Świat Zofii. Tom 1. Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza

Światowy bestseller w nowej odsłonie jako powieść graficzna!

Pewnego dnia Zofia otrzymuje tajemniczy list z intrygującym pytaniem Kim jesteś? Wkrótce pojawia się druga wiadomość Skąd wziął się świat? Tak rozpoczyna się niezwykła korespondencja między ciekawską młodą bohaterką a jej tajemniczym korespondencyjnym przyjacielem. Gdy pytania zaczynają się mnożyć, Zofia zostaje wciągnięta w zaskakującą przygodę historii zachodniej filozofii. Poszukiwanie odpowiedzi pozwoli jej zbadać główne szkoły filozoficzne, próbując odkryć prawdziwą naturę listów, swojego tajemniczego nauczyciela, a przede wszystkim... siebie.

Oto błyskotliwa adaptacja komiksowa, w której Vincent Zabus i Nicoby wykreowali na nowo kultową powieść Josteina Gaardera - bestseller, który podbił serca ponad 50 milinów czytelników na całym świecie - aby przenieść tę czarującą eksplorację sensu i istnienia Zofii do zupełnie nowego medium.

Informacje dodatkowe o Świat Zofii. Tom 1. Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-10-11
Tytuł oryginału: Le monde de Sophie volume 1

Kup książkę Świat Zofii. Tom 1. Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza

Świat Zofii. Tom 1. Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-11-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Lubisz komiksy? Masz swój ulubiony?

Ostatnio coraz częściej można zauważyć, że popularne historie zostają na nowo przedstawione właśnie w postaci komiksowej i właśnie to stało się ze ,,Światem Zofii" autorstwa Josteina Gaardera.

,,Świat Zofii. Tom 1. Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza" to komiksowa odsłona kultowej powieści dla młodzieży, w której zostajemy przeprowadzeni przez trudny temat jakim jest filozofia. Celowo używam tutaj słowa ,,trudna", bo nie czarujmy się, ale dla wielu osób dziedzina ta jest wyczerpująca i mocno eksploatująca. Zagłębianie się w ludzką naturę i filozofowanie wcale nie jest takie łatwe. Dopatrywanie się sensu istnienia człowieka potrafi doprowadzić do zawrotu głowy. Na szczęście wraz z Zofią możemy wybrać się w podróż, gdzie szukamy odpowiedzi na pytanie ,,Kim jesteś?" i poznać świat zachodniej filozofii. Czy podróż ta okazała się być łatwa i przyjemna?

Pomimo, że jest to świetna odsłona graficzna i Autor stara się jak najprościej mówić o początkach filozofii to jednak treść dalej pozostaje trudna i wymagająca. Sama po jej lekturze czułam się mocno wyeksploatowana, a co dopiero nastolatek. Podczas czytania najlepiej znaleźć spokojne i ciche miejsca, aby w pełni skupić się na lekturze i oddać rozmyśleniom oraz dywagacją. Dlatego, aby w pełni zrozumieć podstawy filozofii trzeba się uzbroić w cierpliwość i przygotować na to, że nie jest to komiks na jedno posiedzenie. Jednak muszę jeszcze przyznać, że jest to ciekawe wprowadzenie wiedzy, o której i tak się mówi w szkole, więc kto wie, może w takiej formie zostanie ona lepiej przyswojona? Z całą pewnością po książkę tę powinni sięgnąć nauczyciele jako po pomoc dydaktyczną na swoich zajęciach.

Pod względem graficznym natomiast jest naprawdę pod ogromnym wrażeniem. Wszystko jest dopracowane w najmniejszym szczególe, zaskakujące i estetyczne. Widać, że komiks został dopieszczony do ostatniej kreski co bardzo mocno cenię.

,,Świat Zofii. Tom 1. Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza" to książka, która pozwala przede wszystkim zrozumieć siebie i zajrzeć w swoje JA, a przy okazji przyswoić niezłą lekcję historii. P O L E C A M !

Maja. Audiobook
Jostein Gaarder0
Okładka ksiązki - Maja. Audiobook

Maja to zarówno autentyczna historia, jak i literacka fikcja, lecz właściwie trudno stwierdzić, który wątek jest bardziej fantastyczny. To...

Hej! Czy jest tu kto?
Jostein Gaarder 0
Okładka ksiązki - Hej! Czy jest tu kto?

To jedyny w swoim rodzaju przewodnik po psychologii, kosmologii i filozofii dla 7-9-latków. Tak jak Świat Zofii i kolejne bestsellery Josteina Gaardera...