia (nie za dużo, nie za

mało), po mistrzowsku skonstruowane światy, walki na miecze, polityka, barwne, interesujące

postacie i historia, która przykuła moją uwagę od pierwszej do ostatniej strony".

George R.R. Martin, autor Gry o tron

Informacje dodatkowe o Strażnik miecza:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2023-11-28
Tytuł oryginału: Sword Catcher
Tłumaczenie: Anna Reszka

Kup książkę Strażnik miecza

Strażnik miecza - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Co cenicie sobie w powieści fantasy? Dla mnie definicją tego gatunku jest powieść "Strażnik miecza". Wszystko tu było odpowiednie, we właściwym miejscu, idealnie łącząc w sobie różne wątki i dynamiczną akcję, w której udział brali idealnie skrojeni bohaterowie: barwni, charyzmatyczni, wielowymiarowi, z charakterem i 'tym czymś' co czytelnika bardzo do nich ciągnie. Do tego spotkamy tu pięknie opisane tło: społeczne, polityczno-gospodarcze i historyczne. Zakazany romans dodawał tu smaczku i pikanterii, a ciekawie skonstruowana intryga wciągała od początku w wir swoich wydarzeń i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. A żeby było jeszcze bardziej intrygująco, mamy też do czynienia z mrocznymi sekretami, tajemnicami i lekką nutką magii. Będzie niebezpiecznie, magicznie, ale też romantycznie... Fani fantasy - zróbcie miejsce w swojej biblioteczce! Musicie poznać ten tytuł ⚔️ polecam!!!

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-12-20, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kel, to młody chłopak, który został zabrany z sierocińca by pełnić ważną funkcje na zamku. Ma być Strażnikiem Miecza, sobowtórem księcia Conora Aureliana. Dzięki swojej służbie poznaje inny świat niż dotychczas. Nauczy się wielu ciekawych rzeczy, ale wie również jakie jest jego zadanie. W sytuacjach największego zagrożenia to on naraża swoje życie.

Lin Caster to dziewczyna, która ma jedno marznie. Chce uczyć się i leczyć ludzi. Jednak jest dziewczyną i społeczeństwo nie jest jej przychylne. A do tego dochodzi stan jego pochodzenia.

Za sprawą Króla Szmaciarza Lin i Kel zbliżają się do siebie. Tajemnicza postać ma dla nich specjalne zadanie. Aby je zrealizować musza udać się do mrocznego i niebezpiecznego podziemnego świata.

Kim tak naprawdę jest Król Szmaciarz i czego chce od dwójki młodych ludzi? Dlaczego akurat Lin i Kel są mu potrzebni? Jakie sekrety zostaną wyciągnięte na światło dzienne? Przekonacie się sami.

Bardzo spodobał mi się świat jaki stworzyła Case. To co lubię w książkach tej autorki dość obszerny opis tego świata jak również bohaterów. Długo zastanawiałam się czy w tym tomie Kel będzie jeszcze wystawiony na prawdziwe niebezpieczeństwo. Dla niektórych zbyt obszerne wprowadzenie może być zbyt długie. Dla mnie taki zabieg nie jest problemem. Dzięki temu mogę bardziej poczuć klimat książki. Bardzo polubiłam głównych bohaterów, którzy chociaż na początku nie przepadają za sobą, to z czasem okazuje się, że łączy ich wiele. Nie tylko ochrona księcia, ale również fakt, że oboje pochodzą z nizin społecznych.

W książce nie zabraknie niebezpiecznych przygód, magii oraz mrocznych sekretów. Ci którzy nie lubią zbyt dużo miłości w tym gatunku będą usatysfakcjonowani. Uczucie łączące dwójkę bohaterów jest, ale jest ono bardzo znikome. Dla mnie akurat mały minusik, ale wierzę, że w kolejnej części wątek ten będzie trochę bardziej rozwinięty.

Bardzo polecam ,,Strażnika Miecza". Myślę, że każdy znajdzie cos dla siebie w tej książce.

Mechaniczna księżniczka
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Mechaniczna księżniczka

Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię...

Miasto Niebiańskiego Ognia
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Miasto Niebiańskiego Ognia

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć...