Szkło

Jakub Raste prowadzi spokojne życie. Wykłada filozofię na prywatnej uczelni, próbuje dokończyć doktorat, trochę romansuje, trochę udziela się w mediach. Po kontrowersyjnej wypowiedzi w programie na żywo odbiera telefon od dyrektora korporacji telewizyjnej, który proponuje mu stworzenie niszowej stacji dla wymagającego widza, Logos.tv. Mimo wątpliwości Jakub przyjmuje ofertę. Wkrótce zaczyna wierzyć w projekt ambitnej telewizji. Dworskie intrygi, korporacyjny bełkot i dyktatura działu analiz przestają mieć znaczenie.

Tymczasem w życiu Jakuba znowu pojawia się Natalia. Więź między dawnymi kochankami staje się coraz silniejsza, ale Raste w kluczowym momencie robi krok wstecz - jego zaangażowanie w związek ma granice.

Czy Logos.tv powstanie? Czy Natalia zgodzi się na rolę wiecznej przyjaciółki? Czy Jakub rozbije szybę, która oddziela go od rzeczywistości? Powieść o melancholii, mediach i  końcu realnego świata.

Informacje dodatkowe o Szkło:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-06-05
Ilustracje:Anna Pol/Dora Mitsonia/Jacek Porempa

Kup książkę Szkło

Szkło - opinie o książce

Od razu po zamknięciu tej książki wiedziałam, że będę miała problem z jakąkolwiek  opinią na jej temat i chyba muszę się poddać. Dla mnie to dziwny twór autora i szczerze mówiąc nie bardzo wiem dokąd zmierzał. Jaki miał zamysł?

To historia faceta, kawalera, który z jednej strony pokazuje się od tej strony "imprezowej" a z drugiej facet, który jest dobrze wykształcony, ma świetną pracę i wie czego chce. Jego życie prywatne dla mnie to totalna porażka. Oprócz tego, masa opisów przeróżnych sytuacji, ludzi z otoczenia.

To zdecydowanie niełatwa literatura, zupełnie nie dla mnie, ponieważ jednak nie lubię zaczynać i nie kończyć, uparłam się. Wg mnie niestety powieść do zapomnienia:(

Studnie Norymbergi
Emil Marat0
Okładka ksiązki - Studnie Norymbergi

Nakam znaczy mściciel. Dramatyczna historia o walce, ocaleniu i zemście oparta na faktach Sześć milionów. Zabijmy sześć milionów Niemców...

Sen Kolumba
Emil Marat0
Okładka ksiązki - Sen Kolumba

Literacki reportaż, śledztwo historyczne i jednocześnie opowieść o tym śledztwie. Pasjonujący życiorys „Kolumba” wystarczyłby na kilka scenariuszy...