Świat jest pełen chętnych suk

Trzynaście opowiadań, różnorodność tematyki, zaskakujące, autorskie wizje świata — to wszystko otrzymacie w najnowszej książce Jacka Piekary. Wszystkie historie zebrano w cztery grupy, pod intrygującymi tytułami:

Miłość, seks, nienawiść — w opowiadaniach spotkasz: maltretowaną psychicznie i fizycznie kobietę, playboya posiadającego niezwykły talent pozwalający na uwiedzenie każdej kobiety oraz seryjnego mordercę, zabijającego swoje kochanki w celu zrealizowania misternego planu.

Świat masek — trzy historie przygodowo-kryminalne opowiadające o perypetiach agenta O’Reilly — Ziemianina, żyjącego na planecie, na której ludzie noszą maski obrazujące ich aktualne uczucia, a niezwykłą wagę odgrywa mowa gestów. Obywatele muszą też przestrzegać setek tradycyjnych obyczajów i rytuałów.

Bóg i historia — tu znajdziecie odpowiedzi na pytania jak mógłby wyglądać nasz świat, gdyby Polska sprzymierzyła się z hitlerowskimi Niemcami? Co by się stało, gdyby naukowcy potrafili sklonować Jezusa? Czym jest Piekło i jak wygląda? Czy śmierć jest karą, czy nagrodą?

Obce światy — trzy klasyczne opowiadania science-fiction, których akcja toczy się na odległych, zdumiewająco różnych od Ziemi, planetach.

Prowokująca mieszanka!

Informacje dodatkowe o Świat jest pełen chętnych suk :

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: b.d
ISBN: 83-60505-00-4

Kup książkę Świat jest pełen chętnych suk

Świat jest pełen chętnych suk - opinie o książce

Avatar użytkownika - littlelinette
littlelinette
Przeczytane:2013-12-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Czyta się dobrze i szybko. Idealna pozycja na podróż pociągiem.
Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2018-10-08, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Z tego zbioru opowiadań nie znałem tylko trzech o przygodach agenta O’Reilly, który żyje na planecie, na której nosi się maski obrazujące aktualne uczucia, a niezwykłą wagę odgrywa mowa gestów. Trzeba przestrzegać setek tradycyjnych obyczajów i rytuałów. Pomysł i realizacja warta kontynuacji.

O pozostałych opowiadaniach (o których pisałem przy okazji lektury zbioru “Mój przyjaciel Kaligula”) zdania nie zmieniłem. Natarczywa narracja, przesadna przemoc, erotyzm  i nieustanna indoktrynacja obniża dla mnie wartość opowiadań, a szkoda bo Pan Jacek potrafi poruszyć naprawdę ważne tematy (społeczne, filozoficzne, a nawet teologiczne), gdybać na temat alternatywnych losów naszej historii, pochylić się nad losem ludzi, którym rzucono na barki ciężar ponad siły.

Avatar użytkownika - antila
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Alicja i Ciemny Las
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Alicja i Ciemny Las

"Kiedyś, dawno temu Aleks poznał Alicję, a ta odmieniła jego życie. Teraz przyjdzie mu spłacić zaciągnięty dług. Być może nawet własnym życiem. Aleks wyrusza...

Ja, Inkwizytor. Sługa boży
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Ja, Inkwizytor. Sługa boży

Oto on - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył...