Syreni Księżyc

Dwie najlepsze przyjaciółki, jedna mieszkająca na lądzie, druga - w wodzie, przeżywają ekscytującą przygodę w noc Syreniego Księżyca. Jest to jedyna noc w roku, podczas której syreny i inne morskie stworzenia mogą opuścić morską wodę i cieszyć się ziemskimi rozrywkami. Jednak gdy Księżyc chyli się w kierunku morza - syrenka musi wracać do domu, w przeciwnym razie magia Syreniego Księżyca zniknie z ziemi na zawsze...

Magiczna i emocjonująca książka obrazkowa spełniająca dziecięce marzenia o przyjaźni z syrenką. Idealna dla wszystkich młodych miłośniczek i miłośników syren.

Informacje dodatkowe o Syreni Księżyc:

Syreni Księżyc - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-05-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Syreni Księżyc" to niezwykła książka dla dzieci, której niezapomniany klimat zachwyci czytelników w każdym wieku. Opowieść otacza niesamowita baśniowa aura, która wprowadza w magiczny świat syren i istot morskich żyjących w idealnej symbiozie z ludzmi.

W tej książce magia jest częścią rzeczywistości. To wciągająca opowieść o przyjaźni między Molly - dziewczynką z lądu, a Merrin - syrenką z morskich głębin.

Jednym z najpiękniejszych elementów jest ukazanie przyjaźni opartej na wzajemnej trosce i odpowiedzialności za drugą osobę. Merrin i Molly, choć różnią się diametralnie, nawiązują silną więź, która pozwala na wzajemne wsparcie w trudnych momentach. Warto również zwrócić uwagę na relację Merrin z troskliwą matką, która tuli, wspiera i uczy jak radzić sobie w ciężkich sytuacjach.

W małym miasteczku panuje idealna harmonia pomiędzy światem ludzkim i morskim. Święto Syreniego Księżyca, które jest centralnym punktem opowieści, dopełnia magii tego świata, pokazując czytelnikowi, jak wyjątkowe i piękne mogą być rzeczy, których zwykle nie dostrzegamy. Raz w roku, w tym wyjątkowym dniu istoty morskie wyłaniają się z wody i unoszą w powietrzu by wspólnie świętować z mieszkańcami wioski.

Brzmi niesamowicie, prawda?

Książka wciąga czytelnika w basniowy nastrój, pełen fantazji i magii. Autorka stworzyła atmosferę wyciszenia i spokoju, a ilustracje utrzymane w nocnym klimacie, połyskujące w świetle srebrzystego księżyca, dodają jeszcze więcej uroku tej opowieści pełnej niesamowitych przygód.

"Syreni Księżyc" to pozycja, która na długo zostaje w pamięci, zachwycając swoim baśniowym klimatem, poetyckim językiem i niezwykłą historią przyjaźni. Polecam tę książkę z całego serca, zwłaszcza tym, którzy szukają piękna i magii w codzienności.

Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant
Briony May Smith0
Okładka ksiązki - Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant

Poznajcie Bożenę, odważną bażancicę, który jest zdeterminowana, aby uczynić swój leśny dom bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich! Bożena...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis