Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant

Poznajcie Bożenę, odważną bażancicę, który jest zdeterminowana, aby uczynić swój leśny dom bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich!

Bożena Bażant to dzielny mały ptaszek, który mieszka w lesie w pobliżu wioski Góra. Za każdym razem, gdy Bożena próbuje przejść przez ulicę Pod Starym Dębem, grozi jej rozjechanie na placek przez pędzące samochody. I w końcu ma już tego dość! Jest w drodze, aby powiedzieć mieszkańcom wioski, co o tym myśli, gdy natyka się na bardzo interesujące zjawisko... wysoką kobietę, w jaskrawożółtym mundurze, stojącą na środku drogi. Bożena nigdy wcześniej nie widziała, żeby ktoś zatrzymywał tak samochody! Podsuwa jej to pomysł... Czy ona, Bożena Bażant, może zrobić swój własny strój i znak ostrzegawczy? Czy uda jej się pomóc przyjaciołom przejść przez ulicę i dotrzeć tam, gdzie powinna?

Sielankowe ilustracje i mała bohaterka o wielkim sercu, oto Briony May Smith w najlepszym wydaniu.

Informacje dodatkowe o Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant:

Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2024-04-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant" to niezwykła opowieść o odwadze, empatii i determinacji, która zachwyci czytelników w każdym wieku. Główna bohaterka, Bożena Bażant, to ptaszek o wielkim sercu, który codziennie musi stawić czoła niebezpieczeństwu na ulicy Pod Starym Dębem, gdzie jej oraz jej przyjaciołom zagrażają pędzące samochody.

Historia Bożeny to opowieść o determinacji i aktywnym działaniu w obliczu problemów. Kiedy Bożena widzi, jak jedna osoba w jaskrawożółtym mundurze pomaga dzieciom bezpiecznie przechodzić przez drogę, postanawia sama podjąć działanie. Wykorzystując inspiracje, projektuje własny strój oraz znak ostrzegawczy, aby pomóc swoim leśnym przyjaciołom bezpiecznie dotrzeć na drugą stronę ulicy.

Książka zachwyca pięknymi ilustracjami autorstwa Briony May Smith, która w mistrzowski sposób oddaje urok angielskiej wsi oraz atmosferę lasu. Historia Bożeny Bażant inspiruje dzieci do refleksji nad bezpieczeństwem na drodze oraz uczy, że nawet najmniejsze stworzenia mogą dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko będą mieć odwagę i determinację.

Ta poruszająca książka skłania do refleksji nad relacją człowieka ze środowiskiem naturalnym oraz sposobami, w jaki każdy z nas może wprowadzić pozytywne zmiany w swoim otoczeniu. "Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant" to lektura, która z pewnością zostanie zapamiętana i pokochana przez dzieci i dorosłych, inspirując do działania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony przyrody.

Syreni Księżyc
Briony May Smith0
Okładka ksiązki - Syreni Księżyc

Dwie najlepsze przyjaciółki, jedna mieszkająca na lądzie, druga - w wodzie, przeżywają ekscytującą przygodę w noc Syreniego Księżyca. Jest to jedyna noc...